İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İyi geceler millet :thumbup:

Pendik yine kara hasret yine kara düşkün :D

Yerler hala ıslak tutsam mı tutmasam mı havasında

Az kaldı az kütleler yolda mola bitiyor tazeleyip kalınlaştıracak inşallah sabaha karşıda epey yapmış olacak öğlen de yaklaşık 20-30 cm olur inşallah.

• Deniz seviyesine çok yakınım bilen varsa altkaynarca ssk nın oradayım 2 sokak ilerisinde yollar hala su sadece çimen üstleri çatılar araçlar işte 1-2 parmak kalınlığında var yada yok yoktur bile belki yağış arada ciddi derecede güzel oluyor..
    valla çok moralim bozuldu ya :hfyeni (30):

@ismail_srp radardan baktım banada öyle geldi

• Deniz seviyesine çok yakınım bilen varsa altkaynarca ssk nın oradayım 2 sokak ilerisinde yollar hala su sadece çimen üstleri çatılar araçlar işte 1-2 parmak kalınlığında var yada yok yoktur bile belki yağış arada ciddi derecede güzel oluyor..
    valla çok moralim bozuldu ya :hfyeni (30):

@ismail_srp radardan baktım banada öyle geldi

Bende deniz seviyesindeyim ama 15 cm kadar tutan kar vardır,herhalde boğaza yakınım diyedir. Moral bozmaya gerek yok bence gelecektir sabreden derviş muradına ermiş ;)

• Herkese iyi geceler,

Bilen birisi söyleyebilir mi: Gebze için yağış şiddeti bu şekilde mi yoksa ilerleyen saatlerde ya da sabah artar mı?

• Herkese iyi seyirler üstadlarım. Günlerdir zevkle yorumları okuyorum sürekli sayfaları yenileyip yeni mesajları okudukça keyif alıyorum,bende bir kar aşığıyım. Öyle ki araçlar gidemediği için bugün kilometrelerce yürüdüm eve varabilmek için,bunu bile özlemişim inanın ki.

Ancak unutmamamız gereken birşey var bana göre;biz sıcak evlerimizde mutluyken birileri acı çekiyor. İnsanlar bir şekilde belediyeler tarafından spor komplekslerine yerleştiriliyor kimse sokakta kalmıyor fakat hayvan dostlarımız için aynı şey geçerli değil,onları lütfen unutmayalım,mümkün olduğunca özellikle bu havalarda kapımıza yiyecek,su(içine biraz zeytinyağı konulduğunda daha zor donuyor) hatta mümkünse barınmaları için köpükten küçük kutular yapıp kapımıza koyarsak sabah kalktığımızda soğuktan donmuş hayvanlar görmeyiz. Ben şahsen dükkanıma 2 tane kedi bıraktım akşam çıkarken,biri sürekli müdavim,diğeri bugün sığındı. Isıtıcıda var süt,su,mama da.

Duyarlı olursak dünya daha güzel,yaşanılası biryer olaktır buna eminim.

Saygılar,selamlar..

• ozlemisiz be su yagisları rüzgar çatılardan silip supuruyor durmadan yagis alıyoruz Üsküdar şiddetli tipi devam görüş mesafesi çok düşük uyumak istemedim ama gözler kapanıyor Yarin acaba nasil manzaraya göz acacgiz iyi geceler herkese :)

• avcilar saat 5ten bu yana araliksiz (geneli yogun) kar firtinali ☺ disari ciktim heryer buz tutmus ruzgarla yerdeki karlar havalaniyor falan cok guzel bi sistem yasiyoruz bundan onceki kilpayi kaçırdığımız tum sistemlerin acısını fena bi sekilde cikariyoruz

• Video çekip youtube'a koydum arşiv niyetine kalsın bu yağışlar :D Yerde yarım metre uzunluğunda bir su birikintisi vardı. 30 dk içinde kapandı ve şuan kaldırım yol ayrımı yok. Apayrı bir katman oluştu. Sabah çocuklar ortalığı dağıtmadan son şeklini görsem ne güzel olur.