İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yarın öğeln 3 te dönse çok iyi olucak. Karı bircok ilden eeken alabiliriz bence Yıldız daglarinin etkisiyle. Haberlerde de tatil basliklari yayginlastı. Belki bir sürpriz olabilir. Neden olmasin.

• bu sistemin altında pek kendini belli etmeyen efsane yatıyor. istanbul'da bazı noktalar 2004 ten bu yana en iyi kar yağışını ve örtüsünü alacak. 11 i nde istanbul çok konuşulur keşke orda olsam ve sistemi yaşasam dostlar. tadını çıkarın.

• Mgm sıcaklıkları çok yüksek tutmuş ya, pazartesi 1 derece demiş en yüksek. 0ın üzerini göreceğini pek sanmıyorum, ya sen? @Bay Hava

Sayın mertolog pazartesi güneş açarsa (büyük ihtimalle açar) güney sahile yakın ilçelerde ölçülebilir ama ben de 0 dereceyi aşacağını düşünmüyorum.

• 2004 ü hayal.ettim bir An lise 1 deydim. Gündüz inanılmaz yağmur vardı fırtına ile birlikte.O zaman ntv ve cnn den hava durumu izlerdim.Kar gelecek demişlerdi.Yağmuru görünce dedim kar falan olmaz yattım akşamüstü.Kalktığımda 7 idi.Dışarıya bir baktım görebildiğim tek şey beyazdı.Hava kızıla yakın turuncu inanılmaz bir rüzgarla birlikte yağan kar.Havalara uçmuştum.O gece sabaha kadar rahat 25 Cm kar yağmıştı.Yıllardır Siklonlu böyle bir sistem hayali kurduk hepimiz. İşte yarın başlıyor macera.Ve önümüzde tahmin ler dışında gerçekleşecek sürpriz yağışlarla dolu 5 gün var.Kıymetini bilelim.

• Bu sistem 17 Şubatı sollar. 17 Şubat sistemini büyütmeyin bu kadar gözünüzde. Çoğu yerde İstanbulun normal sistemlerinden biriydi. Daha çok Beylikdüzü tarafı coşmuştu. O kesim için eşdeğer diyebilirim. İstanbul geneli için de kar kalınlığı 2004 ocak sistemiyle yarışır.

• Bu sistem 17 Şubatı sollar. 17 Şubat sistemini büyütmeyin bu kadar gözünüzde. Çoğu yerde İstanbulun normal sistemlerinden biriydi. Daha çok Beylikdüzü tarafı coşmuştu. O kesim için eşdeğer diyebilirim. İstanbul geneli için de kar kalınlığı 2004 ocak sistemiyle yarışır.

17 şubat konum itibariyle şanslı olduğum için gördüğüm en baba sistemdir.O sistem 2.5 günde en az 80 cm kar kalınlığı yaptı.

• 2004 ü hayal.ettim bir An lise 1 deydim. Gündüz inanılmaz yağmur vardı fırtına ile birlikte.O zaman ntv ve cnn den hava durumu izlerdim.Kar gelecek demişlerdi.Yağmuru görünce dedim kar falan olmaz yattım akşamüstü.Kalktığımda 7 idi.Dışarıya bir baktım görebildiğim tek şey beyazdı.Hava kızıla yakın turuncu inanılmaz bir rüzgarla birlikte yağan kar.Havalara uçmuştum.O gece sabaha kadar rahat 25 Cm kar yağmıştı.Yıllardır Siklonlu böyle bir sistem hayali kurduk hepimiz. İşte yarın başlıyor macera.Ve önümüzde tahmin ler dışında gerçekleşecek sürpriz yağışlarla dolu 5 gün var.Kıymetini bilelim.

Ben diplomamı almaya günübirlik İzmir'e gitmiştim. Akşam dönüşte akhisarda bi benzinliğe zor attı otobüs kendini. 36 saat sürmüştü yolculuk.