İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • karadenizin çok iyi çalışması gerek,özellikle ab yağışları kesildikten sonra.karadeniz çalışmasa bile cuma ve ctesi günü yağacak kar yeterince tatminkar olacaktır.

• Kaynağınız nedir bu konuyla ilgili. Hisse dayalı mı tahmin yapıyorsunuz ?

Geçen sistemde gördüğümüz her şeyin olumlu olmasına rağmen kar yerine gelen yağışın yağmur olması gibi 2 modelinde bir doğru üzerinde anlaşamaması büyük belirti aslına bakılırsa.Herkes bunu gözden çıkarıyor.

• Geçen sistemde gördüğümüz her şeyin olumlu olmasına rağmen kar yerine gelen yağışın yağmur olması gibi 2 modelinde bir doğru üzerinde anlaşamaması büyük belirti aslına bakılırsa.Herkes bunu gözden çıkarıyor.

burda 2 gün kar yağdı düzeltelim

• Geçen sistemde gördüğümüz her şeyin olumlu olmasına rağmen kar yerine gelen yağışın yağmur olması gibi 2 modelinde bir doğru üzerinde anlaşamaması büyük belirti aslına bakılırsa.Herkes bunu gözden çıkarıyor.

yalniz 2 modelin biri yagis olacak digeri olmayacak demiyor ki sadece yagisin kara donme zamaniyla miktari icin anlasamiyorlar

• burda 2 gün kar yağdı düzeltelim

Yüksek kesimler ve belli başlı istanbulun her daim kar alan yerlerini bu kıyaslamanın içine dahil etmiyorum belirtmeme gerek yok diye düşünüyordum. Ama sistem süpriz yapacak geçen sistemin benzerini yaşayacağız yağış hatta daha az bile olabilir.O sistemde çok beklemiştik fakat atmosfer işte bu sistem içinde benzerini bekliyorum ve şuan durum benim düşündüğüme doğru gidiyor.

• Gfs de diyelimki kötü en kötüsü hemde o bile harika.Diğer ihtimalleride düşünürsek evet o zaman bende diyorum ki bu sistem çok şaşırtacak 20cm beklenen yer 40 cm aldı.Olabilir mesela.Bide bakmışsın ki dekler modelde göründüğü gibi değilmiş.Bu tarz süprizlerde olabilir. ;)

• sen dedin ya kesin öyle olacak bak şimdi ecmwf +10 sokacak

Geçen sistemde bende çok kar yağsın istemiştim kaçırılan sisteme baya üzülmüştüm ama bak bu sistem için efsane dediler sonra yok efendim 1 günlük kar dediler. daha modeller bile kendi aralarında anlaşamazken ve geçmiş bir sistem önümüzde örnek olarak dururken benim söylediğimde bir tahmin ve benim tahminim sistemin süpriz yapacağından yana.

• Gfs de diyelimki kötü en kötüsü hemde o bile harika.Diğer ihtimalleride düşünürsek evet o zaman bende diyorum ki bu sistem çok şaşırtacak 20cm beklenen yer 40 cm aldı.Olabilir mesela.Bide bakmışsın ki dekler modelde göründüğü gibi değilmiş.Bu tarz süprizlerde olabilir. ;)

Geçen sistemde öyle diyorlardı değil mi kıyılar bile 20.cm bırak 20.cm almayı güzel kardeşim bol bol yağmur yedi. buda benim tahminim sistem süpriz yapacak beklenilen gibi bir kar yağışı olmayacak hatta daha az olabilir.

• Geçen sistemde bende çok kar yağsın istemiştim kaçırılan sisteme baya üzülmüştüm ama bak bu sistem için efsane dediler sonra yok efendim 1 günlük kar dediler. daha modeller bile kendi aralarında anlaşamazken ve geçmiş bir sistem önümüzde örnek olarak dururken benim söylediğimde bir tahmin ve benim tahminim sistemin süpriz yapacağından yana.

kardeşim çok boş yapıyorsun kusura bakmada.Geçen sistem soğuk yüzünden yagış heba oldu.Bu sefer öyle bir sıkıntı yok.Bodoslama giriyor soğuk.Senin gibi trolleri kar a gömmeye geliyor.Çok hızlı gidiyorsun acele giden ecele gider

• Geçen sistemde öyle diyorlardı değil mi kıyılar bile 20.cm bırak 20.cm almayı güzel kardeşim bol bol yağmur yedi. buda benim tahminim sistem süpriz yapacak beklenilen gibi bir kar yağışı olmayacak hatta daha az olabilir.

Benim tahminimde istanbulun %20 si beklenen iyi düzeyde kar birikintisi yapıp istanbulun diğer kalan bölgelerindede sadece normal örtü oluşturacağı yönünde.