İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • cikarmak gereken ders;
    1- henuz sistem kirimdayken -18leri gorup efsane geliyor dememek, bu ulkenin sartlari farkli akdeniz ulkesiyiz, sistemler karadeniz uzeride etkisini genelde yitiriyor

2- istanbul isi adasi, 20milyon nufus, deniz kiyisi vb..

• Bu sistem herkese özellikle kıyı kesimler konusunda ters köşe yaptı. Tahminlerden çok ciddi bir sapma var.

Karayele dönse bile öngörülen cm değerlerine ulaşmamız imkansız gibi bir şey. Kıyı kesimler ve Anadolu Yakası için benim de ümidim çok az.

• Şuan tek şey beklemek önce ki yıllarda yaptığımız gibi erken yatacağız sabaha ya beyaz örtü yada hayırlısı buymuş diyerek devam edeceğiz.Kimseyi kötülemeye yalancı demeye kimsenin hakkı yok sistem hala bitmedi.

• birde sunu soyleyeyim, bu ilkenin mazotu, kar kurume araclari bizimvergimisle odeniyor, su an hepsi teyakkuzda ve 2 gun boyunca yuzlercesi yollarda nobette zarari siz dusunun, niye yogun kar geliyor dediler diye!

• Beylikdüzü yıkılSabahı bekleyin

Kardeşim lütfen ama... Semih hoca dahi tahminini revize ediyor, şanslıklık işte yapacak birşey yok küçücük şey yüzünden sistemi kaçırdık. Forumda bir tek sen kaldın.

ıyo saba tüm İstanbul bu benim düşüncem

• Yarın en az 14.00 a kadar yoğun kar yağışı var İstanbul genelinde. Belki sahillerde 4-5 cm Yükseklerde 15 cm e kadar örtü olabilir.

Benim de beklentim bu yönde... ama yarın sıcaklık ve rüzgar bizden yana olmalı...
    Yine de görsel anlamda güzel bir sabaha uyanabiliriz...
    Geceyi takip edelim bakalım..

• İstanbul bunun acısını çok iyi çıkartacak merak etmeyin 3 günlük tatil bile olacaktır. Siklon kar yağışlarından 4 senedir nefret etmişim ve edeceğim. Sonucu belli 14 Aralık akşamı dek vardı ve aşırı kar beklenmiyordu lakin dekler ani yoğun kar,ani buzlanma yaptığı için tutuyor. Fakat siklon berbat. Şuan için Ocağın 14üne kadar bir sistem göremiyorum.

• Öncelikle herkeze iyi geceler MGM İstanbul Ümraniye için 191 rakım veriyor sitesinde ancak, 191 Rakımlı bir bölge bugün kar almalıydı radara göre hala kütleler yeşil renkli bakılırsa daha var yoğun kar yağışı için sizce ümraniyenin rakımı doğrumu.
    Teşekkürler

• Hadımköy'den gelen fotoğraf bana hiç inandırıcı gelmedi o kadar kar yağmış olamaz
    Ayrıca beyler 2 gün önce sistem perşembe gecesi giriyor diye açıklama yapılmıştı tamam modeller değişmiş olabilir ama benim için hiç birşey bitmedi biz hemen yağsın tutsun kar tatili olsun istiyoruz. YOK ÖYLE BİR DÜNYA bekleyelim olacağiı varsa olur

• Hadımköy'den gelen fotoğraf bana hiç inandırıcı gelmedi o kadar kar yağmış olamaz
    Ayrıca beyler 2 gün önce sistem perşembe gecesi giriyor diye açıklama yapılmıştı tamam modeller değişmiş olabilir ama benim için hiç birşey bitmedi biz hemen yağsın tutsun kar tatili olsun istiyoruz. YOK ÖYLE BİR DÜNYA bekleyelim olacağiı varsa olur

Beylikdüzü 6 saatten beri aralıksız 1 derece tuttu neredeyse orası hayliyle tutmuştur

• Rüzgar dönüyor işte karayele ufaktan da olsa.. Beklenen yoğun kar yağışının perşembeyi cuma'ya bağlayan gecenin yarısından sonra gerçekleşmesi öngörülüyordu bilhassa rüzgarda yönü de bu zaman zarfında değişiyor.bekleyemeye devam