KIŞ BAŞLIYOR (İlk kar geliyor)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Alıntıları kısa tutalım, konu dışına çıkmayalım, @wildleo1907 hocamız alçakgönüllü ve mütevazı bir insandır. Yaşça büyük olan hocamıza; Yusuf kardeşim senden saygı bekliyorum :) . Üstelememe baabında ;) .

Oyle olsun Kardeşim Saygısızlık Yaptığımı Dusunuyosunuz Madem Peki sustum Ben

• Oyle olsun Kardeşim Saygısızlık Yaptığımı Dusunuyosunuz Madem Peki sustum Ben

Üstelememe baabında saygısızlık yapma dedim. Tahminci olduğu için değil, ebeveynimiz yaşındaki adama karşı saygılı olmak zorundayız değil mi?

• @Yusuf63 sevgili kardesim 42 yaşımdan gün alıyorum 8 yaşımdan beridir hava tahminlerine ilgi duyuyorum ve elimden geldiğince okuyup bilgi sahibi olmaya devam ediyorum 34 yıl olmuş yani. Yine de eksik olduğum bir dünya konu var meteorolojiye dair zaten bunu hobi olarak düşünmeseydim şu anda yapmakta olduğum finansal ekonomi doktorasi yerine Meteoroloji bölümünde ITU de asistan hocalık yapıyor olurdum. Senin ilk yazdığın mesajın değil ama ikinci yazdığın mesaj beni üzdü. Çünkü sana veya herhangi bir başkasına Kinaye yapmam özellikle de bu konuda. Zira benim bizatihi uzman olmadığım bir konuda değil 34 yıl 54 yıl okuyup araştırma yapsam eğitimli kadar bilemem. Hatta senin veya bir başkasının daha iyiyi bilmediğini iddia edemem. sana verdiğim cevapta kullandığım Üstad kelimesinin meali bundan ibarettir. Burası amatör kar sevenlerin Meteoroloji tutkunlarının bir araya sanal ortamda geldikleri ve ortak duygularını paylastiklari bir platform, eleştirmek herkesin en doğal hakkı kaldı ki sen zaten kötü bir imada bulunmadin, demek ki benden daha iyi bir tahmin yapmam konusunda beklentin oluşmuş ki bu beni ziyadesiyle mutlu eder.
    Hayırlı Akşamlar ;)

• Bu sistemde kıyı kesimlerde örtü oluşma olasılığı % kaç mesela Üsküdar kadıköy gibi yerlerde ?

bence örtü olasılığı yok denecek kadar az sevgili kardesim ama zaten beklentinizi havada kar görmek için oluşturun bu sistem ilk kar ve ilkler hep sıkıntılı olur . 8)

• @Yusuf63 sevgili kardesim 42 yaşımdan gün alıyorum 8 yaşımdan beridir hava tahminlerine ilgi duyuyorum ve elimden geldiğince okuyup bilgi sahibi olmaya devam ediyorum 34 yıl olmuş yani. Yine de eksik olduğum bir dünya konu var meteorolojiye dair zaten bunu hobi olarak düşünmeseydim şu anda yapmakta olduğum finansal ekonomi doktorasi yerine Meteoroloji bölümünde ITU de asistan hocalık yapıyor olurdum. Senin ilk yazdığın mesajın değil ama ikinci yazdığın mesaj beni üzdü. Çünkü sana veya herhangi bir başkasına Kinaye yapmam özellikle de bu konuda. Zira benim bizatihi uzman olmadığım bir konuda değil 34 yıl 54 yıl okuyup araştırma yapsam eğitimli kadar bilemem. Hatta senin veya bir başkasının daha iyiyi bilmediğini iddia edemem. sana verdiğim cevapta kullandığım Üstad kelimesinin meali bundan ibarettir. Burası amatör kar sevenlerin Meteoroloji tutkunlarının bir araya sanal ortamda geldikleri ve ortak duygularını paylastiklari bir platform, eleştirmek herkesin en doğal hakkı kaldı ki sen zaten kötü bir imada bulunmadin, demek ki benden daha iyi bir tahmin yapmam konusunda beklentin oluşmuş ki bu beni ziyadesiyle mutlu eder.
    Hayırlı Akşamlar ;)

Hocam tahminlerinize değer vermesem girip okumam bile sizin daha detayli tahmin yapabileceginizi ve bilginizin olduğunu bildigim için bildiğim için öyle dedim Bu sitede 6.yilima girdim Herkes aynı amaç için burada sıkıntı yok kimse kimsenin kalbini kirmasin yeter :)

• Günaydın. 7 aralık sisteminde istanbul'a -8 ler giriyor. şu anlık görünen o en azından. Hocam göründüğü gibi -8 girerse bu sistemdeki gibi soğuk sıkıntısı yaşarmıyız. Önümüzdeki görünen sistemlere baktığımda ülkemize gelen soğuklar hep bu şekilde.

• Günaydın. 7 aralık sisteminde istanbul'a -8 ler giriyor. şu anlık görünen o en azından. Hocam göründüğü gibi -8 girerse bu sistemdeki gibi soğuk sıkıntısı yaşarmıyız. Önümüzdeki görünen sistemlere baktığımda ülkemize gelen soğuklar hep bu şekilde.

Doğrudur, şu an için görünen 6 Aralık gün içerisinde yağışlar kademe kademe kara dönüşecek akşam ve gece il genelinde özellikle boğaz çevresi ve Anadolu yakasında kar yağışları görülebilecek gibi.

• @wildleo1907 iyi geceler hocam kusura bakmayın bir şey sormak istiyorum zonguldak içinde bilgi verirmisiniz tşk ederim tekrar iyi geceler 8)

Selam, 1 Aralık akşam saatlerinde ve gece sabaha kadar Zonguldak il merkezinde ben yağışların kar olarak düşebileceğini düşünüyorum. Sonrasında ayın 3'ünde kky ihtimali var, 6-7 Aralık daha iyi bir kar yağışı alınabilir.