AraLık Ayı kış hazırlığı

• imdi hocam 30kasımda ist kar yağacakmı yoksa sitemi yine italyamı kaptı ben anlamadım model sayfasıdna bırı kar yağmayacak diyor diğeri yağacak demektedir. sizden rica kıs analtırmısınız

• @cografyaciburak
    Hocam İstanbul'un alçakları için İnşallah geçen seneki 10 Şubat sistemi gibi gün boyu kar yağıp sıcaklık yüzünden tutmamazlık olmaz. Şu görüntüde öyle olacak gibime geliyor. Kasım sonu için onada razıyım ama örtü de fena olmazdı. Sizin düşünceniz nedir ?

• ayin 8 ine dogru beklentilerime uygun gelismeler var.azor yuksek basinci etkin hale geliyor izlanda dinamigi tam o siralarda pasif olacak bu da bize kuzeyimiz de ki soguk dalganin ulkemize daha kolay akisini saglar.zaman uzun ancak sistem bize cok yakin diyebilirim..yakinda 11 aralik civari sistemi acacagim...

• ayin 8 ine dogru beklentilerime uygun gelismeler var.azor yuksek basinci etkin hale geliyor izlanda dinamigi tam o siralarda pasif olacak bu da bize kuzeyimiz de ki soguk dalganin ulkemize daha kolay akisini saglar.zaman uzun ancak sistem bize cok yakin diyebilirim..yakinda 11 aralik civari sistemi acacagim...

Ne güzel bir tarih hocam 13 Aralık inşallah

• buyuk lokma sistemimiz gfs de belirdi.genel hatlari ile guzel bir gorunum var azorun gucu yuksek bizim de beklentimiz zaten bu yondeydi siklonik bir sistem olacak bu yuzden buyuk lokla diyoruz o kuzeyimizde dalga dalga yayilan ab ler isimize yarayacak.diger gunlerde yine yorum da bulunacagim 8-9 araliktan itibaren basliyoruz lokmaya.

• aralik ayina sistemle giriyoruz.
    sistemin en etkili bolgesini ic anadolu ve afyon civarinda bekliyorum.sali gunu trakya da ozellikle edirne civarinda kar ortu yapabilecek cinsten ve sinir kapisinda sorunlar yasatabilir.sali aksam saatlerinden itibaren marmara bolgesine dogru ilerleyecek olan soguk hava dalgasi ab alaninin guneydoguya dogruda hareketiyle trakya bolgesinde yagislari gece saatlerine dogru kesmis olur.istanbul avrupa yakasinda soguklarin girmesiyle 6 saatlik etkin bir yagis olabilir sali gece ve carsamba arasinda yagis iyi.bu zaman araliginda yukseklerde soguma sorunu olmayacagindan dolayi sariyer kesimleri istanbulun kuzey kesimleri hafif ortu alabilir.burada asil amac kasimi karla kapatmamiz olur ve denizin sogumasi.yukari seviye iyi soguma cekirdegi olusabilirse dek bantlari da iyi olur.ancak benim sahsi fkrim dek bantlarinin zayif ve gunesli zaman zaman hafif kar yapacak cinsten olmasi olacak.yani carsamba gunu ogleden sonra gunesli bir hava olabilir.bazilari bu ne nerde kar diyebilir dek banti zayif olacagindan.ic anadolu bolgesi carsamba aksam saatleriyle en etkili kar yagisini alacak dikkat cekecek yerler afyon kesimi ankara ve bati karadeniz kesimleri.
    buyuk lokma icin aralik 8 itibari ile iyi izlenimler aliyorum buyuk lokmayi alirsak ortuluk kar alir yurdumuzun cogu bolgesi
    hayirli gunler herkese
    cografyacı...