Kasım Ayı Görüşleri

• kasim sonu 23 sistemin de ao negatif nao negatif haliyle sistem ulkemizin bati kesimlerinde kumelesecek trakya marmara ege bolgelerimize -4 civari bir soguk ile sistem kendisini gosterecek kasim normallerinde bir sistem diyebiliriz.artik sistemin siddeti %80 kesinlesmistir benim icin.saglam bir soguk icin ao endeksinin pozitif fazda beklemesi lazim artik kuzeyimize hapsolacak soguk dalga notre meyletmesiyle izlanda ab alani gucunun zayiflamasi ile sistemimize saglam soguklar indirecektir bu yuzden biraz pozitif fazlara ihtiyacimiz var.her zaman sicak arkasi sogugun sebebi de nitekim bundan dolayidir.herkese hayirli sabahlar
    cografyacı . . .

• mgm önümüzdeki 7 gün boyunca yurdun büyük bölümünü yağışsız demiş kurak geçen yerler için dayanılması zor günler ...ama bol yağış için az kaldı ALLAH in izniyle

kasim ayinin cogunlugu zaten yb etkisi altinda olacagiz bundan sonrasi da oyle duruyor.yagis bu sabah olsaydi istanbulun cogu yerine kar dusecekti.malesef bu yb bizi bozdu.

• @cografyaciburak

Burak kardeşim bu yıl ki gizli tehlike Yüksek Basınç olabilir.Sistem garantilerken yağışsız kalabiliriz.Ben buna hazırım zaten kış beklentimde bunlar da var lodos ve Y.B'lı günlerin sayısı fazla bekliyorum.Bu yüzden forumun da buna hazırlıklı olması gerekir diye düşünüyorum.Bu sabah bende içimden geçirdim keşke yağışla sıcaklığı çakıştırabilseydik.Kışa yeni giriyoruz yine de ah vah demek için çok çok erken...

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• @cografyaciburak

Burak kardeşim bu yıl ki gizli tehlike Yüksek Basınç olabilir.Sistem garantilerken yağışsız kalabiliriz.Ben buna hazırım zaten kış beklentimde bunlar da var lodos ve Y.B'lı günlerin sayısı fazla bekliyorum.Bu yüzden forumun da buna hazırlıklı olması gerekir diye düşünüyorum.Bu sabah bende içimden geçirdim keşke yağışla sıcaklığı çakıştırabilseydik.Kışa yeni giriyoruz yine de ah vah demek için çok çok erken...

bu sene kis yorumumu okudun mu bilmiyorum kis icin beklenti bolgelerim marmara bati ve orta karadeniz zaman zaman dogu karadeniz de sert sistemlerin vurmasini bekliyorum...ic bolgeler de ciddi anlamda yagis sikintisni da bekliyorum.kar yagisli sistemlerin bu sene genellikle dek sayesinde olacagini buna sebep olarak da bu kisin gecen kisa nazaran biraz daha sert sogukla gelmesini yaz ayindan kalma karadenizin 1 c daha sicak olmasiyla dek bantlari saglam vuracaktir ancak oncelikle sert soguk gerekecek.yani bu kis yagis anlaminda sikinti olacak bize sert soguk sayesinde dek gelecek bu kis karli sistemler genellikle bu sekilde olacak.kasim ayi icin ise yb li bir ay beklentimiz vardi buna uygun da ilerliyoruz.

• @cografyaciburak

Evet dikkatli bir şekilde takip ediyorum yazılarınızı.Kasım'da sistem üzerinde duran ilk kişiydiniz ayrıca Y.B öngörüsünü belirten de sizdiniz. DEK bantlarının sık olacağına sevindim lakin yağış sıkıntısı ihtimali beni bir hayli düşündürüyordu.Yorumunuz ile içim bir nebze rahat etti.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.