Kasım Ayı Görüşleri

• Öncelikle şunu belirtelim kasım başı sistemi ile güzel bir soğuma yakaladık diyebiliriz,ancak kasım ayının geri kalanında Azor YB alanı ülkemize doğru uzanarak bizim tarafta hakimiyet gösterecek. Bu süre zarfında GFS ayın 10 gibi bize ara ara sistem belirtisi gösterse de fazla ümitlenmeyelim, sistemi bizim değil batı avrupa taraflarının alacağını belirtebiliriz, NAO endeksi negatif fazda ve jet akımlar ülkemizin kuzeyinde kalıyor.Kasım son haftasıyla beraber ülkemiz YB alanından kurtulup önü açılacak ve yavaş yavaş atakların başlayacağını söyleyebiliriz, yani kısaca kasım son haftasına kadar ülkemiz sıcak tarafta kalıyor. Ekim ayı ile beraber kışa güzel bir gala yapacağız dedik yaptık da,şimdi 15 gün sabredeceğiz..
    Zaten genel olarak eylÜl ayInda ekim özetini ekim ayında da kasım özetini yapmıştık, değişen bir durum yok iyi gidiyoruz...Hayırlı geceler herkese...

COĞRAFYACI

Edited once, last by Baybars: Hocam, sen güzel tahminlerini yaz biz bıkmadan yazımsal düzenlemeleri yaparız :) ().

• 20'li değerler yine bırakmayacak yakamızı.İyiydik aslında 15 derecelerde.Üzerine gelen soğuk işimize yarardı.20'lerden kar değerlerine inmek zor olacak.Sert sistem lazım o da Aralık öncesi pek mümkün olmayacaktır.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• kasım ayinda ki indeks jet akimlarini inceledim vardigim sonuca gore suan kasim icin birsey soylemek gerekirse iyi anlamda 21 22 kasim civari bir isik gordum o tarihlere dikkat edecegim kasim ayindaki en dusuk sicakliklara bu tarihte ulasabiliriz kotu gidisata dur diyecek bir tarih olabilir unutmayalim ki sure uzun yanilma payim var takipteyim...

• Meteoroloji Genel Müdürü Güneş: "Kış aylarını değerlendirdiğimizde, yapılan çalışmalar, önümüzdeki 3 ay içerisinde hava sıcaklıklarının uzun yıllardır hesaplanan kış sıcaklık ortalamalarının 1 veya 2 derece üzerinde olacağını gösteriyor"

HOCAM MGM MÜDÜRÜ BUNU demiş sizce doğrumduur

• Meteoroloji Genel Müdürü Güneş: "Kış aylarını değerlendirdiğimizde, yapılan çalışmalar, önümüzdeki 3 ay içerisinde hava sıcaklıklarının uzun yıllardır hesaplanan kış sıcaklık ortalamalarının 1 veya 2 derece üzerinde olacağını gösteriyor"

HOCAM MGM MÜDÜRÜ BUNU demiş sizce doğrumduur

Mgm'nin ben hiç bir sezona çok çetin geçecek.Kardan başımızı kaldıramayacağız dediğini de görmedim.Bu tip açıklamalar tehlikelidir aslında 5 gün üst üste iyi kar yağar sonra sorarlar adama sen çetin geçmeyecek demiştin hayırdır bu ne şimdi diye?Koskoca devlet kurumu böyle kesin ifadeler kulanmamalı.Ya röportajı veren gazete kullanıyor adam ihtimalden bahsediyor ama gazete abartıp başka şekilde veriyor da olabilir.

• Mgm'nin ben hiç bir sezona çok çetin geçecek.Kardan başımızı kaldıramayacağız dediğini de görmedim.Bu tip açıklamalar tehlikelidir aslında 5 gün üst üste iyi kar yağar sonra sorarlar adama sen çetin geçmeyecek demiştin hayırdır bu ne şimdi diye?Koskoca devlet kurumu böyle kesin ifadeler kulanmamalı.Ya röportajı veren gazete kullanıyor adam ihtimalden bahsediyor ama gazete abartıp başka şekilde veriyor da olabilir.

Açıklama için teşekkür ederim hocam inş güzel bir kış görürüz.ama dediğiniz gibi koskoca devlet kurumundaki müdür böyle 2ay önceden kesi,n dille konuşmamalıdır.