Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence yurtdısında yaşayan oy kullanmamalı. Örnek veriyorum bi almanya da yaşıyan türk vatandaşı gayet rahat bi yaşam geçirebiliyor orda. Ama burda olanlardan hiç bi haberi yokken gelip oy kullanıyor.

Bence de öyle olmalı onlar sadece çoğu zaman ailesini görmeye veya tatile geliyorlar buradaki sıkıntıları görmüyorlar görseler de bizim oralar da kötü diyorlar

• Yeni düzenleme gelecek üstüne bunu kamulaştırma yapacaksın yok öyle ancak ecek.

Tipi54 , enflasyonu dizginlemek istiyorlarsa, akaryakıt ve enerji fiyatlarını sübvanse edecekler, bunlar şu anda bütün yükü vatandaşa yansitiyorlar, enerji dağıtım sirketlerine de azıcık söz gecirin, yapmaciktan indirimlerle göz boyamayın,dışarısı parası olan için de artık sıkıntılı.

• Bence yurtdısında yaşayan oy kullanmamalı. Örnek veriyorum bi almanya da yaşıyan türk vatandaşı gayet rahat bi yaşam geçirebiliyor orda. Ama burda olanlardan hiç bi haberi yokken gelip oy kullanıyor.

Gelsin kullansın, problem kullanmasından değil ama çıkıp da siz de hicbirsey beğenmiyorsunuz diye asagilamasin, biz bu ülkeden zamanında gurbete giden insanların nasıl aşağılandigini biliyoruz aynısını cebi para görünce gelip oy kullanma zamanı burada yapmasın .kime oyunu atarsa atsın

• Dukkanlar için iyi bir haber olur ama kış bittikten sonra konutlara gelen düzenleme affedersiniz ama dalga geçmek olur şeytanlık olur zaten nisan ayından itibaren faturalar daha az gelecek herkese ne gerek var şova ayrica bir sorum olacak daha telefon alamadım 5 yıllık telefon ile idare etmeye çalışıyom ne olur şu otv dusse teknolojik ürünlerde yüzde 50 otv alıyor devlet dunyadaki diğer ülkelerde otv sifir bizde de inse herkes en azından bu kadar zorlanmaz teknolojik urun alırken,bunla ilgili düzenleme var mı yok taksit var mı yok gençlerden sonra oy beklersiniz ruyanizda gorursunuz.

• Dukkanlar için iyi bir haber olur ama kış bittikten sonra konutlara gelen düzenleme affedersiniz ama dalga geçmek olur şeytanlık olur zaten nisan ayından itibaren faturalar daha az gelecek herkese ne gerek var şova ayrica bir sorum olacak daha telefon alamadım 5 yıllık telefon ile idare etmeye çalışıyom ne olur şu otv dusse teknolojik ürünlerde yüzde 50 otv alıyor devlet dunyadaki diğer ülkelerde otv sifir bizde de inse herkes en azından bu kadar zorlanmaz teknolojik urun alırken,bunla ilgili düzenleme var mı yok taksit var mı yok gençlerden sonra oy beklersiniz ruyanizda gorursunuz.

Teknoloji ürünleri ile ilgili yakın zamanda bir yapılandırma yapılacak,

Geçen gün bir genç arkadaş cb nına teknoloji ürünleri ilgili düzenleme yapacakmısınız diye soru sordu.

Cb: çalışma yapıyoruz dedi.

• Bugünler hala iyi günlerimiz.

Ülkenin bu yıl çevirmesi gereken (özel sektör ve kamu toplamı) döviz borcu 160 milyar dolar civarında.

Merkez Bankası döviz rezervi Swap ve zorunlu karşılıklar hariç -60 milyar dolarda geziniyor.

Bu yıl Fed 'in varlık alımlarını sıfırlayıp 3 ya da 4 defa faiz artışına gideceği de kesin gibi..

Tepemizdeki küresel savaş riskinden bahsetmiyorum bile. .

Türkiye'de Politika faizi bir çırpıda en az %50 ye çıkarılmadığı sürece (evet bir defa da 3600 baz puan yükseltmekten bahsediyorum) kimse mevcut döviz krizinden çıkabileceğimizi düşünmesin.

Kur korumalı mevduata yeteri kadar ilgi yok ve bu uygulamanın da kendi içinde başka riskleri mevcut..

Dünya çapında bir enflasyon dalgası yaşanıyor bunu yok sayamayız. Fakat bu kırılgan yapıyla ve tüm dünya merkez bankalarının, ekonomi teorilerinin tersine uygulamalarak yaparak bu dalgayı iki , üç kat fazla hissediyoruz.

Hani amaç düşük faiz ortamında yatırımı özendirmekse faiz düşürme konusunun özel bankalara yansımadığı da görülüyordur.