Ekim Ayı Görüşleri

• eylul ayinin sonuna dogru yaklasiyoruz artik son gunlerinde azor yb alaninin ulkemizin bati kesimlerine iyice yanasmasiyla son gunu ulkemiz 29 30 c gorecek.ekim ilk haftasi bekledigim la nina gecisli sistem 6 7 ekim gibi yb alaninin iyice kuzeye yaklasik 1050 mb ile yukselmesiyle ulkemizde blokaj olusumu mumkun kis ayinda gelse 15 gun kafadan soguk havasi vardi.neyse gelelim ekim ayinin tamamina ortalamalarin 1 2 altinda bekliyorum ekim ayini ozellikle marmara bati karadeniz civarinda blokajinda etkisiyle ekimi baya serin hatta gecen de bahsettm uludaga iyi bir kar bekliyorum.la nina ayi olacak ekim ayi ve ozellikle sonlarina dogru durulma bekliyorum kasim ayina geciste takip ettigim uzere uzerimize salinmasini bekledigim azorun kasimin buyuk cogunlugunu yb etkisinde yani sicak gecirebiliriz bunu da burdan belirteyim ben uzun vadeyi severim ekim ayi oldukca serin yalniz kasim baslari su takip ettgm 2 gunlul sure zarfinda yb etkisinde gecirebiliriz herkese hayirli aksamlar
    cografyaci...

• hocam ben tam tersini dusunuyorum ekim ayini 20 si ile kasim ayinin basi sisli puslu serin kasim 5 ile 15 arasi soguk ve yagisli pastirma yazi belkide olmuyabilir bu sene bu yil kutup bolgesindeki buz artisi dua edelim avrasya kar ortusunu ciddi anlamda artirirsa ve gunes dingusunude cekebilirsek negatif nao ve ao asiri olmuyan isimize gelmis olucak 2012 ve 2006 karisimi bir kis hatta aralik ayi ile birlikde QBO TEKRAR NEGATIFE GECME SOZ KONUSU ANI DEGISIMLER VAR MEVSIMSEL TAHMINLER TERS KOSE OLUCAK ...

• Konu hayırlı olsun. Ekim ayı sanırsam başlarıda bahar modunda sonrası puslu olacak gibi bazı yerlerde yine yüksek kesimler kar ihtimalleri olan bir ay ufak da olsa .. Sonuç olarak Kasımdan bu sene özellikle Marmara adına sürpriz bir atak bekliyorum.Özellikle aralığa yakın kısmında ama bakalım ne olur ne biter hep birlikte göreceğiz bizimkisi sadece tahmin; taktir Yüce ALLAHINDIR.... Saygılarla.

• Konu hayırlı olsun. Ekim ayı sanırsam başlarıda bahar modunda sonrası puslu olacak gibi bazı yerlerde yine yüksek kesimler kar ihtimalleri olan bir ay ufak da olsa .. Sonuç olarak Kasımdan bu sene özellikle Marmara adına sürpriz bir atak bekliyorum.Özellikle aralığa yakın kısmında ama bakalım ne olur ne biter hep birlikte göreceğiz bizimkisi sadece tahmin; taktir Yüce ALLAHINDIR.... Saygılarla.

kasım ayından ekim ayinda oldugu kadar umidim yok ekim sert gececek o kesin.kasım icin suanlik on gorum yb etkisi altinda gececk olmasi ama degisime acik bir durum tabiki

• yagis konusunda 2 gun dolu dolu yagis alacagiz bu arada soguk konusunda cok soguk olmasi taraftarindegilim ekim ayi la nina gecis ayi olacak dedik zaman zaman sert dususler olacaktir.kasima geciste sicak dalgalar gelecek yb etkisi kasim da devam edecek sicak tarafta kalma ihtimalimiz yuksek.hayirli geceler