Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Artık cevap yazmayacağım sıkıldım bu muhabbetten, hepsine cevabımda var, yalnız sadece hakan şükürü intere 6.5 milyon euroya sattın gelmişsin 4.7 milyon diyorsun, söylediğin genç oyuncuların çoğu bir alt ligten transfer olmuşlar yani süper ligte yabancılarla rekabet edip kendilerini geliştirip olmamışlar,neyse dediğim gibi daha fazla bu muhabbette bulunmak istemiyorum sadece sildiğim mesajındaki vurguna dikkat et diyorum çok fazla fanatik düşüncedesin ve sanıyorsun ki herkes senin gibi düşünüyor sura16

Herkese iyi forumlar güzel sohbetler

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben asla fanatik düşüncede yazdığımı düşünmüyorum.Genel olarak veriler ve toplumun yüzde kesmi ne diyorsa ben de onu diyorum.Ben haklı olduğumu düşünmüyorum benim görüşüm bu yanlış anlama baybars hocam diye her cümleme de ekliyorum zaten.Ama nedenini bilmem bana hep soğuk davrandın baybars hocam.Sana karşı kötü bir şey de yaptığımı düşünmüyor ve inanmıyorum.Saygı duyarım karar sizin tabiki hocam Narsil .Ama velakin verileri sizde incelerseniz yabancı sınırlamasının olumsuz yönleri,olumlu yönlerini hep yok etmiştir.Yabancı sınırlamasının da kolay kolay geleceğine şuanlık inanmıyorum.Çünkü federasyon başkanı yok.Anadolu kulüplerinden malatya ve kayseri şimdilik sınırlamaya karşı.Galatasaray,beşiktaş,başakşehir de karşıdır.Çünkü başakşehir şampiyon olup,araplara satılırsa sınırlama olduğunda araplar almaz.Umarım yabancı sınırlaması hiç yoktan 2-3 sene daha gelmezde toplumumuz gerçeği görebilir.Gerçekten çok iyi gençlerimiz geliyor.Milli takımımızın daha iyi olmasını istiyorsak sınırlama olmamalı ama ilk 11 de alt yapıdan oyuncu olma zorunluluğu gibi kurallar getirilmeli.Yada ilk 11 de en az 2 türk futbolcu oynatma zorunluluğu gibi.Onun haricinde ben kendi görüşüm ve görüşlerime göre bu sınıra karşıyım ve karşıda olacağım.Benim gayem ve amacım Türk futbolunun gelişmesi ve ileri gitmesi.Dünyanın en iyi ligi kabul ettiğimiz premier ligte yabancı sınırlaması yok.Manchester City kadrosunda 25 yabancı bulunduruyor.Premier Lig takımlarından,İngiliz ekiplerinden 4 takım çeyrek finale kalmış.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Burada tartışılmayan yetenekli gençlerin İstanbul kulüplerine gittiğinde performanslarının neden düştüğü.Sayılan isimler transfer edilmeden önce gayet iyi iken şöhretle gelen baş döndürücü İstanbul hayatı bu gençlerin bozulmasına neden olmuştur.Ozan bursa ve milli takımın gözbebeği olacakken sezon başında veremediği kilolarla tv gösterelip moral motivasyonu ortadan kalkmıştır.20 li yaşlarda bir oyuncunun kilo problemi olabilir mi? Kısaca problemi yerli-yabancı sayısında değil kulüplerin yönetim-eğitim birimlerinde aramak gerekir...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Burada tartışılmayan yetenekli gençlerin İstanbul kulüplerine gittiğinde performanslarının neden düştüğü.Sayılan isimler transfer edilmeden önce gayet iyi iken şöhretle gelen baş döndürücü İstanbul hayatı bu gençlerin bozulmasına neden olmuştur.Ozan bursa ve milli takımın gözbebeği olacakken sezon başında veremediği kilolarla tv gösterelip moral motivasyonu ortadan kalkmıştır.20 li yaşlarda bir oyuncunun kilo problemi olabilir mi? Kısaca problemi yerli-yabancı sayısında değil kulüplerin yönetim-eğitim birimlerinde aramak gerekir...

Sorunun tamamı bizim kulüplerde değil. Önümüzde Arda Turan örneği duruyor. Avrupa'da doğup büyüyen Türk futbolculara bir bakının. Bizimkiler egosuna yenik düşüyor.

2 Mal editiert, zuletzt von huseinskas ()

• Futbolu çok seviyoruz fakat bu kültürü kaldıracak futbolcular yetiştiremiyoruz.

Bu kişinin kendini geliştirmesi ile ilgili. Ozan Kabak'ın ben ileride sorun çıkaracağına pek ihtimal vermiyorum. Karakteri iyi çocuk. Mesela Burak yılmaz ve arda turanın karakteri belliydi.