Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir ülkenin futbolu neden sürekli geriye gider diye merak eden varsa ligde belli başlı maçları izlemesi yeterli yanıtı bulmak için. Süper lig böyleyse izleyemediğimiz alt liglerde kim bilir neler dönüyor.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Herkes kendi takım penceresinden yorum yapmış bende bu ülkenin bir futbol severi olarak her sene lige reyting amacı ile verilen ayarlamalardan ve dizaynlamalardan bıktım ve ligimizi takip bile etmiyorum maalesef bizde nabza göre şerbet bu zihniyet ile bir yere varamayız VAR bile yok olabiliyor niyet kötü olunca,hakemlerimiz talimat ile iş yapar oldu Milyar dolarların konuşulduğu futbol artık maalesef spor olmaktan çıktı. Bir de işin içine para girdimi şeffaflıgini ve masumlugunu kaybeder.Hakem meselesi yıllardır var 1 sezon maçları yabancı hakemlerin yönetmesi taraftariyim .... Tüm futbolsever kardeşlerime hayırlı geceler....

• Şimdi trabzon başkanını izliyorum olayı çanakkale savaşına kadar götürdü daha bu gözler neler görecek bilmiyorum.Sonuca gelecek olursak zamanında Galatasaray bu hakemler düdük asacak diye bangır bangır bağırırken karşı bildiriye imza atıp "Hakemlerde insan onlarda hata yapar diyenler" şimdi feryat figanlar.Sonuç olarak dün bizim başımıza gelenler bugün başlarına geldi o yüzden bu tip konuşmaların anlamı yok benim gözümde.Başkanın dediğine gelince olay neden istiklal marşı,neden vatan millet sakarya? Hayırdır savaşa mı gidiyoruz? Bu ayrıştırma çabası neden?Bu çabanın sebebi ne? Melo,Hagi,Alex bu adamlar istiklal marşı okuyan adamlardı onlar okurken sıkıntı yokta şimdi takımın çoğu yabancı olduğu için mi bu algı yapma çabası? Lütfen küçülmeyelim lütfen küçülmeyelim gerek yok.Hatalı kararlar oldu mu oldu ama hakem hata yapabilir diyenlerde sizlerdiniz.

Şunun altına yüz bin kere imza atmak istiyorum hocam. İlk yarıda Galatasaray'ın 7 puanı gasp edildiğinde biz çıkıp dedik ki ayrıcalık değil adalet istiyoruz. Onlarda hep beraber hakemler de insandır hata yapar dediler. Bence asıl konuşulması gereken maç Başakşehir Trabzon maçıdır. O maçta yapılan hatalar bu maçla ile kıyaslanamayacak kadar büyük. Son olarak iş Çanakkale Savaşına gelmiş madem Galatasaray Lisesinin verdiği şehitlere baksınlar. Bu klup daha 1 ay önce gencecik bir Türk fidanı da 11 milyon euroya sattı. Kimse Galatasaray'ın Türklüğünü sorgulamasın o yüzden.

• Yabancı konusunda da son yorumum. Marcao ile Luyindama'nın maaş toplamı Serdar Aziz'in maaşı kadar etmiyor. Türk futbolcu sağlam kontrat alıp Avrupaya gideyim diye düşünmüyor bile. Çünkü orada az maaş alacak. Yunus Akgün, Ozan Kabak, ilk yarı sakatlanana kadar Emre Akbaba. İyi olan formayı kapar takımlarda. Bu yabancı konusu yerli oyuncuların menajerlerinin medyaya sürekli servis ettiği bir konu bilinçli olarak. Paranın suyu kesildi. Onların derdi milli takım falan değil sadece kendi cepleri...

• Havaforumsevdalısı kimsenin Galayasaray'ın ve ya her hangi bir kulübün Türklüğünü sorguladığı yok. Başkan akşam yanlış örnekleme yaptı. Hakemler her takıma hata yapıyor. A takımı ve B takımı değil. Tüm takımlara hata yapıyorlar. Deniz Ateş Bitnel denilen hakem Gs-Ts maçında Trabzonsporu kıyım kıyım kıyarken neredeydi o konuşan GS yönetimi ? 7 kişiye oley çekerken kimsenin gıkı çıkmadı. umut Bulut karakterinde ki bir adam uydurma penaltı alırken kimse ses çıkartmadı . Şimdi kimin canı yanıyorsa onun sesi çıkıyor. Biz o bildiriye imza atmadık. Başkan son dakika imza atmam dedi. Bildirinin içeriğini okudum imzalamadım dedi. Kısaca bu hakemlerle bu lig yürümez . Her takımın canı yanar ....

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• F.Bahçe 1-1 Zenit

Bate 0-3 Arsenal

G.Saray 2-1 Benfica

Krasnodar 1-1 Leverkusen

Lazio 1-2 Sevilla

Zurih 1-3 Napoli

Malmö 0-2 Chelsea

Sporting 1-1 Villareal

Herkese bol şanslar

• Lucescu bence iyi bir takım direktörüdür.Milli takım ona uygun değildi.Gs de bjk de ve shaktarda ortaya koyduğu başarılar ortadadır.Yaş artık emeklilik yaşında olsa da büyük takımların alt yapısında görev alması iyi olurdu...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Lucescu bence iyi bir takım direktörüdür.Milli takım ona uygun değildi.Gs de bjk de ve shaktarda ortaya koyduğu başarılar ortadadır.Yaş artık emeklilik yaşında olsa da büyük takımların alt yapısında görev alması iyi olurdu...

Ukrayna'da Brezilyalılardan 11 oluşturup; yerli kuralını savunacak kadarda kendiyle çelişmeyen bir adamdı abi. :) Emeklilik vakti çoktan gelmişti..

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Fenerbahçe 2 - Zenit 1

Bate 0 - Arsenal 3

Galatasaray 2 - Benfica 3

Krasnodar 1 - Leverkusen 4

Lazio 2 - Sevilla 1

Zurich 1 - Napoli 1

Malmö 0 - Chelsea 2

Sporting 2 - Villarreal 0

Herkese Bol Şanslar.

• F.bahçe 1 -Zenit 1

Bate 1 -Arsenal 2

G.saray 2-Benfica 1

Krasnodar 1 -Leverkusen 2

Lazio 1 - Sevilla 3

Zurich 1-Napoli 2

Malmö 2 -Chelsea 1

Sporting2 - Villarreal 1

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Yahu orada ülke takımından bir beklenti yok ki kulüp bazındaki başarılar önde tekrar tartışmayı açmak istemiyorum ama eskişehirde oynarken yıldız bursada oynarken yıldız olup sonrasında istanbul takımlarına geçtiğinde pert olmuş kötü örnekler yerli sayısının azlığına neden olmamalı ya da yerliye yüksek maaşları veren kötü yönetimlerin hiç mi suçu yok.Kaliteli paranın yettiği yabancılarla yıldız yerli oyuncular monte edilerek başarı kovalanmalı.Piontek Derwall gibi ustalar Türk futbolunun devinim kazanmasında baş aktörler olup onların yanında yetişen denizli terim bu bayrağı devretme dönemindedir.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Lucescu şenol güneş takası söylentileri dolanıyor. Milli takım harici başarılı olacağına inanıyorum. Ama benim tercihim sırasıyla Samet aybaba - Abdullah Avcı - sergen yalçın - luce. Şenol güneşe elvada diyebiliriz artık. Sezon sonu bizde olmayacağı kesinleşti. Hatta daha erkende gidebileceği konuşuluyor.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Yüksek ihtimal senol hoca yarın milli takımın başına geçecek hazirana kadar hem milli takım hemde beşiktaşı çalıstıracak sezon sonu tamamen milli takımda çalışacak bence gelebilecek en iyi hoca konumunda en azından yabancı kuralı muhabbeti rafa kalkacaktır diye düşünüyorum çünkü senol hoca bu tarz konulara kesinlikle girmeyecek karakterde bir insan