Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben Trabzonun maça asılacağını düşünüyorum çünkü önlerinde Fenerbahçe örneği var

Ümraniye mi çok iyiydi yoksa Fenerbahçe mi çok kötüydü "cayagci"

• Her maça aynı kadro ile çıkmak zorundasın. Rotasyon yapamıyorsun. Oyuncular yorgun. İbanez çok kaliteli topçu ama oynamıyor eşek herif. Bilekleri çok iyi aslında. Kamil Ahmet ikinci lig topçusu. Arda iyi toplar çıkarttı. Batuhan denen arkadaşı fındık toplamak için amele olarak bile almam. Orta saha eksikliği ve kanatların tam olarak işlememesi sıkıntı. Novak ve küçük enişte Pereria aranıyor. Novak kale hariç her yerde oynuyor. Sosa ve onazi zaten her eve lazım. Kısaca Ümraniye turu geçerse üzülmem ve gs bizi yenerse sürpriz olmaz. Altyapı çalışıyor Arda da pişerse iki tane iyi kalecimiz olacak

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Galatasaraylı arkadaşlar bana kızacaklar ama ben Galatasaray'ın transfer anlayışını pek beğenmedim. Diagne iyi topçu ve Kasımpaşa bu adamı besleyebiliyor, oyunu bu adamın üstüne kuruyordu. Galatasaray ise ortasaha olarak yaratıcı görmüyorum ve Diagne nin Kasımpaşada ki gibi üst düzeyde oynayacağını düşünmüyorum. Marcaonunda abartılan lyundama dan daha iyi oldugunu düşünüyorum. Mitroglu ise Umut Bulut gibi olursa yani görev adamı olabilirse Galatasaraylıların öpüpde başına koyması gerektiğini düşünüyorum. Kıskançlık felan diye düşünen olursa da ben Fenerinde bu dönemde yaptıgı transferlerde objektif olarak moses sadık konusunda başarılı oldugunu ; Tolgay ve serdarın ise ihtiyacımız olsa da getiriliş tarzlarının oyuncular için sıkıntılı oldugunu düşünüyorum.

• Galatasaray ' ın orta sahası gayet iyi. Ligin en güçlü ve çevik orta sahalarından. Üretkenlik olarak bekler ve kanatları kullanıyoruz zaten. Büyük takımların çoğunda orta saha asist, gol sayısı düşük artık. Daha çok oyunun geçiş kısmını görüyorlar. Mesela kante, modrice istatistik olarak bakarsanız asist gol sayıları çok düşük ama takıma katkıları belli. Zaten yaza Galatasaray da tüm orta saha ve kanatlar yenilenecek ve maaş düşürülecek. O yüzden şimdilik uefa Avrupa Ligi için diagne, luyindama, mitrouglu, marcao için o paralar verildi. Asıl değişim yaza. Şimdilik durumu kurtarma transferi bunlar.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Galatasaraylı arkadaşlar bana kızacaklar ama ben Galatasaray'ın transfer anlayışını pek beğenmedim. Diagne iyi topçu ve Kasımpaşa bu adamı besleyebiliyor, oyunu bu adamın üstüne kuruyordu. Galatasaray ise ortasaha olarak yaratıcı görmüyorum ve Diagne nin Kasımpaşada ki gibi üst düzeyde oynayacağını düşünmüyorum. Marcaonunda abartılan lyundama dan daha iyi oldugunu düşünüyorum. Mitroglu ise Umut Bulut gibi olursa yani görev adamı olabilirse Galatasaraylıların öpüpde başına koyması gerektiğini düşünüyorum. Kıskançlık felan diye düşünen olursa da ben Fenerinde bu dönemde yaptıgı transferlerde objektif olarak moses sadık konusunda başarılı oldugunu ; Tolgay ve serdarın ise ihtiyacımız olsa da getiriliş tarzlarının oyuncular için sıkıntılı oldugunu düşünüyorum.

Yorumunuza saygım sonsuz ama orta saha ve kanatlar Sinan'a bile gol attırabilmiş. Ligin en çok gol atan 2. takımı. Acaba sizin yaratıcılıktan kastınız nedir?

Birde Diagne ve Mitroglou yerine önerebileceğiniz forvet var mı? Yani transferi beğenmiyorsanız; forveti besleyemiyorsak kimi almalıydık? Sinanla devam mı etmeliydik?

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Mesela Galatasaray orta sahası ndiaye -belhanda ve fernando 15 gole etki etmiş.Madrid orta sahası modric - kroos - casemiro orta sahası 7 gole etki etmiş.İlkay-David Silva- Fernandinho ise 19 gole etki etmiş. Demek istediğim lig farkı elbette var ama Galatasaray ' ın şuan ki orta sahası kötü değil aksine takımın en iyi bölgesi. Emre akbaba sakatlanmasa istatistik daha farklı olurdu :)

• Diagnenin bu kadar patlamasının sebebi oyunu onun üzerine kurmalarıydı. Ben böyle topçuların büyük takımlarda kolay kolay başarılı olduklarını görmedim. Marcaonun ise gerçekten uzun bir süre Galatasarayın stoper ihtiyacını gerek as gerek yedek olarak dolduracaktır. Lyundama ise bence tam bir bomba, Tosic Bruno alves yetenek olarak değilde oyunun kaderini değiştirme bakımından böyle olduğunu söyleyebilirim. Kalıbına göre çevik hızlı ama fazla atlıyor zıplıyor saç baş yoldurtma ihtimali yüksek. Umarım düşündükleri gibi Avrupa da başarılı olmasını sağlar Galatasarayın.

• Luyindama tek idmanla ilk maçına deplasmana çıktı. Yanındaki adamı bile tanımadan. Belçika ligini izleyen Luyindama'nın belçika liginin en iyi stoperi olduğunu bilir. Hatta herkes sezon sonu premier lige gitmesini bekliyordu.İyi ki biz kapabildik haftaya evimizde oynasın bu adam görürsünüz. Bir insanı tek maçta kötülemek başka takımın taraftarı tarafından bence fanatikliktir.

• Ben kelimeyi yanlış tanımadım özür dilerim. Yaratıcılık derken Galatasaray da bazı maçlarda tutukluluk oluyor topu ayakta tutma bakımından böyle zamanlarda genelde orta saha komple yoka oynuyor. Çok fazla top kaptırabiliyorlar ve ileri oynayamıyorlar açıklamadıgım için yanlış oldu özür diliyorum tekrardan.