Futbola Dair Her Şey [2019/20]

  • Tüpçü fiko ve avanesi gitmediği sürece lucesku bunağı ve onun gibi son kullanma tarihi geçmiş niceleri bu ülkenin paralarını iç ederler

    Ne hikmetse son yaptiklari iyiydi. Şu takimlara harcama sinirlamasi getirme işi.diger yönlerden ise tam rezalet.tff nin başina keisnlikle futboldan gelen adamlar gelmeli yoksa tüpçü gider benzinci gelir

  • Milli takımlarda nasıl ki yabancı futbolcu olmuyorsa bana göre yabancı hoca da olmaz. Adı üstünde milli takım. Tamamen yerli ve milli olmalı. Farklı milletten olup sonradan vatandaşlığa geçirilip milli takıma alınan devşirme futbolculara da atletizmdeki devşirmelere karşı olduğum gibi karşıyım. Yurtdışında doğup büyüyen altyapı eğitimini orada alan futbolcular da çok mecbur kalmadıkça kadroya alınmamalı belki 2-3 kontenjan verilebilir. Diyelim ki 11 tane futbolcum hepsi de Türk ama Alman altyapısından yetişecek ve bu takım şampiyon olacaksa ben istemem böyle şampiyonluğu bu olsa olsa Almanya'nın şampiyonluğu olur. 80 milyonluk ülkeden cengaver bir kadro çıkaramıyorsam yazıklar olsun. İsterse sonucunu olsun o takım benim takımımdır.


    Yabancı sınırlaması olayına da gelirsek GS UEFA şampiyonu olduğunda yabancı sayımız bence ideal ölçüdeydi. Somut örneği karşımızda duruyor şampiyon olunacaksa öyle de olunabiliyor demektir. Bu sayı arttırıldıkça daha mı iyi olduk. Hayır. O günlere geri dönülmeli. 6 oyuncu yeterlidir ve gelecek olanlar da belli kriterlere göre gelmeli. Yaş sınırı, milli takımda oynama vs. Hagi Popescu Sneijder Drogba gibi kaliteli marka oyuncular gelecekse tamam ya da yatırım amaçlı genç çocuklar olacaksa ona da kabul ama menejerler para kazanacak kulüpler hortumlanacaksa gelmesin öyle yabancılar.

  • Alanyalı futbolcular çarpışıyor faul veriyo.Haydar kendi kendini yere atıyo zaman oynuyor.Hakem her şeye sarı verdi.Bu hakem kimse çok art niyetli gerçekten çok kötü hakem.İki takım içinde felaket kötü yönetti maçı yazık.Beleşe yönetmiyorlar çok iyi para alıyorlar vallahi hakemler.