Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yabancı sınırlaması olup veya olmamasının ülke futboluna hiç bir faydası yok .Görüyoruz işte ligte kendi aralarında çekişmekten başka bir halt yedikleri yok bir avrupada yaşayan insan gidip izlemiyor bu ligi .

• Malatyaspor maçının faciası olan noştaderin halen ilk 11 de olması bana göre skandaldır. Serdar azizin tek ayaklı hali o sürüngenden daha fayda sağlar. Şuan ki ilk 11 de noştader,benzia,ayew in saha kenarında olmasını beklerdim. Moses,serdar ve tolgay bana göre oynamalıydı.

Oynamadiklari için ve devre arasını geçirmedikleri için oynamıyorlar.keske dediğin oyuncular oynasa iyiydi ama ne yazıkki böyle.bundan sonra nesutder kolay kolay ilk11 yüzü göremez.şuan gelip te oynayacak hazir olan.zajh vardı bence

• Akşam en çok güldüğüm kagawa nın bar-klüp tarzı bir yerde merhaba demesiydi :D:D Hemen İstanbul gecelerinden tanıtım başlamış...

Aklıma dünyaca ünlü ingiliz futbolcu Best geldi:) Futbol mu eğlence mi yoksa sigara mı diye sorulan soruya hepsinin yeri ayrı diyerek bir sigara yakarak cevap verir:)

• yabanci konusuna bi de bu acidan bakmak lazim bence. Türk futbolunda yabancı sınırlaması var, yerli sınırlaması yok. isteyen takım kadrosunu yerli oyunculardan kurabilir ve ilk 11'ini hatta maçların 18 kişilik kadrosunu da yerli oyunculardan kurabilir. madem yerli oyuncularımız bu kadar muhtesem o zaman çıkın tamamen yerli 11'le. elinizden tutan, kolunuzdan bağlayan yok...

• Ülkemizde yabancı sınırlaması kuralı hala tam anlamıyla anlaşılmış değil.Bakın kuralda diyor ki isteyen 28 tane türkte yazabilir kadroya isteyen 11 in 11 ide türk olarak sahaya çıkabilir böyle bi kısıtlama yok.Aksine maksimum kadroda 14 yabancı olacak diye kısıtlama var.Şimdi biz serdar azize 2 milyon yıllık veriyorduk marcao+liyundama 2lisi hem yetenek olarak 10 kat üstün hem genç hemde 2inin maaşı 1 serdara denk geliyor.Çıkacak topçu her türlü çıkıyor alt yapıdan.Cengiz nasıl çıktı? Ozan nasıl çıktı? yeteneği olan her türlü yürür gider.Yeteneği olmayan adamı nasıl 11 de oynatacaksın zorla? Galatasaray veya diğer takımların alt yapısında emin olun çok yetenekliler var ama biraz iş td de bitiyor.Teknik direktör oynatırsa topçuları yürür gider yeteneği varsa yok oynatmazsa alt yapıda çürür gider.Her şey yabancı sınırı değil.Mesela altınordu ful türklerden oluşuyor 1 tane bile almıyor kadroya yabancı.Dileyen takımlar bunu yapabilir.Çok değil 1-2 güne büyük takımlarda yabancı sınırlaması gelmesi gerektiğini söyleyecek.Farkederseniz fenerbahçe türk yerlileri takıma topluyor.Seneye sınırlama getirmeye çalışalıcak çünkü Ali Koç bunun planlamasını yapıyor ve yetkili makamlarla çok yakın bu aralar illa bilgi alıyordur diye tahmin ediyorum.Bakalım nasip kısmet ama ben milliyetçi bir insan olarak spor da yabancı sınırlamasına karşıyım.Adamlar bizden daha profesyonel bu bir gerçek.Amatör veya alt liglerde türk futbolcuların çoğu sigara + alkol kullanıyor ama hocaları karışamıyor.Bu zihniyet ile bir şey yapamayız ki? En başta zihniyet değişmeli.Mesela okul saatleri de türkiye'de olumsuz etkiliyor.Okullar sabah 8-4 akşam tam gün.Böyle olunca spor yapmaya vakitte kalmıyor.Adam ders mi çalışsın,ödev mi yapsın,spor mu yapsın.Çok uzun yazdım herkesten özür diliyorum ama bu konuda daha bir şey yazmayacağım içimi döktüm biraz :D

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• F.bahce bu macida kazanirsa moral olarak toparlayacaktir ozellikle yeni transferlerinde takima girmesiyle en azindan seyredilebilir bir takim ortaya cikacaktir. Takimin ozguvene ihtiyaci var ve bu mac kazanilirsa ozguvende kazanilir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Fenerbahçe kanatlar üzerinden hızlı geçiş oyunu oynuyor bekler ile Kemal özdeş nasıl göremiyor? Bu atakları engellemek istiyorsa 3 lü stoper, 5 li savunmaya dönmeli. Geçiş oyunu öyle engellenir. Oyunu okumada problemi var Kemal hocanın.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞