Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Olmayan penaltının verilmesi maçın dengesini bozdu ve üstüne Belhanda denen palyaçonun taç pozisyonunda yerde yatması, adamı takip etmemesi sonucunda 2.gol geldi.3-0 olacak maçtı ama olmadı. Bir Galatasaraylı olarak üzüldüm ama eninde sonunda bir maç arkadaşlar, bağlanmayın bu kadar fazla :)

• Galatasaray olarak 4 0 olacak maçı saçma sapan penaltılarla gollerle maç 0 bitiyor zaten oyuncu yok şimdi bir sürü ceza Schalke maçında Galatasaray'ımıza başarılar

Beklentiyi minimalize etmek karamelize etmekten daha iyi eğer karamelize edersen gördüğün şey seni mutlu etmeyebilir,minimalize edersen en ufak şey seni mutlu edebilir.

• Türkiye'de Var sistemi pek bir şeyi değiştirmiyormuş bunu görmüş olduk..Penaltı bahane olamaz tabiki, GS maçı almayı hak etmedi ancak o pozisyonun penaltı olduğuna kimse beni inandıramaz..Maçın hakeminden belliydi zaten böyle bir şey olacağı...

• Var sistemiyle ilgili filan değil olay sadece Fener'e gelince mi VAR konu oluyor? Fenerbahçe son dakikalarda çok etkili oldu ve 6 Dakika içerisinde 2 gol buldu ve ondan sonra tam 6 pozisyon 3'ü net olmak üzere kaçırdı. Bir Fenerbahçeli olarak beraberliğe üzüldüm diyebilirim.

• Penaltı olan pozisyona niye penaltı değil deniyor onu anlayamıyorum.Fatih Terim'in maç sonu açıklamaları beni korkuttu bu çok zarar verir takıma eskide olduğu gibi.

2-0 önde olduğumuz maçı da seyirci gibi izledi kendisi müdahale edemedi.Bir de öyle 2 dakika peş peşe pozisyon verdik ki maç gidiyordu neredeyse.Değişmeyen tek şey bir tane normal Fenerbahçe maçı izleyemiyoruz.Bunun Kadıköy'ünü düşünemiyorum olacakları hele o günkü lig pozisyonlarında.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Türkiye'de Var sistemi pek bir şeyi değiştirmiyormuş bunu görmüş olduk..Penaltı bahane olamaz tabiki, GS maçı almayı hak etmedi ancak o pozisyonun penaltı olduğuna kimse beni inandıramaz..Maçın hakeminden belliydi zaten böyle bir şey olacağı...

Net bir şekilde penaltı evet ülkemizde çok rastlanan bir örnek değil ortaya çevirmiş gibi gözüküyor. Aktif olarak İngiltere ve Belçika liglerini takip eden biri olarak bu tür hareketlerin net bir şekilde penaltı kararı olduğu barizdir.

• Olayı başlatan jailsondur ancak her derbide bu tarz futbolcular arası sert olmamak şartıyla gerginlik olur ama bunu ileri noktaya taşıyan hasan şaş'ı kutlamak gerekiyor kalitesini ve seviyesini göstermiş oldu. Ayırması gerekirken ortamı sakinleştirmesi gerekirken gidip skrtele yumruk atıyor jailsonu kovalıyor yav sen kaç yasında adamsın oradakileri frenleyip durdurman lazımken gidip bir benzinde sen döküyorsun aleve. bugün gencecik bir oğlan aşık olduğu renklere gönül verdiği için kalp krizi geçirdi hakkın rahmetine kavuştu sırf onun anısına bile sessiz sedasız maçın bitmesi gerekirken çıkan olaylara bakın her iki tarafta suçludur suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyorum.

• Samet hocam tebrikler berabere biter dedin:) ben açıkçası Terimin fark yaratacağını düşündüm ama olmadi,onunda kötü gününe denk geldi..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hakeme tüküren Fatih terim, Skrtele yumruk atan Hasan şaş Kadıköy'e nasıl gelecek ? Bu maç nasıl oynanacak orada. Şenol güneşe yapılanlar o olacak maçta sinek ısırığı kalır. Bunların artık olmaması gerekiyor......

• Hakeme tüküren Fatih terim, Skrtele yumruk atan Hasan şaş Kadıköy'e nasıl gelecek ? Bu maç nasıl oynanacak orada. Şenol güneşe yapılanlar o olacak maçta sinek ısırığı kalır. Bunların artık olmaması gerekiyor......

Kadikoydeki mac oynanmaz bu gazla

Penaltı. Bu kadar net.

hava-kars323hava-kars323

• Bugün sahaya bakınca sanki teknik direktörü olmayan 15.sırada olan Fenerbahçe değilde Galatasaray gibiydi. 2-0 ı bulunca oh yendik rahatlığı ile saldılar maçı ama karşılarındaki takımın Fenerbahçe olduğunu unuttular hemen maç bize döndü birazda şans sayesinde sonra toparlayamadılar yenilme tehlikesini atlatıp deyim yerindeyse 1 puanı kazandı Galatasaray.

• Bir çoğumuz sonuna kadar bildiğimiz sandığı bu oyunun kurallarını bilmiyor. Çok net penaltıymış.

Ayrıca maç sonu olanlar hiç yakışmadı Jailson sen geleli 3 ay olmamış kim sana gaz verdi belli değil. Ayrıca Hasan Şaş sen nasıl bir adamsın 20 yıldır bakış açın hiç mi değişmedi ?

• burdan cikacak cezalari basaksehir iyi degerlendirmeli. Gs ve fb bu olaydan buyuk yara alir. Cezalar her iki takimada pahaliya mal olacak.

Valla olan bize oldu .Fenerin küme düşecek hali yok sonuçta onlar için sezon zaten bitmiş gibi birşeydi.Valla Allahtan geçen seneki gibi türkiye kupası maçı değil.Yani dönüşüne çok var daha bu maçın yakın vakitte değil.Yoksa kadıköyde kan çıkar kim bilir ne rezil olaylar olurdu .yani maçın dönüşü taze taze oynansa .Gs için şampiyonluk zora girdi artık psikolojik olarak da malesef

• Penaltı pozisyonu çok gereksiz bir faul , ki penaltı değil diyenler işin burasına takılıyor ama çok net kontrolsüz hareket ve net bir penaltı...

Arkadaşlar ,bu pozisyonlara daha önce penaltı verilmediği için değil diyorlar.Onlar da Haklılar... Var olmasaydı hakemler bu pozisyonu çözemezler ( bizim hakemler)

Ama gelecekte ,başka bir maçta ,çok daha bariz bir pozisyon VAR’la teyit edilse bile çalınmayabilir.Şaşırmam:)

Neyse Futbol olarak Bulgaristan futboluna ve Romanya futboluna doğru gidiyoruz.