Futbola Dair Her Şey [2019/20]

  • Galatasaray'ın başında Fatih Terim varken Galatasaray asla tedbirli oynamaz. Hele ki bu halde yakaladığı bir Fenerbahçe karşısında temkinli asla oynamaz. Topuyla tüfeğiyle hücum edecektir. Ben beklenilenin aksine en az 3 golün olacağı bir maç bekliyorum.

    Ahmet abi ben herhangi birini tutmuyorum lakin objektif bakıtığmızda isimler anlamında derbi yoksa kadrolar anlamında bir derbi söz konusu etmek doğru değil gs nin açık bir futbol oynayıp akın akın fb nin üstüne geleceğini düşünoyorum ilginç skorlar çıkabilir geçen seneki bjk 3 gs 0 gibi .

  • Geçen hafta Fenerbahçe-Ankaragucu maçı oynanmadan önce benim gözümde Fenerbahçe favoriydi. Fakat o maçı kaybetmesi ve gönderilen teknik direktörün yerine yenisi gelmemesi bir anda Galatasaray'ı favori durumuna getirdi. Tüm bunlara ek olarak Galatasaray savunmasını zorlayabilecek Slminanin olmayışı... Bu maçı alamazsak hangi Fenerbahçe maçını alacağız artık:)

  • İki takımda kümede kalma mücadelesi yapsa bile sonuçta derbi derbidir. Derbininde favorisi olmaz. Galatasaray kazanamaz demiyorum ama Fenerbahçe bu sezon kötü diyede rakibi küçümsemek takımı gaflete ve rehavete sokar. Bu yüzden ben burdaki yorumlarda yazdığı gibi Galatasaray'ın üç atacağını beş atacağını sanmıyorum. Maçın ilk yarısında iki takımda birbirini tartarak oynayacaktır. Ani kapılan toplarla hızlı hücumlarla iki takımda gol arayacaktır. Tabi Galatasaray ev sahibi olduğu için topu ayağında daha fazla tutacaktır. İkinci yarıda ise ilk yarıdaki skora göre iki takımdan birisi muhtemelen Galatasaray risk almaya başlayacaktır. Oyunu rakip sahaya yıkıp sağlı sollu ataklarla rakibi bogacaktir. Eğer Fenerbahçe bu baskıya dayanirsa beraberliği kurtarır. Aksi halde ise Galatasaray maçı seyirci desteğini de arkasına alarak zorlanarakta olsa kazanır.

  • galatasaray 3 - 1 fenerbahçe. (bi kere de fenerbahce macinda sans gs nin yaninda olsun insallah. en favori oldugumuz maclarda bile yenemedik fb yi ilk golu erken buluruz insallah)

    basaksehir 1 - 1 besiktas

    trabzon 2 - 1 bursaspor