Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu kadar kademe hatası ve alan boşluğu normal değil, tamam ilk yarıda fark yiyebilirsin ama bukadar rahat golde yenilmez ki.

• Adamlar ne top sürebiliyor ne orta açabiliyorlar. Halısaha da bile bukadar kademe hatası yapılmıyor. bazen öyle maçlar yapıyoruz ki maçta 3-4 golden fazlası olmuyor ama karabük salmış iyice kendini maça hiç çıkmasalardı daha iyiydi..

• Takımımızda Galatasaray maçı öncesi moraller yüksek. Heyecan son aşamada desek yeridir. Futbolcularımız çıkış yapmak istiyor. Final niteliğinde olacak. Biz bu maçı çıkış maçı olarak görüyoruz. Galatasaray'a sürprizimiz olacak. Hedefimiz 3 puan ama en az 1 puan desek abartmış olmayız. Hocamız yüksek konsantrasyondan bahsediyor. İş adamlarından destek var. Primlerimizi yükselttik. Oyuncularımızda moral-motivasyon zirvede diyebiliriz. Kendi sisteminizden hariç, iş adamlarından da destek var. Silkelenelim dedik. Güzel bir başlangıç yapmak ve devamını getirmek istiyoruz.

• Karabükte anlamadığım bir şekilde ligin ilk yarısında ligden koptu.İyi oyuncuları elden çıkardı.Gs ye ist.da kök söktürten 90+ da gelen golle yenilen takım ne hale gelmiş.Lig tarihinde bile bir ilk olabilir bu pes ediş...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Karabükte anlamadığım bir şekilde ligin ilk yarısında ligden koptu.İyi oyuncuları elden çıkardı.Gs ye ist.da kök söktürten 90+ da gelen golle yenilen takım ne hale gelmiş.Lig tarihinde bile bir ilk olabilir bu pes ediş...

Feneri bile kendi sahamızda zorladı karabük ama şimdi bakıyorum anlam veremiyorum neden böyle oldu bu takım.

• son yıllarda ilk yarı sonunda ligden düşen takım olmamıştı tam olarak bilmiyorum ama muhtemelen ekonomik sebeplerden buraya geldi karabük. Türkiyede ne yazık ki takımlar iyi yonetilemiyor üç büyüklerde dahil. Arkası güçlü olmayan takımlar batma noktasına gelip kaderine terkediliyor.

• Amaç sürekli cevap vermek rapor edin rapor lütfen rapor edin ki ben yada başkası görsün ben rapor üstünden sildim konuya girip bakmadım ama ne hikmetse sürekli cevap verme isteği var sürekli karşılık verme isteği var.

• Süper lig 2017 2018 Sezonunda Galibiyete 2.2 Milyon, Beraberliğe 1.1 Milyon TL
    olarak belirlendi.Süper Lig'de olma hakkı elde eden her kulübe eşit dağıtılan tutar bu sezon kulüp başına 30 Milyon TL’na ulaştı.İlk 6 dışında kalan takım 37.4 milyon tl alacak.17 iç saha ortalama 15.000 seyirci (başaksehir bu sene 11.000) 25 tl gibi ortalama bir fiyatla 11000*17*25= yaklaşık 5 milyon tl tutuyor.Reklam forma sponsor gelirleri en azında 6 milyon tl.
    Toparlarsak ortalama bir takım 40 puanla ligde kaldığını varsayarsak;
    40 x 1.1 milyon : 44 milyon tl + 30 milyon + 5 milyon + 6 milyon = 85 milyon tl kasasına para giriyor.yaklaşık 22.4 milyon dolar.
    Buna rağmen borç batağında kulüpler gerçekten anlamak imkansız.3 büyüklere hiç girmiyorum...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• bizim kulüpler dışarıda 500 bin euroya oynayan oyuncuya 2.5 milyon euro veriyo gelmesi için böyle 4 oyuncu olsa takımda 10milyon euro yapar oda 47 milyon TL yapar. Geri kalan oyuncular + masraflar birde para yiyen yöneticiler sonuç =batan kulüpler.

• Süper lig 2017 2018 Sezonunda Galibiyete 2.2 Milyon, Beraberliğe 1.1 Milyon TL
    olarak belirlendi.Süper Lig'de olma hakkı elde eden her kulübe eşit dağıtılan tutar bu sezon kulüp başına 30 Milyon TL’na ulaştı.İlk 6 dışında kalan takım 37.4 milyon tl alacak.17 iç saha ortalama 15.000 seyirci (başaksehir bu sene 11.000) 25 tl gibi ortalama bir fiyatla 11000*17*25= yaklaşık 5 milyon tl tutuyor.Reklam forma sponsor gelirleri en azında 6 milyon tl.
    Toparlarsak ortalama bir takım 40 puanla ligde kaldığını varsayarsak;
    40 x 1.1 milyon : 44 milyon tl + 30 milyon + 5 milyon + 6 milyon = 85 milyon tl kasasına para giriyor.yaklaşık 22.4 milyon dolar.
    Buna rağmen borç batağında kulüpler gerçekten anlamak imkansız.3 büyüklere hiç girmiyorum...

@4 Şubat hocam HF futbol kulübü mü kursak ne yapsak :D :D :D

• Karabükspor artık düştü diyebiliriz. Yanında alanyaspor ile adından dolayı düşmesini istemesemde osmanlısporu da götüreceğini düşünüyorum.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Karabük paraşütsüz düşer. Önce 1.Lig ardından alt liglere yol alır.

Kocaeli
    Sakarya
    Karşıyaka
    ALtay
    Mersin
    Gaziantep

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.