Futbola Dair Her Şey [2019/20]

• Hangi takımımız olursa olsun bence gerçekçi hedefler koymalıyız uçmaya gerek yok, ilk hedef gruplardan çıkmak olmalı, ondan sonra hedef revize edilebilir. Zaten takımların grup maçlarında oynadıkları oyunlar aldıkları skorlar bazı şeyleri belli eder..

• 1 yıllık kiralama bana ilginç geliyor.Satın alma opsiyonu da yok.Adam başarısız olsa 4 milyon euro havaya gidecek.Başarılı olsa elinde tutman mümkün değil.Rus ruleti gibi bir durum.Hani bu olay Türk futbolcusu ya da Türkiye ligini yaşamış yabancı olsa en azından adapte sorunu olmaz derdim...

15mil€ satın alma opsiyonlu.

• Falcao yaşı 33 olmasına rağmen süper ligi domine eder 20 gol ve üzerini rahat görür. Monaco'da son yılı kötü diyen arkadaşlar Monaco bu sene takım halinde çok kötüydü rakip ceza sahasına top taşımada ciddi sıkıntı çektiler ve haliyle Falcao'da istenilen performansı gösteremedi. Galatasaray'da Şampiyonlar Liginde gruptan çıkmak için yeterli performansı gösterir olası bir çeyrek bir ihtimal yarı finalde göstereceği performans tartışılır. mesela geçen sezon Burak Yılmaz Monaco'da oynasaydı muhtemelen büyük hayal kırıklığı olurdu. Futbola direk gözle bakmamak gerek.

soccer-footballers-jump-goal-radamel-falcao.jpg

• Bu sezon falcao'yu izledim. Sakatlık yaşadı sonra form düştü ama adam şuan dünyada sayılı komple forvetlerden izleyenler bilir. Atar,attırır.Oynar,Oynatır. Kafa vuruşu var, her iki ayağını kullanır. Orta sahaya kadar pas almaya gelir, oyunu yönlendirir müthiş bir forvet. Yaşı 33 olmuş olabilir ama fiziği çok fit en az 3 sene Türkiye'de üst düzey oynar. Drogba etkisi ortada. Maaş 7 m 3.5 m kulüp 3.5 m sponsor deniliyor öyleyse gayet uygun keşke olsa. Olmuyorsa da samatta zorlanmalı ama ilk hedef Falcao olmalı. Maliyetini fazlasıyla çıkarır seni şampiyon yapar, forma satışı tavan yapar, rakibe stoperlere psikolojik baskı yapar. Çok iyi forvet abartmıyorum gelirse herkes anlar.

• Şampiyonlar ligi bunu unutmaz öyle bedava kura bir kere denk gelir. Hedef gruptan çıkmak veya UEFA'ya kalabilmeyi başarmalıyız.

dl3qec7wsaauefk_16_9_1535649244-880x495.jpg

Falcao'yu alabilirsek Drogba etkisi yaratacağını düşünüyorum.Bitik diyeni Allah çarpar en kötü sezonunda ki rakamları bile kafidir. Türkiye'de yaşlılığında görmek istediğim oyunculardan biri ve inşallah mutlu sonla biter transferi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Gelmesi için önce diagne nin gitmesi gerekiyor diye yazıyorlar???

Hocam bonservis ücreti ödenmeyeceği için aslında diagne'nin gitmesine gerek yok ama maddi olarak şöyle gitmesi lazım. Luyindama açıklanmadı ama 5m opsiyon kullandık. Ozornwafor için 300 bin bonservis ödedik. 1.5 m seri kiralık toplam 6.8 m ödenen ücret. Satış Fernando 4.5 m yani şuan 2.3 m eksi durumdayız. Sattığın kadar al maddesi var bizde ve bu yüzden - duruma düşmememiz lazım. Diagne'yi satamazsak mecbur piyasası olan bir oyuncu satılır.

• "benim için güzel bir an. benim için galatasaray'da olmak heyecanlı. buradaki hikayeme hızlı bir giriş yapmak, takım arkadaşlarımı tanımak istiyorum. bir de stadyumumuzu dolu görmek istiyorum. daha önce buradaki maçları izledim. bu atmosferde oynayan takımın oyuncusu olacağım için çok mutluyum. ayrıca burada elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum çünkü galatasaray bana çok saygı gösterdi, bana çok özen gösterdi. bundan dolayı çok mutluyum ve en iyi oyunumu oynamak istiyorum.

galatasaray büyük, çok büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. ayrıca kulübün büyük bir tarihi var. bir de didier drogba burada oynarken milli takımda belçika'yla oynadığımız bir hazırlık maçına bine yakın galatasaray taraftarı onu desteklemeye gelmişti. çılgın bir şey diye düşünmüştüm. oyuncuları çok seviyorlar, kulübü çok seviyorlar. müthiş bir şey bu. bu sezon bunun için en iyi sonuçları almamızı istiyorum. her kulvarda en iyi sonuçları almamızı umuyorum.

taraftara şimdiden sosyal medyada gösterdikleri destek için teşekkür ediyorum. hem oyunculara hem de kulübe verdikleri destek için teşekkür ediyorum. onlara şunu söylüyorum: galatasaray için ruhumda ve bedenimde ne kadar güç varsa kullanacağım, her şeyimi vereceğim. çünkü galatasaray taraftarı bunu hak ediyor. böyle bir taraftar varsa bir takımın bunu yapması gerekir. bunu yaptıktan sonra sezon sonunda aldığımız sonuçları göreceğiz."

jean michael seri

• Trabzonsporu yapmis oldugu forma tanitimindan dolayi tebrik ediyorum. Mükemmel bir tanitim yapilmis. Öz değerlerine verdigi önem dünya basininda ve dünya yildizlarinin twitter adreslerinde reklama neden olmus. Bir cok yabanci spor kanalinda tanitim filmini izledim. Helal olsun Trabzonspor