Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kritik haftalardaki maclara 6 puan mi veriliyor? kimse kusura bakmasin basaksehir evinde berabere kaldigi 2 maci kazansa zaten sampiyondu. ki hala sampiyonluk sansi var. emre sezonu kirmizi gormeden tamamliyor bisey yok. basaksehirin trabzonla oynadigi macta yapilanlar hakkinda kimse konusmuyor o macta 3 puan rize maci da 3 puan. ondan sonra gs kollaniyor..

oda birşey mi Felipe Melo da yanlış hatırlamıyorsam şampiyonluk yaşandığı bir sezonda kart yemeden tamamladı nasıl tamamladı bana açıklayın? Şu olaylara taraf olarak bakmayı değil eşit olarak bakmaya başladığınızda daha güzel tartışmalar olur daha iyi anlaşırız. O trabzonsporun 2 tane Galatasaray maçı var burada söylememe gerek var mı hakemlerin ne yaptıklarına? terazimizin dengesi biryere kaymasın..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Koskoca sezon bir takım aleyhine sadece 1 kez VAR devre dışı kaldığı için hata yapılıyor ve buna rağmen de o takım şampiyonluğu haftalar önce garantileyemiyorsa önce kendi muhasebesini yapması lazım.Galatasarayın maçlarını mercekle incelemek yerine herkese aynı şeylerin yapıldığını söylemek en mert olanıdır bence.Koca sezon boyunca bir takım tek kırmızı kart görmüyorsa ve bu takımda kırmızı kart bağımlısı birden fazla oyuncu olmasına rağmen bu olmuyorsa tabi ki bu tip şeyler akıla geliyor.3 maç da bir atılması gereken emrenin koca sezonu 3 sarı kartla götürmesini kimse bana masumane açıklayamaz. Herkes kapısının önüne bakacak. Algı yapmak moda oldu koyun olmaya gerek yok yöneticisi algı yapıp başarısızlığını örtüyor taraftarı gelip burada algı yapıyor ne oluyor hayırdır? Kimse Galatasarayın aleyhine olanlardan bahsetmiyor kimse Galatasaray bu hakemlerle olmaz deyince karşısına dikilip hakemlerde hata yapar diyenlerden bahsetmiyor.Bu kesim 3 maymunu oynuyor.Ne var ne yoksa Galatasaray lehine yapılanlar piyasaya sürülüyor lobisi kuvvetli olduğu için yayıncı kuruluş dahil herkes Son 2 haftadır rezillik üstüne rezillik yapmaya devam ediyor.ALGI yapmaya gerek yok mert olunsun yeter.Ben benim lehime hata yok demiyorum nedense sadece galatasaraya yapılıyor böyle bir ALGI var.

Hocam tek açıklaması var GALATASARAY düşmanlığı ve hazımsızlığı başka birşey yok

• Hocam tek açıklaması var GALATASARAY düşmanlığı ve hazımsızlığı başka birşey yok

Ben düşmanlık demem düşmanlık besleyen yok olan var ama hepsi değil.Bu böyle olmaz son 2 haftadır yaptıkları rezillikler ortada ben hayatım boyunca bu kadar beter algı görmedim.Yöneticisi taraftarı gazetecisi muhabiri hepsi bir oldu.Sanırsın 8 puanı başakşehirden galatasaray aldı.Kimse lehine yapılan hatalardan bahsetmiyor ağızlarda galatasarayın lehine yapılanlar dolaşıyor.

• Bu arada burada kimse kimsenin düşmanı değil, futbolun böyle içine edildi bu ülkede rakiplerinizi düşman olarak gördüğünüz sürece onlarda sizi böyle gördüğü sürece ülkede ne futbol futbol olarak oynanır nede amacına hizmet eder. 1975 lerde ülkede maçlar beraber izlenirken şimdiki hale geldiyse işte bu düşmanlık sloganlarından geldi..

Herkes görüşünü belirtebilir hakaret küfür etmediği sürece savını da desteklemek hakkıdır birbirine karıştırmayalım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu arada burada kimse kimsenin düşmanı değil, futbolun böyle içine edildi bu ülkede rakiplerinizi düşman olarak gördüğünüz sürece onlarda sizi böyle gördüğü sürece ülkede ne futbol futbol olarak oynanır nede amacına hizmet eder. 1975 lerde ülkede maçlar beraber izlenirken şimdiki hale geldiyse işte bu düşmanlık sloganlarından geldi..

Herkes görüşünü belirtebilir hakaret küfür etmediği sürece savını da desteklemek hakkıdır birbirine karıştırmayalım

Hocam ben fenerbahçenin chelsea çeyrek final maçını fenerlilerin arasında izledim hatta bağırmaktan sesim kısıldı avrupada hep beraberiz haklısınız eskiden düşmanlık yoktu şimdi yapılan algılar yüzünden yöneticilerin kışkırtıcı cümleleri yüzünden taraftarlar düşman oluyor birbirine.

• Uefa rekabeti arttırmak için avrupa lig2 yi kurmayı planlıyor.Bu gerçekleşirse şampiyonlar ligi ve gelirleri ile birlikte bu arenada görülebilmek için Türk takımlarına gelen iyi yabancı oyuncular ortadan kalkacak.Biz de " Annemizin ligi"-Uefa lig 2 ve ülke olarak C liginde kendimizi bu kısır çekişmelerle avuturuz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Her ne kadar Galatasaray'ın bu sezonu iki kupayla kapatacağını düşünsemde hafta sonu Başakşehir'i destekleyecem. Sırf Mayıslar bizim muhabbetinin boşa çıkması için.

• Öncelikle şunu söyleyeyim kimse kusura bakmasın ama algı yapılıyor bu çok net. Pozisyonların hepsi tertemiz,penaltılar tertemiz ama hala algı algı algı. Akhisarın kalecisi de nasıl olsa bana artık kart veremez kafasıyla yapmadıklarını bırakmadı. Yazıklar olsun Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarına bir tanesi de çıkıp demedi kararlar doğru diye. Algınızda boğulun biz şampiyon oluyoruz😆

• Bugün verilen tüm kararlar doğruydu neyin algısı var hala? Galatasaray haketti aldı.Akhisar küme düşmüş takım kupayı alıp, Avrupa ligine gidip gelenden geçenden 5-6 yiyip ülke puanınımı batırsın? Ben geçen de dedim mesajlarım ortada. Bazı kişiler forumda Galatasaray düşmanlığı yapıyor.Başakşehir hakem ile maç alırken veya Galatasaray hakem tarafından katledilirken ortada yoklar, Galatasaray ne zaman hakem kararı ile alsa (ki bugün leyhine bariz bir şey yok) ortalık savaş alanına çevirirler.Galatasaray büyük bir markadır, altında ezilirsiniz.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Hayırlı bir ayda şu medyadan kolayca dilimize yerleşen " Düşman" kelimesini çıkarın.Hakemlerin federasyonların her takımına faydası ya da zararı olmuştur.Hatta anadolu kulüpleri bu konuda daha fazla serzeniş içindedirler.Ama onların eksikliği de yönetimlerinin büyük kulüp olamama durumudur.Son Bursa örneği ortadadır.Şampiyon kadrosu çil yavrusu gibi dağılmıştır ve yıllar içinde düşme potasına gelmiştir.Yetenekli oyuncular bu gibi örneklerle büyük kulüplerde olma arzusu devam etmektedir.Birçoğu da yok olup gitmektedir.Her zaman dile getiriyorum kötü olan yönetimlerdir.Ve hiç birimiz düşman değiliz...Hayırlı sahurlar...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• maçı izlemedim sade ilk pozisyonda penaltı değil gibi geldi bana.fatih terim i sevmem ego li hiç bi insanı sevmem farktık bilgisi de zayıftır(bunu italya da daha net anladik)yeni yeni biseyler öğrendi fakat oyunu riskli de olsa geriden kurmadaki isteği pas yapmaya takılması gibi konular biraz da gs buraya taşıdı bunu kabul etmek lazım. Ne yazıkki bjk bile böyle başlamıyor oyuna takımım fb 'yi konuşmuyorum bile.tabi takım kalitesi de bunda etkili.

• Fatih Terim 'in nasıl taktiği yok ya taktiksiz 18 kupamı almış? Fatih Terim' in taktik bilgisi çok iyi bunu bu sene daha iyi anladım. Galatasaray ataklarını izleyin anlarsınız.Set hücum,blok hücum, geçiş oyunu, defanstan topla çıkma bakın bir anlayacaksınız. Tek sıkıntısı yanlış tercihler yapıyor ve oyuncu değişikliğini çok geç yapıyor. İtalya'da gördük demişsiniz ama fiorentina da çok iyi işler yaptı. Milan'dan kovulduğunda takım 2. Sıradaydı. Milan ' dan kovulma sebebide oyuncu grubu. İtalyanlar Grande Terim demektedir.Conte Chelsea ' yi şampiyon yaptı oyuncu grubu yüzünden kovuldu kötü bir teknik direktör mü şimdi? Ezbere konuşmayalım tutturmuşsunuz taktik yok taktik Galatasaray maçı izleyen anlar. Geçişi oyununu çok iyi oynatıyor bunlar hep taktiktir.

• Önümüzde 2 maç ve 2 fırsat var en büyüğü direk rakibini yenerek şampiyon olmak tabi ki hem bu kendi sahanda tur atma imkanı veriyorsa. Benim tahminim maçın eşitlikle noktalanıp son haftaya 3'lü averaj ile işe Beşiktaş'ı da dahil edip heyecan dozunu arttırmak tıpkı geçen sezon son haftası gibi. Aleyhimize konuşanlara gelince anlayabiliyorum uzun bir özlemleri var bu duygudan mahrum kaldılar ancak şuan iyi durumdayız ve hocamız bizimle olduğu sürece birkaç sezon daha hasretleri sürecek.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Fatih Terim in Teknik direktorlugu icin yorumum yok bu kadar basarisi olan bir adamin elbet belli basli seyleri vardir.Ancak Terimin şans gömlegi hep yanindadir tabi bu demek degildir Terim G.saray basinda oldukca sampiyon yapacak, 2. G.saray macerasi husranla bitmisti hatirlatmak lazim.

• Fatih Terim in Teknik direktorlugu icin yorumum yok bu kadar basarisi olan bir adamin elbet belli basli seyleri vardir.Ancak Terimin şans gömlegi hep yanindadir tabi bu demek degildir Terim G.saray basinda oldukca sampiyon yapacak, 2. G.saray macerasi husranla bitmisti hatirlatmak lazim.

Bu konuda yüzde yüz katılırım. Fatih Terim şansı bariz var. 8 puan farktan şampiyonluk şansı geliyor. 1-0 yenilirken 3-1 ile son 10 dakikada kupa alıyoruz. 2. Galatasaray dönemi ise girmek istemiyorum facia. Hatta kendisininde şuan utanacağı sözler sarf etmiştir.