Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İlk 11'ler belli oldu :

BEŞİKTAŞ: Karius, Adriano, Vida, Necip, Caner, Medel, Dorukhan, Ljajic, Mustafa, Quaresma, Güven

GALATASARAY: Muslera, Mariano, Ahmet, Ozan, Maicon, Nagatomo, Fernando, Selçuk, Feghouli, Onyekuru, Eren Derdiyok

Bara döda fiskar följer strömmen...

• İlk 11'ler belli oldu :

BEŞİKTAŞ: Karius, Adriano, Vida, Necip, Caner, Medel, Dorukhan, Ljajic, Mustafa, Quaresma, Güven

GALATASARAY: Muslera, Mariano, Ahmet, Ozan, Maicon, Nagatomo, Fernando, Selçuk, Feghouli, Onyekuru, Eren Derdiyok

Kadro kalitesi iki takımda da yerlerde.Uzun zamandır bu kadar kalitesiz kadroları olan derbi görmemiştim.Oynanan oyun zevk verse bari.

• millet sol bek bulamaz bjk nin sağ bek i bile solak.bu kadrolarla tam beraberlik kokuyor.ama iki takımda defansta riskli oyuncuları var(necip ahmet) eger top arada oynamamyip hücum oynandığı zamanlarda bu oyuncularin defolari çıkabilir.bu arada şenol güneş kendi evinde ilk defa bu kadar defansif çıkmış

• millet sol bek bulamaz bjk nin sağ bek i bile solak.bu kadrolarla tam beraberlik kokuyor.ama iki takımda defansta riskli oyuncuları var(necip ahmet) eger top arada oynamamyip hücum oynandığı zamanlarda bu oyuncularin defolari çıkabilir.bu arada şenol güneş kendi evinde ilk defa bu kadar defansif çıkmış

Adriano gibi tecrübeli ve kaliteli ayak varken adamı sağ bekte oynatmak... Koy Gökhan'ı sakat değilse al sola Adriano'yu

• Alakasız ama bir sorum olacak.

Ben bir seyirci olarak, 5 yıl öncesine kadar ciddi futbol takipçisiydim.

Ama son 5 yıldır özellikle, hiç bir zevk almıyorum. Ne bizim ligler,ne de Milli takımın ( tabi hala skor takibi yaparım) oynadığı futboldan zerre zevk almıyorum.

Şu anda ( hasta Beşiktaş'lı olarak) takımımın ne kadrosunu ne de diğer özelliklerini takip etmekten zevk alıyorum.

Bu bana mı mahsus sadece, yoksa genel bir durum mu?

Selamlarımla

• Eren ' in şimdiki pozisyona niye bakmıyor Cüneyt? Yüzde yüz faul.Bu sene Galatasaray şampiyon yapılmasın diye her şey yapılıyor.Ligin içine ettiler vallahi billahi bu nedir ya yazık...

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• ilker.gunebakan Bende de aynı durum var hocam. Ersun Yanal kovulduğundan beri futboldan aşırı soğudum, bi geçen sene bir tık daha ısınmıştım Aykut hoca gelince ama gerçekten hiçbir şekilde 2014 öncesi kadar tutkulu değilim futbola. Önceden sadece Türkiye ligini de değil, Almanya ve İspanya liglerini de çok sıkı takip ederdim. Şimdi sadece şampiyonlar liginde güzel maç olursa ve 4 yılda bir olan turnuvaları izliyorum.

• ilker.gunebakan hocam emin ol ki yalnız değilsin. Özellikle milli takım takibinden büyük vazgeçiş oldu. Hatta maçı tam hatırlayamadım fakat milli takımın maçını yayınlayacak kanal olmayınca TRT zorla almıştı.

Süper ligde de izlenmenin azaldığı kesin, Galatasaray-Beşiktaş-Fenerbahçe-Trabzonspor gibi yüksek taraftar topluluklarına sahip kulüplerin durumu hala kabullenilebilir olsada özellikle maç izlenme oranlarının azaldığını düşünüyorum.

Ben burada bir noktaya daha parmak basmak istiyorum, burası kendi yorumumda olabilir. Eski adı İstanbul Büyükşehir Belediye olan Başakşehir FK gibi kulüplerle siyasetin futbola bulaşması da kesinlikle futbol ortamını bozan etkenlerden. Burada siyasi bir tartışma başlatmak istemiyorum tabii sadece, futbol ortamını bozduğunu düşündüğümden bu konudan bahsettim.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• ilker.gunebakan hocam, bende sizinle aynı düşüncedeyim. Bazı nedenlerden dolayı yıllardır takip etmek içimden gelmiyor. Ama burada futbol konusunu takip ederek yorum yapan arkadaşları zevkle takip ederim, o ayrı.

• ilker.gunebakan ben de fb lim. Ve 2014 den beri zevk almıyorum bu sene doruk noktaya ulaştı. Bibyandan ekonomik sıkıntı elden kaçan gençler bi yandan bi turlu hızlı pas a dayalı oyun sistemi(en sevdiğim oyun) ni getiremediler. Alt yapıdan zaten Hayır yok gençleri görmek istiyorum Lille gibi Dortmund gibi oda yok.bundan sonra zaten Eskişehir in yaşadığı şeylerin benzerini büyük takım olanını yaşayacağız ancak 3 5 seneye yapilanirsak duzeliriz