Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 6+2+2 gibi saçma yabancı kuralı gelirse türk futbolu tamamı ile biter. Ben direk beinsport aboneliği sonlandırırım. Yabancı kuralı yerine en az 16 maç ilk 11 de 22 yaş altı türk oyuncu oynatma zorunluluğu koysunlar haksız mıyım? Ben güzel futbol izlemek istiyorum. Tarık'ı,Veysel'i,Mehmet Topuz, Alper potuk gibi topçular istemiyorum. Yabancı sınırından 1 türk oyuncuya 7.5 m istiyorlar 7.5 A belki 3 tane o kaliteden daha iyi yabancı oyuncu alınabilir. Yabancı sınırlaması gelirse kulüpler daha da batar, daha da borç yatağına girer. Yabancı kuralı hangi bir sezon da sınırlama varken başarı sağlattı?

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• 6+2+2 gibi saçma yabancı kuralı gelirse türk futbolu tamamı ile biter. Ben direk beinsport aboneliği sonlandırırım. Yabancı kuralı yerine en az 16 maç ilk 11 de 22 yaş altı türk oyuncu oynatma zorunluluğu koysunlar haksız mıyım? Ben güzel futbol izlemek istiyorum. Tarık'ı,Veysel'i,Mehmet Topuz, Alper potuk gibi topçular istemiyorum. Yabancı sınırından 1 türk oyuncuya 7.5 m istiyorlar 7.5 A belki 3 tane o kaliteden daha iyi yabancı oyuncu alınabilir. Yabancı sınırlaması gelirse kulüpler daha da batar, daha da borç yatağına girer. Yabancı kuralı hangi bir sezon da sınırlama varken başarı sağlattı?

cevap: 1999-2000 sezonu, Galatasaray; Uefa Şampiyonu, devam eden sezon başında Süper kupa şampiyonu..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Türk futbolu kötüde Türk futbolcular çokmu iyi? Kötü olmamızın bir diğer sebebide futbolcularımız. Duygusallığı ve olanı abartmayı bir kenara bırakmalıyız ve Türk sınırlaması getirmeliyiz.

• Yeni MHK Fırat Aydınus'u istemiyor. Nerden biliyorsun derseniz şu anda MHK üyesi olan Mustafa Çulcu'nun üye seçilmeden önce TRT'deki teknik analiz programındaki yaptığı yorumlarından. Yine aynı programdaki yorumlara istinaden diyorum ki Suat Arslanboğa eğer ciddi hatalar yapmazsa parlayan yıldız olacaktır ve büyük takımların maçlarına atanacaktır. Futbol sahalarında ne küfürler ediliyor. Futbolcu futbolcuya, hakeme, teknik direktöre. Kaç tanesi ceza alıyor ki. İşlerine gelene okkalı ceza verip gelmeyene üç maymunu oynuyorlar. Caner olayı da böyleydi Fatih Terim olayı da. Fırat Aydınus'un PFDK'ya sevk olayı tamamen bir yıpratma operasyonudur. İsteseler edilen küfürlerin üstünü örter kimsenin haberi bile olmazdı ama medyaya ağzından çıkan küfürü olduğu gibi servis ettiler. Ben Fırat'ın yerinde olsam nasıl olsa yaş haddim de geldi der yüklü ücretle bir televizyon kanalına kapak atardım. Belki de bizim bilmediğimiz bir anlaşma da yapmış olabilirler ve bu anlaşmaya göre verilen ceza düşük tutulmuştur. Böylece imajı daha fazla zedelenmeden sezon sonu hakemliği bırakacaktır.

• cevap: 1999-2000 sezonu, Galatasaray; Uefa Şampiyonu, devam eden sezon başında Süper kupa şampiyonu..

Peki hocam niye daha sonrası yok 2000 sezonundan 2013 ne zaman yabancı sınırı kalktıysa işte bi tek başarımız bu mu? 13 sezonda ne yaptık mehmet topuzlara 11 m verdik,alpere 7.5 verdik sen fenerbahçelisin en çok zarara uğrayan siz oldunuz hangi türk futbolcudan verim aldınız deli paralar ödediniz yapma etme canım hocam desen ilk 11 de 23 yaş altı en az 3 futbolcu türk oynatma zorunluluğu veyahut alt yapıdan ben zaten kabulüm ama yabancı sınırlaması getirilmesi tamamiyle türk futbolu batık dahada bataklığa sürüklemektir.

• Bay Hava hocam zaten 30 gün ceza verdiler 20 günü milli maç arası yalandan ceza verdiler 1 maç kaçırır en fazla.Oda çokta sıkıntı olmaz onun için.

Pazarlık yapılmıştır. Yoksa sezon sonuna kadar ceza verip fişini çekerlerdi. Böylece ne şiş yandı ne kebap.

• Yabancı sınırlaması gelirse mevcut sözleşme süreleri 4 yıl, sonra yerlilere verilecek sözleşmeler 4-5 yıl olarak düşünürsek ve başarısızlık olarak dibi görmemizde buna eklenirse Türk futbolunda minimum 10 yıl çöp olur. Hepimizin adına geçmiş olsun. 2030'da görüşmek üzere.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bakın anlaşamadığımız bir konu var ben bunu,yabancı sınırlamasıyla ilgili benim karşıtım düşünen kimseye anlatamadım, akademisyen olarakta uygun bir dil kullandığımı düşünüyorum. Hala oyuncuların fiyatlarındasınız, arkadaş size kimse zorla gidin Tarık Çamdal'ı alın demedi, kimse Alper Potuğ'u alın demedi siz semirilmeyi bekleyen büyük takım olursanız sizi anadolu kulüpleri de semirir, bazı kulüp başkanları da uyanık davranıp semirir, menajerlerde sizi semirir. Alt yapıya önem verip futbolcu yetiştirirseniz bu paraları sağa sola saçmazsınız. Zamanında büyük takımların yaptıkları yanlış transfer politikalarının sorumluları yabancı sınırlaması değil o transferlerden sorumlu yönetici-teknik direktör vs dir.

Yabancı sınırlaması şuanda yok bana 4 büyük kulüpte oynayan bütün yabancıları yazın, bide yabancı kısıtlamasından önce 4 büyük kulüpte oynamış yabancıları sayın bakalım hangileri kaliteli? yabancı sınırlaması kalkmış alınan oyuncuların neredeyse hepsi orta sınıf, belki 1-2 tane var. Sanırsın yabancı sınırı kalktı ülkeye kaliteli yabancı akıyor..

Alt yapınızdan oyuncu satabilmişseniz bu yine yabancı sınırlamasıyla alakalı değil, demek ki alt yapınız iyi çalışmış bu kadar basit. Hatta alt yapıya oyuncu seçen-yetiştiren hocalara ve ekiplerede bir tebrik gerekir.

Buarada sura16 türk değil Türk yazarsan iyi olur

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 14 MART 2019 PERŞEMBE

⚽ FUTBOL

17:45 | Hazırlık Maçı-U19 | Fiorentina - Perugia | Laola1 Web TV

19:45 | Hazırlık Maçı-U19 | Milan - Spezia | Laola1 Web TV

20:55 | UEFA Avrupa Ligi | Dinamo Kiev - Chelsea | Bein Sports 1 / Idman TV / Varzish Sport / BNT 3 Bulgaristan

20:55 | UEFA Avrupa Ligi | Krasnodar - Valencia | Bein Sports 4 / CBC Sport / Match TV Rusya

20:55 | UEFA Avrupa Ligi | Salzburg - Napoli | Bein Sports 2

21:30 | Hazırlık Maçı-U19 | Sassuolo - Benevento | Laola1 Web TV

23:00 | UEFA Avrupa Ligi | Arsenal - Rennes | Bein Sports 2 / CBC Sport / BNT 1 Bulgaristan

23:00 | UEFA Avrupa Ligi | Benfica - Dinamo Zagreb | Bein Sports beIN Connect

23:00 | UEFA Avrupa Ligi | Inter - Frankfurt | Bein Sports 1 / Idman TV / Varzish Sport

23:00 | UEFA Avrupa Ligi | Slavia Prag - Sevilla | Bein Sports 4 / BNT 3 Bulgaristan

23:00 | UEFA Avrupa Ligi | Villarreal - Zenit | Bein Sports beIN Connect / Match TV Rusya

📺 BASKETBOL

18:00 | Eurocup Kadınlar | Çukurova Basket - Famila Schio | FIBA TV

20:00 | THY Euroleague | Khimki Moskova - Real Madrid | Bein Sports Max 1

21:00 | THY Euroleague | Zalgiris Kaunas - Bayern Münih | Bein Sports 3

21:30 | NCAA | Xavier - Creighton | FOX Sports HD

22:05 | THY Euroleague | Maccabi Fox - Anadolu Efes | beIN Sports Haber

22:45 | THY Euroleague | Olimpia Milano - Olympiakos | Bein Sports Max 1

23:30 | THY Euroleague | Gran Canaria - Darüşşafaka | Bein Sports 3

02:30 | NBA | Boston Celtics - Sacramento Kings | NBA TV

03:00 | NBA | Toronto Raptors - LA Lakers | S Sport / S Sport Plus

04:30 | NCAA | Seton Hall - Georgetown | FOX Sports HD

📺 TENİS

21:00 | WTA Indian Wells | B.Bencic - Ka.Pliskova | Bein Sports Max 2

23:00 | ATP Indian Wells | M.Raonic - M.Kecmanovic | Bein Sports Max 2

03:00 | WTA Indian Wells | V.Williams - A.Kerber | Bein Sports 3

05:00 | ATP Indian Wells | Çeyrek Final | Bein Sports 3

📺 VOLEYBOL

22:30 | CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi | Chaumont - Perugia | Spor Smart / Smart Spor HD

📺 RUGBY

11:50 | NRL | Melbourne Storm - Brisbane Broncos | FOX Sports HD

📺 ESPOR

17:00 | LOL Akademi Ligi | Team Aurora - Dark Passage | LOL Şampiyonluk Ligi Youtube

18:00 | LOL Akademi Ligi | Bursaspor ES - Galatasaray ES | LOL Şampiyonluk Ligi Youtube

19:00 | LOL Akademi Ligi | Super Massive - HWA Gaming | LOL Şampiyonluk Ligi Youtube

20:00 | LOL Akademi Ligi | Galakticos - 1907 Fenerbahçe | LOL Şampiyonluk Ligi Youtube

21:00 | LOL Akademi Ligi | Beşiktaş ES - Royal Youth | LOL Şampiyonluk Ligi Youtube

📺 DİĞER SPORLAR

12:15 | Alp Disiplini Dünya Kupası | Andorra 1.Yayın | Eurosport

13:30 | Alp Disiplini Dünya Kupası | Andorra 2.Yayın | Eurosport

18:45 | Kayakla Atlama Dünya Kupası | Norveç | Eurosport

18:45 | Biatlon Dünya Kupası | İsveç | Eurosport 2

15:45 | Tirreno-Adriatico Bisiklet Turu | 1.Etap | Eurosport 2

17:15 | Paris-Nice Bisiklet Turu | 4.Etap | Eurosport

📺 TV PROGRAMLARI

07:00 | Spor Programı | Yeni Gün | beIN Sports Haber

07:00 | Spor Programı | İlk Baskı | TRT Spor

07:00 | Spor Programı | Sabah Sporu | A Spor

10:00 | Spor Programı | Spor Dünyası | TRT Spor

10:00 | Futbol Programı | Dünyadan Futbol | A Spor

10:15 | Spor Programı | Sporun Not Defteri | NTV

11:00 | Futbol Programı | beIN Manşet | beIN Sports Haber

11:00 | Futbol Programı | Spor Manşet | TRT Spor

11:00 | Spor Programı | Spor Ajansı | A Spor

12:30 | Futbol Programı | Kupaya Doğru | TRT Spor

13:00 | Spor Programı | Gün Ortası | beIN Sports Haber

13:00 | Spor Programı | Spor Bülteni | TRT Spor

14:00 | Spor Programı | Spor Stüdyosu | TRT Spor

14:00 | Spor Programı | Gün Ortası | A Spor

15:00 | Spor Programı | Spor Gündemi | A Spor

15:15 | Spor Programı | Engelsiz Spor | TRT Spor

16:00 | Spor Programı | Haber Saati | TRT Spor

16:40 | Futbol Programı | Gündem Futbol | TRT Spor

17:00 | Spor Programı | Spor 360 | Sportstv

18:00 | Spor Programı | Spor Akşamı | TRT Spor

19:00 | Spor Programı | Süper Spor | Sportstv

20:00 | Spor Programı | Spor Ana Haber | TRT Spor

20:00 | Tenis Programı | Center Court | Sportstv

20:30 | Futbol Programı | Basın Merkezi | TRT Spor

21:00 | Futbol Programı | Futbol Meydanı | A Spor

21:30 | Futbol Programı | 1. Lig Gündemi | TRT Spor

22:30 | Futbol Programı | Aktüel Futbol | TRT Spor

23:00 | Futbol Programı | Son Sayfa | A Spor

23:00 | Spor Programı | Sport Center | Sportstv

00:00 | Spor Programı | Spor Artı | TRT Spor

00:30 | Spor Programı | Gün Sonu | TRT Spor

01:00 | Futbol Programı | Avrupa Ligi Özetler | Bein Sports 1

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Narsil telefondayım Türk yazısını otomatik olarak türk yapmış hep farketmemişim bundan sonra dikkatli olurum.Bir de şu konuya dikkat çekelim yabancı sınırlaması olmadığından beri avrupa'ya çok sayıda Türk futbolcu ihracat ettik.Cengiz Ünder,Ozan Kabak,Çağlar Söyüncü,Merih Demiral,Cenk Tosun,Zeki Çelik,Okay Yokuşlu,Enes Ünal gibi.Belkide milli takımımız son yılların en iyi defans tandemine sahip olacak.Stoper bolluğuna bakar mıyız Ozan,Çağlar,Merih,Kaan Ayhan hepsi birbirinden kaliteli ve yetenekli genç futbolcularımız.Bu beni çok heyecanlandırıyor.Yabancı sınırlaması olmadığından beri Türk futbolcularımız yabancı kaliteli oyuncular ile daha çok gelişiyor ve avrupaya transfer olabiliyorlar.Daha Yusuf Yazıcı,Abdülkadir Ömür,Yunus Akgün büyük ihtimalle avrupaya gidecek futbolcular.Şenol Güneş bu fırsatı değerlendirirse elimizde son yılların en genç ve en yetenekli futbolcuları ile çok iyi başarılar elde edebiliriz.Yabancı sınırlaması her zaman bizi geriye götürmüştür. Narsil hocam tekrar sana soruyorum hocam şuan ki kural diyor ki en fazla 14 yabancı kadroya alabilirsin kadronda en az 14 Türk futbolcu olmak zorunda.Doldursun takımlar 28 tane Türk futbolcu almasın yabancı zorlayan yok ki ? Fenerbahçe o zaman kadrosunu tamamı ile Türk yapabilir.Anadolu kulüpleride tamamı ile Türk futbolcuları kadrosuna doldurabilir.Niye biz hala tartışıyoruz ki bu meseleyi veriler ortada 87 milyon net gelir elde etmişisiz sınır yokken sınır varken 4.7 milyon gelir elde etmişsiz.Yabancı sınırı varken milli takımımız çok mu başarılıydı?Emin olun şu 2 sene yabancı sınırlaması gelmezse çok çok çok daha iyi bir milli takım göreceğiz. Narsil hocam yanlış anlama görüşüne saygım var sende kendine göre haklısın seninle tartışma halinde değilim öyle algılanıyorsa ben sadece verileri sunuyorum ortada.

2 Mal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Yabancı sınırlamak cahilliktir, pasaportu yüzünden kalitesiz futbolcu oynatmaya mahkum kılmaktadır ve forma rekabetini kaldırdığı için gençlerin önünü kapatmaktadır.

3:20 ile 14:00 arasına vakit ayırın.

• Türk futbolu kötüde Türk futbolcular çokmu iyi? Kötü olmamızın bir diğer sebebide futbolcularımız. Duygusallığı ve olanı abartmayı bir kenara bırakmalıyız ve Türk sınırlaması getirmeliyiz.

Yeni Mehmet Topuzlar çıksın diyorsunuz,Tarık Çamdallar Özerler
    Yabancı sınırına hayır,Bakın Beşiktaşa Buraklar Canerler oynuyor İyi oyuncu sınıra takılmaz