Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sura16 sen burada objektif yorum yapıyorsan bende futbol federasyonu başkanıyım:)

Ben Ersun efsane diye bir cümle kullandım mı? Her şampiyon olanada kulp bulabiliriz geçen senede fenerbahçe ortalıkta yoktu beşiktaşta işler karışıktı G.saray şampiyon oldu mesela? Böyle bakarsak her şampiyon olanı güzel güzel karalarız, buda yanlış olur tabiki..Sizin Hamza hocayı vasat görmenizle benim Aykut Kocamanı vasat görmem aynı şey ama bunun Ersunla uzaktan yakından alakası yok benim bakış açımla. Ersunun senesi takım iyimişte şampiyon yapmış , ee bu normal değil mi zaten kaliteli oyuncuların varsa şampiyon olursun..

Ve Yüzde 60 terim yüzde 40 Tudor diyorsan bunun yorumuda G.saraylı arkadaşları ilgilendirir. Dışarıdan bir gözle Galatasaraya geldiği 4 dönemin 3 ünde şampiyon Terim in bir Fenerbahçeli olarak payı yüzde 60 değil yüzde 85 filandır. Tudor gibi çapsız adamlara hayatta yüzde vermem..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil Aykut Kocaman küçük bir teknik direktör asla ve asla büyük takım yönetemez.

Bence haksızlık ediyorsunuz bu adamla 2010 da şampiyon oldunuz.29 senedir alamadığınız Ziraat Türkiye kupasını aldınız Uefa Avrupa liginde en büyük başarınız olan yarı finale ulaştınız bana göre Ersuna hoca denilen yerde Aykut büyük hocadır

• Narsil Aykut Kocaman küçük bir teknik direktör asla ve asla büyük takım yönetemez.

Bence haksızlık ediyorsunuz bu adamla 2010 da şampiyon oldunuz.29 senedir alamadığınız Ziraat Türkiye kupasını aldınız Uefa Avrupa liginde en büyük başarınız olan yarı finale ulaştınız bana göre Ersuna hoca denilen yerde Aykut büyük hocadır

buda sizin görüşünüz, kadıköyde 4-5-1 oynatan sadece pasla oyun kurmaya çalışan antrenör hele hele oyun okumayı bilmiyorsa bana göre öyledir. Birilerine göre 2010 da şampiyon olursak zaten takım iyiydi, Türkiye kupası Aykutun başarısı olabilir bak o konuda size hak verebilirim. Ersun Aykut kıyası yapmam ancak benim şahsi görüşüm Aykut Kocaman ancak konyasporu filan yönetir daha büyüğü ona büyük gelir.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• buda sizin görüşünüz, kadıköyde 4-5-1 oynatan sadece pasla oyun kurmaya çalışan antrenör hele hele oyun okumayı bilmiyorsa bana göre öyledir. Birilerine göre 2010 da şampiyon olursak zaten takım iyiydi, Türkiye kupası Aykutun başarısı olabilir bak o konuda size hak verebilirim. Ersun Aykut kıyası yapmam ancak benim şahsi görüşüm Aykut Kocaman ancak konyasporu filan yönetir daha büyüğü ona büyük gelir.

Hocam her teknik direktörün kendine bir has oyunu vardır.Deschamps fransa td'si full defansif 4-5-1 oynatarak dünya kupası aldı.Kaldı ki atletico madrid simeone defansif oyun ile avrupa ligini ve süper kupayı aldı.Aykut hoca belki sıkıcı futbol oynatıyor ama direk sonucu etki 1-0 2-0 bir şekilde kazanıyor.2017-2018 sezonunda galatasaray'ın 1 puan arkasında bitirdi ve şampiyonluğu kaçırdı.Kaldı ki o sezon fenerbahçe'nin kadrosu kötüydü.Ben aykut hocaya haksızlık ettiğini düşünüyorum.Oyun stilini hiç sevmem ama bir şekilde kazanıyor.Milli takımda çok başarılı olurdu sonuç odaklı turnuvalar çünkü.Oyun okumayı bilmiyorsa diyorsun ya baybarsam hocam vallahi objektifim ersun yanal oyun okumada daha kötü bunu anlayacaksın bak hocam.Ersun yanal bir oyuncu aldırıyor mevkiye tutmuyor gene o mevkiye adam aldırıyor.İkisini dönüşümlü oynatıyor.Göreceksin hocam ben zamanı gelince demiştim sen bana çok kızmıştın ben peki demiştim diyeceğim.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Buarada Fenerbahçeyi yazayım bugünkü maç özelinde;

1-Takımın geri dörtlüsünde maalesef sorun var buraya 2 stoper 1 sol bek lazım ve aslında ilk yapılması gereken transfer genelde geri 4 lüyedir. Çünkü bu bölgedeki oyuncuların birbirine alışması iyi anlaşması lazım. Oynanan hazırlık maçlarında yenilen goller kademe hatası ve bireysel hatalardan geldi..

2- İleri uçta özellikle Muriç ve Kruse kesinlikle iş yapacaktır, Rodrigezin hızı ve adam eksiltme yetenekleri yararlı olacaktır.

3- Yeni transfer Deniz i ilk maçı olmasına rağmen beğendim yararlı olacağını düşünüyorum

4- Moses, Mehmet Ekici, Jailson iyi başlamayanlar özellikle Jailson bence bölgesinde oynamadığı için sırıtıyor diyebiliriz

5- Kolarov ve Kjaer adları geçiyor bu 2 transfer ilaç gibi gelir

6- Kaleci Altay yetenekli ancak biraz daha zamana ihtiyacı olduğu açık bugünkü maçta yenilen 2. golde bariz hatası vardı

Toparlarsam geçen seneye göre kesinlikle çok daha iyi bir kadro var F.bahçenin elinde ancak geri 4 lü şuan için çok eksik, Ersun Yanalında yanlışları olduğunu görüyoruz, eğer stoper ve sol bek transferi tamamlanırsa bence daha iyi bir F.bahçe izleriz

• Hocam her teknik direktörün kendine bir has oyunu vardır.Deschamps fransa td'si full defansif 4-5-1 oynatarak dünya kupası aldı.Kaldı ki atletico madrid simeone defansif oyun ile avrupa ligini ve süper kupayı aldı.Aykut hoca belki sıkıcı futbol oynatıyor ama direk sonucu etki 1-0 2-0 bir şekilde kazanıyor.2017-2018 sezonunda galatasaray'ın 1 puan arkasında bitirdi ve şampiyonluğu kaçırdı.Kaldı ki o sezon fenerbahçe'nin kadrosu kötüydü.Ben aykut hocaya haksızlık ettiğini düşünüyorum.Oyun stilini hiç sevmem ama bir şekilde kazanıyor.Milli takımda çok başarılı olurdu sonuç odaklı turnuvalar çünkü.Oyun okumayı bilmiyorsa diyorsun ya baybarsam hocam vallahi objektifim ersun yanal oyun okumada daha kötü bunu anlayacaksın bak hocam.Ersun yanal bir oyuncu aldırıyor mevkiye tutmuyor gene o mevkiye adam aldırıyor.İkisini dönüşümlü oynatıyor.Göreceksin hocam ben zamanı gelince demiştim sen bana çok kızmıştın ben peki demiştim diyeceğim.

bak Ersun başarısız olabilir kötü antrenörde olabilir ama bu benim Aykut Kocaman görüşümü değiştirmeyecektir. Benim burada bir iddiam yok ki senin söylediklerine zamanı gelince hak vereyim? Ersunda başarısız olur ama başarılı olursa burada takım iyiydi şöyleydi böyleydi dememek gerekli.

Deschamp ve Simeone örnekleri veriyorsun ki bu adamlar ciddi manada takım oyununu iyi bilen kendileri de zamanında orta saha-defans bölgesi oynayan ve oyunu iyi kuran oyunculardı. Bu özelliklerini Teknik direktörlüklerine de yansıttılar hemde çok iyi şekilde..

Bak güzel bir örnek vereyim, Fatih Terim 2-0 yenik kapadığı Real Madrid karşısında defansmı oynadı? aksine oyununu bozmadı ve maçı 3-2 kazandı, bir takım kendi evinde baskın oynar pozisyona girer bunu da 1 santraforla yapamazsın yaparsın ama şöyle olur elinde öyle bir 10 numara vardır ki golcü gibidir.. Size davulun sesi uzaktan kulağa hoş geliyor rakamlara bakıyorsunuz he Aykut iyi diyorsunuz.. Türkiye liginde oynuyorsan, 4 büyük takımdan birisi isen transfere milyonlar harcıyorsan her maç arkanda 50.000 taraftarın varsa sen iç dinamiklerini bilmiyorsun demektir. Kadıköyde büyük maçlar dışında tek forvet vs oynamamalısın hücum yapmalısın.

AtletikoMadridin bak bakalım Simeone ile iç saha maçlarında gol ortalamasına nasıl..

• Narsil hocam öyle bakarsak devreye oyuncu kalitesi girer. İç sahada atletico 4-4-2 oynuyor. Oyuncuları geçen sene griezmann-costa forvet kanat lemar'dı. Bu sene costa-felix. Felix'e 126 m ödedi adamlar. Kesinlikle oynattığı futbol sıkıcı anti futbol ama sonuç olarak kazanıyor kazanmasa bile genelde berabere kalıyor. Şu mali durumda şu kadro ile Fenerbahçe'de en doğru bence aykut hoca oynatırdı. Çok ciddiyim Fenerbahçe bu sene şampiyon olamazsa seneye ffp sattığın kadar al sıkıntısı varken çok zorlanır. Borcu çok fazla. Anlatmak istediğim nokta burası aslında.

• Narsil hocam öyle bakarsak devreye oyuncu kalitesi girer. İç sahada atletico 4-4-2 oynuyor. Oyuncuları geçen sene griezmann-costa forvet kanat lemar'dı. Bu sene costa-felix. Felix'e 126 m ödedi adamlar. Kesinlikle oynattığı futbol sıkıcı anti futbol ama sonuç olarak kazanıyor kazanmasa bile genelde berabere kalıyor. Şu mali durumda şu kadro ile Fenerbahçe'de en doğru bence aykut hoca oynatırdı. Çok ciddiyim Fenerbahçe bu sene şampiyon olamazsa seneye ffp sattığın kadar al sıkıntısı varken çok zorlanır. Borcu çok fazla. Anlatmak istediğim nokta burası aslında.

bak ne diyorsun 4-4-2 adam ispanya liginde kendi evinde ben buradayım diyor.. Madrid!in oynattığı oyunculara bak bide hazımsızlıktan Aykutun gönderdiği Alex e bak.. Takıntılı adam vesselam. Fenerbahçe şampiyon olamazsa da birşey olmaz, 2 futbolcu satar kurtarır, kadroya alınan genç oyuncularda var bu süreyi bu şekilde geçirmek mecburi, dolayısıyla bu zorlukta bırak bizlerin sorunu olsun.

• Trt sözde bu gün lechistar city maçını canlı verecekti bir bakayım dedim oda ne S sports sitesinden maç yayınlıyor bu kadar rezillik olmaz .Normalde S sportsun yayınlamadığı maçları beinsports yayınlıyordu haftada 1-2 maç bu sene bunu trt üstlenmiş ama bir halta yaradığı yok .

• buda sizin görüşünüz, kadıköyde 4-5-1 oynatan sadece pasla oyun kurmaya çalışan antrenör hele hele oyun okumayı bilmiyorsa bana göre öyledir. Birilerine göre 2010 da şampiyon olursak zaten takım iyiydi, Türkiye kupası Aykutun başarısı olabilir bak o konuda size hak verebilirim. Ersun Aykut kıyası yapmam ancak benim şahsi görüşüm Aykut Kocaman ancak konyasporu filan yönetir daha büyüğü ona büyük gelir.

Atletico bile taktik değiştirdi.ön libero işinden vazgeçmeye başladı.abdullah avcı bu stile yakın oynuyor şuan ve durum ortada evet bazı büyük maçlarda ise yarar aykut taktiği ama normal maçlarda çok kötüdür ne maçlar izlediğinizi bi fb liler anlar.suan ki taktikten memnunum eğer okan yerine sadık veya serdar abdulcrbaril yerine hasan ali olsaydı iş değişirdi takım çok ofansif oynuyor o kadar açık vercek doğal olarak

• Galatasaray tel tel döküldüğü birmac oynuyor. akhisar macinda da organize bi atak yoktu fiorentina macinda da yok. al ver al ver gecen sene deplasmandaki etkisiz futbol bu sene de surecek gibi. gunlerdir bi falcao türküsudur gidiyor ama sahada oynanan oyun ligin baslamasina 5 gun kala hic umut vermiyor malesef bana. denizli maci deplasmanda zor geçecek hayırlısı bakalim...

• Fiorentina galatasarayı ilk yarı dümdüz etti avrupada bu takım hiç bir başarı elde edemez 100 milyon euro gibi bir piyasa değeri olan bir takımdan bahsediyoruz dikine futbol oynayamıyor takım yatay toplar şeklinde hücuma çıkıyor hala , bu tarz oyun başarı getirmiyor avrupada .

• Galatasaray'a forvet geldiğini varsayarak çok iyi bir 6 numara, maddi imkan el verirse iyi bir sol bek lazım. Birde 2-3 hafta maç lazım, takım ancak toparlar gibi görünüyor. Şu an takım ölü vaziyette.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Galatasaray’ın stoperleri ne yazık ki iyi değil her ikiside C4 tadında. Ayakları iyi değil, topla çıkışları iyi değil, savunmaları rezalet. Bu yıl Şampiyonlar Liginde ağır bir biçimde cezalandırılacağız. Türk takımlarımızı imkan olsa şehir dışına çıkartmamak lazım hiç iyi gözükmüyor durumları. Hazırlık maçı olmasa Marcao 30 dakika da çift sarıdan gitmişti.Boatengi tutamayan Şampiyonlar Liginde hangisi marke edebilir ki? Afrika kupası da olumsuz etkiledi takımı geç katılımlar sebebiyle.Jimmy ve Adem bencilliklerine yenik düşmezse rotasyonda verimli olur dün akşam ki gibi olursa kulübede kalmaya devam ederler.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• berkay_tuku yapma hocam bizim savunmanın ayakları iyi değil, topla çıkışları iyi değil ne demek. Zaten ayakları çok iyi olduğu için hoca bu tandemi kurdu. Savunma önde oynuyor orta saha eksiğimiz var ve beklerimiz kötü. Sol bek oynayan nagatomo sağ ayaklı ne atak çıkıyor ne savunabiliyor. Orta saha fernando gibi oyun kuran,rahatlatan adam kalmadı. Bu yüzden pas atacak adam yok stoperler ileri çıkıyor, bekler açıklarını kapatamıyor. Bize acil bir solak 8 numara yada fernando tarzı 6 lazım. Zaman yeterse de sol bek transferi şart. Sonra takım kendine gelir. Yazın çok büyük yüklemeler yapıldı. O yüklemeler hemen etkisini göstermiyor. Ekim de bambaşka takım göreceksiniz.