Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla hayatımda gördüğüm en mükemmel kar yağışını ben bu yıl 23-24 Ocak'ta gördüm çok şiddetli rüzgar üstüne yoğun kar... Zaten 2 tane kış hatırlıyom :D Tarih tekerrür edip 2020yi tekrar getirse bari :D

Einmal editiert, zuletzt von Palanci ()

• 8 şubat 2020 sistemi sabah saatlerinden başlamıştı lapa lapa yağıyordu tam da günündeyiz ama kar yağışı bittikten sonra hemen erimesini istemiştim çile çekiyorduk yürünmüyordu :D

• Şubat 2020 sistemi Ordu ve doğusuna yaramıştı.Guzel sistemdi oralar için.Buraya da bir yağdı örtü yaptı sonra kesmişti.Eridi sonra yağış olmadi.Buda sabah saatleriydi garajda.Samsun a gitmiştim Yakakent e kadar otobüs zorlanmıştı.Sonra Samsun da da yağış oldu 3 de geri geldim buraya kardan esame kalmamıştı.forum.havaforum.com/attachment/143487/

• 20sine kadar birşey yok beklentilerinizi düşürün 20sinden sonra umut var baktık olmadı hep beraber tayfun hocaya misafirliğe gideriz kartopu oynar döneriz

• 20sine kadar birşey yok beklentilerinizi düşürün 20sinden sonra umut var baktık olmadı hep beraber tayfun hocaya misafirliğe gideriz kartopu oynar döneriz

Tabi kartopu oynar döneriz dedim ama bir demlik çayda içeriz tabi. Sonra vay efendim su yoktu odun bitmişti soba yanmıyordu olmasın şimdiden söyleyeyim

• MGM yarına yoğun kar vermiş :/

ya ben bişey göremiyorum ya da MGM sallıyor :whistling:

Valla Eray abi sıcaklık sorunu olmazsa kar olur da yoğun olur mu bilemem. Sınıflandırmayı kendisi böyle yapmış ama günlükte yoğun saatlikte normal olarak vermiş anlamadım pek.

Kar Yağışı

1. Hafif Kar 1- 5 cm
    2. Kuvvetli Kar 5- 20 cm
    3. Yoğun Kar 20 cm ve üzeri

Not: 12 Saatlik periyotta miktara bağlı değerlendirme yapılmış ve bölgeler arası topografik farklılıklar dikkate alınmadan sınıflandırılmıştır.

• kutup yaza girmeden gücünü amerikaya boşaltacak gibime geliyor torkumuz için max beklentim -13 hatta çok bile -10 bile gelmeyebilir , umarım yanılırım

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• forum.havaforum.com/attachment/143508/

kuvvetli kutup soğukları dediğim bölgede sıkıştı ya 1 e gidecek ya 2 ye ya 3 e ihtimalimiz bana göre diğer yerlerden çok yüksek çünkü güçlü kutup soğuklarının altındaki jet akımları illa yavaşlayacak , duracak veya yön değiştirip hafiflecek. bildiğiniz gibi soğuklar topaç gibi gelir özellikle kutup veya izlanda kökenli soğuklar... bu jet akımları eğer dediğim gibi yavaşlarsa baba bi sistem kaparız, ancak amerika üzerindeki jet akımları hafiflerse onlarında ihtimali var zaten 3 numaralı bölge çok rahat soğuk kapıyor.. ya amerika alır yada biz gibime geliyor, "erken bahar havası beklemiyorum en azından şu tabloda" sürekli değişiyor bizde yeniliyoruz dinamik bir tablo çıkaralım yanlış olmasın.yarın olay tam tersine dönmüş olabilir ancak düne yakın bi çıktı geldi

• forum.havaforum.com/attachment/143508/

kuvvetli kutup soğukları dediğim bölgede sıkıştı ya 1 e gidecek ya 2 ye ya 3 e ihtimalimiz bana göre diğer yerlerden çok yüksek çünkü güçlü kutup soğuklarının altındaki jet akımları illa yavaşlayacak , duracak veya yön değiştirip hafiflecek. bildiğiniz gibi soğuklar topaç gibi gelir özellikle kutup veya izlanda kökenli soğuklar... bu jet akımları eğer dediğim gibi yavaşlarsa baba bi sistem kaparız, ancak amerika üzerindeki jet akımları hafiflerse onlarında ihtimali var zaten 3 numaralı bölge çok rahat soğuk kapıyor.. ya amerika alır yada biz gibime geliyor, "erken bahar havası beklemiyorum en azından şu tabloda" sürekli değişiyor bizde yeniliyoruz dinamik bir tablo çıkaralım yanlış olmasın.yarın olay tam tersine dönmüş olabilir ancak düne yakın bi çıktı geldi

forum.havaforum.com/attachment/143516/

2021 bu tarih
    forum.havaforum.com/attachment/143517/

2022bu tarih

"TORK" un geleceğinin en büyük kanıtı yanıtladığım mesaj ve şuan attığım karşılaştırmadır :)