HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Hocam milankovich döngülerininin dünya iklimine üzerine etkileri belirgin olurmu özellikle türkiye üzerinde etkisi varmıdır ayrıca bu döngüleri gösteren güncel verilere ulaşamadım bunlara nasıl ulaşabilirim. Mesela şuan hangi durumdayız gibi

• İstanbul bu sistem de kendine balkanları hedef alsın.Bana kalırsa balkanlar -12 civarı soğuğu kapabilirse istanbul rahat kar alır bu sinoptik ile

Daha fazla güneye inmesini sağlanabilirse soğukların kuzeybatı kıyılara ekmek çıkabilir,2m sıcaklıkları -8'li değerlerde balkanlarda.Nnp75k.png

alL6od.pngYQDAvD.png8aMJld.png

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• ister ay sonu sistemi gelsin ister gelmesin semih hocam burak hocam kerem hocam ahmet hocam wildleo hocam ve ismini sayamadigim diger arkadaslar emek verdiginiz bir sene icin tesekkur ederim. Bunlar birer tecrube bana gore

• Eğer bu sene kötü deneyimler yaşamasaydım şuan sistem için konu açmıştım mart ayı için. Sene başında doğru giden işler kış ortası itibari ile karıştı. Sanırım bizim ve sayısal verilerin beklemediği şekilde küresel ısınma özellikle okyanuslarda basınç dizilimlerini etkiliyor. Özellikle şunu farkettim Karadeniz üzerinden gelebilecek olan sistemleri kaybettik azor yükseği genelde üzerimize çok yanaştı ve salınım tamamen doğuya kaydı.20 sonrası beklediğimiz sistem de de karadeniz üzerinden gelebilecek bir sistem öngörüsü var yine aynı korku var içimde. Genelde balkanlara inen soğuklar modelde sırıtmadan gelirken karadeniz kökenliler çok oynayabiliyor. Bu sistem ile ilgili önümüzdeki günler için de son konumu açacağım. Gelir gelmez şuan yarı yarıya takipte kalalım..