HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Eger 6 saatte bir yorum yazmak icin yazarsaniz hata yaparsiniz.Suan ki tablo mart basi bir kivilcim olabilecegi ardindan 7-8 gibi bir salinim soz konusu.Lafim devam ediyor gelecekse efsane gelecek gelmeyecekse havada saf kar gelmesi mumkun degil.Bu arada ilk sistem avrupanin olacak.Doguladi az doguladi batiladi bu onemli degil artik.Soguk avrupaya yayildikca ab patlamalarinin alacagi konuma gore sistem alabiliriz.endeksler mart 8 e isaret ediyor takipteyim

• @cografyaciburak hocam siz baştan bitirmiştiniz bu senenin milat olacagini istanbulun normal bir sistem beklentiye girmesini beklememesini siz soylediniz..

Son görüşleriniz nelerdir..

Ayni gorus devam ediyor gelirse efsane gelmesi lazim ki istanbul da ciddi sistem olsun.Onuda avrupaya veriyoruz malesef.Avrupaya giden soguk akimi milad saydigim bu senenin bas ornegidir ikinci ornek Turkiyemizin kurak ve ilik gecmesi.Kutuplara giden yuksek o kadar guclu ki avrupaya sallandi bu efsane.Bize de gelebilirdi artik atmosfer de orta diye birsey kalmadi ya muthis sistemler gorecegiz yada kurak olacagiz.Yaz da oyle orajlar ya cok sert olacak yada kurak yaz bizi bekleyecek

• @cografyaciburakhocam 28 1 mart sistemi alma ihtimalimizde mi kalmadı =O

Acikcasi yine sinirda kalabilir o yuzden suan o tarihe degil 2 gun once de belirttigim 7-8 tarihine odaklandim.Martta kar baskadir zoru severiz o kar martta yagmali.

Nao endeksi nihayet notre yoneliyor izlanda ben burdayim demeye baslayacak 2-3 mart gibi.ao endeksi 7-8 sinyaline devam ediyor negatifden notre cikis gozukuyor.Diyagramlara da yansidi yakinda modellere de yansir sahsen kisi tam kapatmisken son kez bu tarihlere kilitlendim

• Acikcasi yine sinirda kalabilir o yuzden suan o tarihe degil 2 gun once de belirttigim 7-8 tarihine odaklandim.Martta kar baskadir zoru severiz o kar martta yagmali.
    Nao endeksi nihayet notre yoneliyor izlanda ben burdayim demeye baslayacak 2-3 mart gibi.ao endeksi 7-8 sinyaline devam ediyor negatifden notre cikis gozukuyor.Diyagramlara da yansidi yakinda modellere de yansir sahsen kisi tam kapatmisken son kez bu tarihlere kilitlendim

hocam aynen ayni gorusteyim daha 3-4 gun once ao tam negatifteydi simdi daha iyi notre meyilleniyor. Hocam bir şey sorucam bizim bu sistemi kaybetmemizdeki en buyuk etken aşırı negatif ao dimi?

• hocam aynen ayni gorusteyim daha 3-4 gun once ao tam negatifteydi simdi daha iyi notre meyilleniyor. Hocam bir şey sorucam bizim bu sistemi kaybetmemizdeki en buyuk etken aşırı negatif ao dimi?

Kesinlikle !

Nao endeksinin oynayacagi ufak durum zaten lehimize donus yapacakti.İzlanda bazen bize comak cok sokmustur ama İzlanda baskilasa yb alani dogulayip sinoptik tamamen degisecekti hemde oyle boyle degil ama olmadi malesef hani diyoruz ya kutup soguklari 500 km kuzeyimizde kaldi diye 500 degil daha da az aslinda yb biraz dogulasa alcak alanlari daha iyi konum alacakti.Neyse