HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Ankara'da rakım farkı çok. Çaldağ tepesi 1301 rakımlı, Sincan'daki düzlükler ise rakım 790-800 rakımlı. İkiside Ankara şehir merkezinde yer alıyor.

Tokat'tan Ankara'ya :) bir de eski o karları alsa Ankara süper olacak ...
    50-60 cm kar alırdı 2003-2004 lerde en alçak yerleri ..şimdi Nasıl bilmiyorum tabi :)

• Hocam iklimsel olarak batı ve Güney ilçeleri Güneydoğu'ya bağlı ; Doğu ve merkez bölgeleri Doğu Anadolu'ya bağlı ,Ayrıca siyasi haritalarda Şırnak Doğu Anadolu bölgesi olarak geçiyor hocam bknz.Ben de güneydoğu sanıyordum da hem Doğu Anadolu'ya almışlar sınır olarak :)

siyasi olarak olabilir ancak cografi olarak guneydogu. bizi de cografya ilgilendirdigi icin oyle soyledim ama herneyse konu dagilmasin :)

• 2012'de 1180 rakımlı Turan Güneş Bulvarında 32 cm kar ölçmüştü haber muhabiri yanılmıyorsam. Benim Ankara'da bildiğim en büyük kar kalınlığı bu (çok genç biriyim o yüzden eskileri bilmiyorum)

"Allah der ki; Hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Onlar şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır!.."

Hz.Muhammed

• Yarın hava sicakliginda 1 2 c disinda bir degisiklik olmayacak.gece saatlerinden sonra yagis yurdu terkediyor.yarin yurt geneli parcali cok bulutlu olacak sadecw gun icinde hatay civarinda belki lokal yagis olabilir.

• Yarın salı hava degisiklinde cok bir degisim yok bi ara orta karadenjz civarina yagis gelebilir oglen civarinda.yurt geneli yagissiz sicakliklarda bati kesimlerde 2 4 c artis varIsyerinden yeni ciktim geciktigim icin kusuruma bakmayin iyi geceler

• @cografyaciburak hocam daha sonra cevaplaman için bi soru bırakıyorum müsait olduğunda cevaplarsan sevinirim ... Zonguldak hava durumuna ntvhava dan baktım 15 günlük süreçte çok az yağış vermiş 22 marttan nisan 4e kadar ... sence yağışlar nasıl olur bu ntvhava tahminine göre kurak bi bahar girişi olacak bizim için buda çok kötü sonuçta kar olmasa da yağmuruda severim ben heleki bahar yağmurları rüzgar filen varsa dadından yinmez ... sence yağış durumu bölgemiz için ne olur bahar genelinde ?

• @cografyaciburak hocam daha sonra cevaplaman için bi soru bırakıyorum müsait olduğunda cevaplarsan sevinirim ... Zonguldak hava durumuna ntvhava dan baktım 15 günlük süreçte çok az yağış vermiş 22 marttan nisan 4e kadar ... sence yağışlar nasıl olur bu ntvhava tahminine göre kurak bi bahar girişi olacak bizim için buda çok kötü sonuçta kar olmasa da yağmuruda severim ben heleki bahar yağmurları rüzgar filen varsa dadından yinmez ... sence yağış durumu bölgemiz için ne olur bahar genelinde ?

karadeniz her zaman sanslidir.nisan basi afrika atagi beklentim var oncedende belirtmistim.ancak yagis olacaktir yine de

• karadeniz kiyilari yagis acisindan kuraklik cekmez asla Ic bolgelerde soguk sorunu olmadigi dogru ama onlarda dek diye birsey yok (minik barajların yaptığına dek demiyorum)
    Elmadag gibi bi dag olsa karsimda hergun cikardim heralde

• bugun belirttigim lokal yagis kiyi kesimler de yagmur daglik alanlarda kky kar yapti.aldigim bilgilere gore yuksek koylerde kar gozlemlenmis hafif ortuyle beraber.
    gece dogu karadenizin dogusuna yagmur geliyor gece boyunca yagmur var karadenizdeki yagis doguya kayiyor bu gece.yarın marmara dogusu bati karadeniz oglen lokal yagmur alabilir sicakliklarda artis var yavas yavas 17 18lere cikiyoruz tekrar.bu ab alani yayilma gosterip carsambadan sonra da ulkeye yayilabilir yarin bunun aciklamasini gunluk bildirimde tekrar anlaticam hayirli geceler
    Cografyaci

• YAGIS GELIYOR
    YARIN 24.03.16 PERSEMBE
    Bu gece saatlerine dogru yagis giriyor trakya ve kiyi ege de baslayacak yagislar sabaha dogru marmaranin batisina kadar geliyor.gun icerisinde kiyi ege akdeniz ic ege marmara bolgesi tamami bati karadeniz ve ic anadolunun bazi kesimlerinde yagmur gorulecek sicakliklarda yagisla beraber hafif dusus olur yani bugune nazaran 2 3 c oynar.herkese iyi aksamlar
    Cografyaci

• 25.03.2016 cuma
    bugun aksama dogru marmara bolgesine bekledigim yagis geldi kiyi ege marmara tamami bati karadeniz ic bati anadolu da yagislar gorunuyor.gece saatlerine kadar kuvvetli yagis devam edecek aksam saatlerinden sonra trakya da yagis kesiyor ic kesimlere sonra doguya kadar ilerleyecek yagis.ege de ki ab alani yarin tekrar marmara tamaminda etkili olacak ozellikle ic ege de yagis siddetli olacak tedbirli olmakta fayda var sicakliklarda cok bir degisiklik olmayacak hayirli gunler
    Cografyacı