HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• bu şekilde ilerlemek şahsım adına,sizler ve bizler için daha iyi olacaktır.Hocam olayları sadece kar ve tipi olarak bakmamak gerektiğini hatırlatır bir konu oluşur umarım :) ,sonuçta bahar mevsimine yavaş yavaş adım attık(isim olarak tabi martın sağı solu belli olmayacak gibi ) ,bu mevsimde herşeyin yaşanması gayet normaldir. geçiş mevsimi olmasından dolayı" kış gibi kış da "yaşayabiliriz hocam ,tam tersi "yazdan kalma günlerde" oluşabilir ne gelirse bahtımıza artık ve ayrıca oluşan her meteorolojik olayları kendi içinde değerlendirmek en güzeli olacaktır sanırım konu hayırlı olsun kısacası Hocam ......saygılar :) :)

• yarın istanbul cok bulutlu olacak ogleden sonra yine zaman zaman yagmur gecisleri olabilir sicaklik ikndi zamani 13 14 dereceleri gorur.ozellikle kiyi ege civarindan esecek guneyli ruzgar zaman zaman firtinaya yakin eseceginden soba zehirlenmelerine dikkat.

bu arada muhtemel sistem hakkinda yorumum da degisiklik yok.ilk sistem de -7 -8 civari soguk hava girisi olacak.500 hpa degeri daha iyi olabilir kky yapabilir.2.sistem de kafkaslara daha yakin bir sistem beklentim var.nisan ayina kadar kis sartlari devam edecek HAYIRLI GECELER

• Hocam mart bitmeden can çıkmaz !!!misali ,nisan da ;özellikle de ilk hafta sürprizlere gebe gibi bu sene yazın kurak ve sıcak geçeceğini öngören bilim adamları ,NASA bunların başında ;önce Bahar'ın tahminini yapsalar sanırım daha iyi olacaktı . :)

• Hocam mart bitmeden can çıkmaz !!!misali ,nisan da ;özellikle de ilk hafta sürprizlere gebe gibi bu sene yazın kurak ve sıcak geçeceğini öngören bilim adamları ,NASA bunların başında ;önce Bahar'ın tahminini yapsalar sanırım daha iyi olacaktı . :)

900 yılın en kurak yazı diyem nasa'ya bakmam bile :D

• NASA'nın kendi hazırladığı tahmin haritası ile İngilizce olarak kendi yazdığı açıklama arasında bile çelişki var. Harita Türkiye için normallerde derken yazı kurak diyor. Ortaya çıkan tahmin bozuntusu bir de bizim medyanın elinden geçip iyice magazin haberine çevrildikten sonra ortaya ne idüğü belirsiz bir şey çıkmış. Her gördüğünüz şeyi okumayın, her okuduğunuz şeye güvenmeyin. Bu meseleyle ilgili havadelisi.com'un yeni bir yazısı var okumanızı tavsiye ederim. Varsa yazılanları dikkate alan diye söylüyorum. Almayın. Kurak geçer geçmez bilemem ama bunu öğreneceğiniz kaynak bizim rezil medya veya Şubat sıcak ise yaz da sıcak olur gibi düz mantıkla iş yapan çakma meteorologlar değildir. Geçen yıl MGM'den çıkıp 20 Ocak'a kadar kar yok diyenler de değildir. MGM'den de Melik hoca hariç kimseye güvenmeyin.

• Havadelisi.com da ozan hoca da vardı bir ara YouTube den görüntülü konuşmalı haftalık tahminler yaparlardı halamdevam ediyor mu bilmiyorum ama. Güzel oluyordu :) anlık modeller haritaları değerlendirirlerdi aslında bizim siteye de uğraşanmış olsa Hoş olur böyle bir uygulama :)