Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ocak ilk 10 gününden ümitliydim. Etrafımdaki kişileri de ümitlendirdim. Ne olacak bakalım 😂

• Siz zaten taktınız şubata. Şubat şubat diye diye ocağı bitirteceksiniz. Şubat, hiçbir zaman bir ocak kadar iddialı olamaz. Yani Şubat 2020 sistemi gibi her zaman denk gelmez. Bu yönde ocağın potansiyeli daha yüksektir.

Ben de ocak ayını daha çok severim ama efsane sistemler genelde şubatta gelmiştir Sibirya tam kapasite ile yüklendiği için

• Ocak ilk 10 gününden ümitliydim. Etrafımdaki kişileri de ümitlendirdim. Ne olacak bakalım 😂

İşte onu yapma. Bu işlerle ilgisi olmayan kişilere olmasını beklediğin şeyin niye olmadığını anlatamazsın. Son 20 yılın efsanesi olacak bir sistem ihtimali, küçük detaylarla kalkar kıl payı Kafkaslara kaçar, nasıl kılpayı kaçtığını izah edemezsin

• Yüksek atlama en iyi olduğumuz spordur evelallah :)

Ben 15 Ocak için bile hüküm veremiyorum, aya girmeden ayı çöpe atmak yeni meteoroloji uzmanlığı.

Aynısını Aralık girmeden yapıyorlardı, sahile kar yağınca uzmanlık iflas etti.

Verdiğim tarihte ısrar ediyorum.

20-21-22 Ocak :gun_bandana:

HİSSO modelinden gelen son bilgiye göre benim tarihimde 27 ocak:)

• İşte onu yapma. Bu işlerle ilgisi olmayan kişilere olmasını beklediğin şeyin niye olmadığını anlatamazsın. Son 20 yılın efsanesi olacak bir sistem ihtimali, küçük detaylarla kalkar kıl payı Kafkaslara kaçar, nasıl kılpayı kaçtığını izah edemezsin

Heyecanımın kurbanı oldum. Şimdi gelmeyince hani yağacaktı diyecekler 😃 aynı dediğiniz gibi. Son iki gün kalaya kadar sabredeceğim artık.

• Heyecanımın kurbanı oldum. Şimdi gelmeyince hani yağacaktı diyecekler 😃 aynı dediğiniz gibi. Son iki gün kalaya kadar sabredeceğim artık.

Bizim bir atasözümüz var, başından geçen hekimdir derler, aynısı 2018 Şubat'ında başıma geçti, 1 ay dalga geçtiler benimle. Bu forumda kime sorsanız, nasıl bir efsanenin kılpayı kaçtığını bilir ama, gelde bunu sıradan vatandaşa anlat.

• Değerli aile büyüğümüz yılarca vatanına heryerde herşartta hizmet etmiş emekli K.Albay dedemiz bugün hakkın rahmetine yürüdü başımız sağolsun mekanın cennet olsun güzel insan seni hiçbir zaman unutmayacağız.demekki yılbaşına böyle girmekte varmış 😔😔😔

Hocam başınız sağolsun ALLAH rahmeti ilen muamele eylesin inşallah

• Tavsiyem olası kahinlere yada Ocak ayını kapatanlara aldanmayın. Anlam veremiyorum Ocak ayı neden kapanır arkadaş yok ecmwf haftalık tahmini kötüymüş yok hep iyi veriyormuş şimdi bozmuşmuş bilmemne sosyal medyada bir sürü boş altı doldurulamayan söylentiler. Arkadaş bu model sürekli hep uzun vadesini bozmadan iyi göstererek sistem getirecek diye bir kural ve zaten teknoloji yokki. 12-13 sonrası işler yavaş yavaş değişiyor gibi gözüküyor ama sert sistem gelirmi onu takip edeceğiz son 2 haftası. Ocak ayı can olduğu gibi Şubatta candır.

• Ocağın 2. Yarısı var. Ocağı kapatma yanlış bir karar. Önümüzdeki 2 sistemciğin güçlü olmadığı aşikar. Ocağın ilk yarısını kapattık ama 2. Yarısı var. Ocak 15 olmadan ikinci yarıyı kapatma olmaz. Sabırla bekliyoruz sibirya ayısını.

• Tavsiyem olası kahinlere yada Ocak ayını kapatanlara aldanmayın. Anlam veremiyorum Ocak ayı neden kapanır arkadaş yok ecmwf haftalık tahmini kötüymüş yok hep iyi veriyormuş şimdi bozmuşmuş bilmemne sosyal medyada bir sürü boş altı doldurulamayan söylentiler. Arkadaş bu model sürekli hep uzun vadesini bozmadan iyi göstererek sistem getirecek diye bir kural ve zaten teknoloji yokki. 12-13 sonrası işler yavaş yavaş değişiyor gibi gözüküyor ama sert sistem gelirmi onu takip edeceğiz son 2 haftası. Ocak ayı can olduğu gibi Şubatta candır.

Hay ağzın bal yesin. Daha Aralık bitmedi yahu. Bugünün imkan ve teknolojisi doğrultusunda, sadece 11 Ocak tarihine kadar anlamlı bir tahmin çıkar. Sonrası Rus ruleti.

Bölgemiz için Ocak ayı ilk 10 gün hava durumu özetle şu.

Bu akşam, aralıklı yağmur geçişleri var. Yaylalar kısa süreli kar alacak.

Pazar günü, 500 rakıma kadar yoğun kar, altında yoğun yağmur ve kky var.

Salı günü, bölgemizin iç kesimlerinde kısa süreli kar yağısları görülecek.

Perşembe ve cuma yine iç kesimler karlı, sahiller yağmurlu.

Gerisi hava cıva.

• İşte onu yapma. Bu işlerle ilgisi olmayan kişilere olmasını beklediğin şeyin niye olmadığını anlatamazsın. Son 20 yılın efsanesi olacak bir sistem ihtimali, küçük detaylarla kalkar kıl payı Kafkaslara kaçar, nasıl kılpayı kaçtığını izah edemezsin

Bir kez yaşadım aman tövbe ettim bir daha asla yapmam... Ne dersen de neyin nasıl kılpayı kaçtığını anlatamıyoruz cidden...

• Trabzon'u yağış bakımından değerlendirecek olursam; Beşikdüzü,Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Şalpazarı, Tonya, Sürmene, Of ve Çaykara ilçelerinde daha etkili olmasını bekliyorum. Pazar günü batısında gece saatlerinde, doğusunda da sabah saatlerinde başlayıp, pazartesi sabah saatlerine kadar metrekareye 50-80 kg yağış düşmesini bekliyorum. Saymadığım ilçelerde de "max. 50 kg". Rakımı 800 metrenin üzerinde olan yerleşkelerde de 20 cm üzeri kar birikimi oluşabilir. Tabii bu benim tahminim gönül isterdi ki tüm kıyı şeridi kara gömülecek demek 😂

• kapat kapat kombiyi kapat gelecekten gelen adam şimdi söyledi artık ocak ayı kıştan sayılmayacakmış🤣🤣

Bakın daha öncede çok kez söyledim bu işin tutarlığı son 72 saatte yüzde 70 civarında onun için ocak bitti diyenede ocakta çok kar yağacak diyenede inanmayın bakın burda verileri ile DoquKaradeniz28  Osman Akkaya  White Tiger28 hatta son zamanlarda ExcuseMe hocalarımız detaylarıyla anlatıyor hem tahmin etmeye hemde öğrenmek isteneye birşeyler öğretmeye çalışıyorlar ben kaç senedir bu forumdayım 40 yaş üstüyüm hâlâ birşeyler öğrenmek için çabalıyorum ayrıca dedimya kaç senedir bu forumdayım hiçbir zaman ne ocak ayını kapattım nede donacağız dedim çünkü atmosferde bunu söyletebilecek veri yok onun için siz sosyal medya çığırtkanlarına çok takılmayın bilimin peşinden gidin bileni dinleyin öğrenin eğlenin

Tüm foruma yeni yılın herşeyden önce sağlık sonra mutluluk ve huzur getirmesini dilerim mutlu hayırlı yıllarınız olsun inşallah