20 şubat 10 mart arası soguklar geliyor

• malesef 2015-2016 kıs sezonu kapandi.genel bir analiz yapicak olursak 20 gun kis yasadik el ninolu bir sene icin bence ideal bir kis sezonu gecirdik.yaza dogru kis icin ortalama tahmin yapabiliriz.sicaklar cok aktif oldu kuzeyimize kadar uzanan sicakliklar butun sistemleri eritti gitti.ab alanlarinin yaygin olmasi el nino eseri zaten.onumuzdeki kis el nino zayifliyor gecis donemi olacak bakalim neler olacak yazin daha net seyler soyleyebiliriz herkese hayirli cumalar

Önümüzdeki sene la nina olmayacak mı?

• Maalesef ki 2015/16 kış sezonu bitmedi. Oldukça güzel bir kış yaşadık bakılacak olursa, tahminden ve eleştiriden kurtulmak için "bitti" diyenler ve veri istenince "Ben veri meri bilmem bak hava güneşli" diyenler dışında. Bu kişilere itibar etmeyiniz.

malesef 2015-2016 kıs sezonu kapandi.genel bir analiz yapicak olursak 20 gun kis yasadik el ninolu bir sene icin bence ideal bir kis sezonu gecirdik.yaza dogru kis icin ortalama tahmin yapabiliriz.sicaklar cok aktif oldu kuzeyimize kadar uzanan sicakliklar butun sistemleri eritti gitti.ab alanlarinin yaygin olmasi el nino eseri zaten.onumuzdeki kis el nino zayifliyor gecis donemi olacak bakalim neler olacak yazin daha net seyler soyleyebiliriz herkese hayirli cumalar

İmla kuralları da sizi çok özlemiş.

• İç anadolu olarak hiçte güzel bi kış yaşamadık.Sadece 1 sistem aldık onda da 10 cm bile olmadı.Geçen sene efsaneydi eskişehir açısından bu kış harbi kestane oldu.Bencede kış bitti bundan sonra bişey olmaz.

• Mart ayını hafife alıyorsunuz ama hepiniz göreceksiniz marttan sonra hepiniz neler diyeceksiniz bakalım

Herkes kışı bitirmişken bir veri sunmadan bunları söylemeniz bence dediğin olursa ben demiştim diyerek popüler olmaya çalışmaktır. Bana öyle geldi kusura bakma.

• Mart ayını hafife alıyorsunuz ama hepiniz göreceksiniz marttan sonra hepiniz neler diyeceksiniz bakalım

Vallaha kış bitti diyenler olarak elimizde tonla veri var. Forumun tüm yazarları ve tahmincileri de aynı görüşte. Bu forumdaki onlarca insan gerizekalı bir tek siz akıllısınız zaten. Peki sizin elinizde veri olarak ne var? Koca bir hiç. Bence müneccimlik forumu falan bulabilirseniz oraya üye olun, daha uygun olur.

• Maalesef ki 2015/16 kış sezonu bitmedi. Oldukça güzel bir kış yaşadık bakılacak olursa, tahminden ve eleştiriden kurtulmak için "bitti" diyenler ve veri istenince "Ben veri meri bilmem bak hava güneşli" diyenler dışında. Bu kişilere itibar etmeyiniz.

İmla kuralları da sizi çok özlemiş.

"Kış daha bitmedi" cümlesini okudum ve bir gülme geldi birden. Peki sizin elinizde veri olarak ne var? Bizim verilerimiz gayet açık.

Neresi güzel Karadeniz ve Doğu dışında kimse tatmin olmadı. Kış bir Ocak ayıyla bitti. Şubat bomboş Mart'ta öyle gözüküyor.

• Neresi güzel Karadeniz ve Doğu dışında kimse tatmin olmadı. Kış bir Ocak ayıyla bitti. Şubat bomboş Mart'ta öyle gözüküyor.

Aralık ayında yiz da bizimmi haberimiz yok kış çoktan bitmisti batı icin yılbaşındaki sistem ve sonraki sistemler hic bir tarihsel anlam katmadi efsane beklerken sıcak efsanesi yaşadık

• Daha once kisi subat basinda bitirmistim ancak veriler toparlamisti ne kadar elestiri alsak da konuyu tekrar acmak da bir hata oldu.her hatamizdan ders cikaracagiz ancak bu sene kabul edelim ki modeller bile 98 h kadar degisti.kıs beklentime uygun hafif gecti el ninolu 2.seneler ilk seneye nazaran ilimanin da siddetiyle daha ilik gecebiliyor nasil ki hava sicakligi en siddetli ani gunesin dik geldigi 12 degil saat 2 3 arasiysa bu da oyle el ninolu ilk sene gecis donemi oluyor 2.sene daha hafif sistemler geliyor.la nina icin seneye guzel seyler olabilir konuyu geri acmam da ki asil sebep bir ara modeller 9 10 subat civarinda sibirya sinyali verdi.abler engel oldu buda el nino bana gore guneyden libya uzerinden gelen sicak akim engel oldu.artik onumuze bakacagiz ilkbahar asiri yagisla gecebilir ekstrem olaylar (dolu,hortum,siddetli firtina)cok olacak gibi aman DIKKAT ;)
    Uzun bir sure derslerden dolayi aktif olamayacagim gorusmek uzere...

• gfs uzun vadede sıkıntılıdir ama 360.saate filan libyadan gorunen pembeligi gördunuzmu bilmiyorum bizi ters köşe yapar ama sanki martta hic kar gorulmeyecek havası var yüksekler de bile gecen mesajımda söylemiştim.ben her martta kar gormusumdur bu sene tarihi bir sene olabilir.umarim çiftçiler zarar görmez bu saatten sonra tek gelebilecek soğuk bence mart sonundaki soğuklar inşallah bu saatten sonra oda gelmez