20 şubat 10 mart arası soguklar geliyor

• Ocak ortalarinda bahsettigimiz gibi subat ilk yarisi sicaklar on planda gecti ozellikle ao ve nao endekslerinin pozitifte seyretmesi sonucu kuzeyimiz de dolasan ab ler azor ybsinin dogu yonlu uzanisi bizi sicaga mahkum etti.
    Subat 2.yarisi yani 20 subat civari dongu kiriliyor.ao pozitif fazindan negatife meyledip notre dalgali seyrediyor.bu da polar sistemini bize sunuyor ancak nao endeksi +1 fazda bu da sistemin gelisini bize sunuyor ancak notr olmasi isimize cok yarar tum yurdu derinden etkiler ve guzel soguklar kuzeyden iner saglam sekilde.marta kadar dalgali gozuken endeksler ile mart ilk yarisina kadar sistemler bize yonecelecek.takipte kalin arkadaslar ;)

• Hocam subatda akdenizin egenin isinmasi ic anafolu olarak olumlu etkileri olurmu sistemlerde tahmininiz icinde tesekkurler hocam

Iyi bir cekirdek yakalar isek ab olusumlari daha uygun hale gelir.zaten asil sert sistemi bu verdigim tarih araliginda bekliyorum bu zamana kadar aldigimiz sistemler disinda son darbeyi vuracak atmosfer.istanbul icin kar subatta olur bekleyin sabredin demedik bosuna

• Dalgali seyir eden ao endeksi sistem habercisi.pusuya yatan kurt yemegini bekliyor misali ao ben gorevi mi yaptim sira nao da diyor.nao endeksi italyanlarin da beklentisine gore 20sinden dogru pozitif fazdan notre meyledicek +1 fazinda seyir eden nao endeksi notre meyletmesiyle zaten hali hazirda olan ao endeksi azorun kuzeye tirmanisiyla tipik polar sisteminden birini alicaz.bu yuzden bu konuyu actim ne denli kuvvetli olacak gorecegiz ancak sibirya beklemesin kimse sibirya icin la ninayi beklicez.iyi aksamlar

• Dalgali seyir eden ao endeksi sistem habercisi.pusuya yatan kurt yemegini bekliyor misali ao ben gorevi mi yaptim sira nao da diyor.nao endeksi italyanlarin da beklentisine gore 20sinden dogru pozitif fazdan notre meyledicek +1 fazinda seyir eden nao endeksi notre meyletmesiyle zaten hali hazirda olan ao endeksi azorun kuzeye tirmanisiyla tipik polar sisteminden birini alicaz.bu yuzden bu konuyu actim ne denli kuvvetli olacak gorecegiz ancak sibirya beklemesin kimse sibirya icin la ninayi beklicez.iyi aksamlar

Hocam tipik polar derken hafifmi saglam kuvvetli kar yokmu.