GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Şubat 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• İllaki birşeyler gelecek.mevzu efsane olur olmaz bilemeyiz önemli olan tatmin edici iyi bir sistem yakalamak.basit bir sistem bu vakitten sonra kimseyi memnun etmez zaten kış bitecek.o yüzden Allah inşallah efsane sistem nasip eder olmazsa da tatmin edici bir sistem olur insallah..

İnşallah dostum ,akşam efsane semih konu açacak takipte kalın Bombayı batlatmasını bekliyoruz .:)

• Ecm ikidir akdenizde a.b öngörüyor şimdi bunu yarina taşıması.kar konusuna gelince ben kendi bolgem olarak heveslensemde umudum yok.zaten ecm nin suanki hali bize yagmurdan başka bişey vermez

• Ecm ikidir akdenizde a.b öngörüyor şimdi bunu yarina taşıması.kar konusuna gelince ben kendi bolgem olarak heveslensemde umudum yok.zaten ecm nin suanki hali bize yagmurdan başka bişey vermez

Bence biz martı bekleyelim 10 martı bekleyelim. Şubatta kar olmayacak bence bizim bölge adına söylüyorum. 10 mart civarlarındada olmassa bitmiştir.

• Gfs öğlen güncellemesi basınç yerleşimleri ile gayet mantıklı bir çıktı sunmuş. Ama o Basınç yerleşimleri o halde olacak mı sorun o. Bu çıktı gayet mantıklı. Bakalım akşam ne der.

• Gfs öğlen güncellemesi basınç yerleşimleri ile gayet mantıklı bir çıktı sunmuş. Ama o Basınç yerleşimleri o halde olacak mı sorun o. Bu çıktı gayet mantıklı. Bakalım akşam ne der.

Nesi mantıklı soğuk girmiyor bile

• Nesi mantıklı soğuk girmiyor bile

Kendisine soğuk vermeyince "mantıksız bir güncelleme" diyenlerden misiniz ?

Sizi kast etmiyorum, Adam kendisine sistem vermeyince mantıksız diyor. Ne biliyorsun, elinde ne var da koskoca modelin çıktısına mantıksız diyorsun ? Kimsin sen ?

O Basınç yerleşimleri ile gayet mantıklı bir çıktı. Sistem vermeyince mantıksız olmuyor maalesef. Acı gerçekler oluyor.

Bazıları da bu kişilerin lafına kapılıyor. O yazıyı yazan kendisini biliyor, size bir lafım yok.;)

• Sizde önceden bayağı bi olumsuzdunuz.

• 2 güncelleme arasında bu kadar değişen basınç dizilimleri ne kadar mantıklı ?

• 2 güncelleme arasında bu kadar değişen basınç dizilimleri ne kadar mantıklı ?

Sen söyle mantıklısını o zaman.

Orada verilen mana o değil.;)

O an ki verilen basınç yerleşimlerinin ulaşacağı nokta o noktadır. Ama adam ortasından bozdu diyebiliyor.

Çıkın açıklayın mantıklısını da öğrenelim. Bekliyoruz.

• Senin yaptığın çok mu farklı kendi çıkarlarına göre yorumluyorsun modelleri neresi mantıklı o basınclarin hiç bir model öyle bi basinç vermedi sabah güncellemesiyle öğle arası o kadar cok fark var ki doğruymuş