İstanbul için Acil Uyarı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • her sistemde aynı şey. beklentiler gereksiz şişriliyor tahminciler tarafından. halbuki ayağı yere basan tahminler yapsanız böyle olmayacak. şimdi ne oldu 3 4 saate kesilebilir sonrası allah kerim. zaten şuana kadar dişe dokunur bir örtü almadık ki

Einmal editiert, zuletzt von snowman ()

• Beyler bu sistemde kimsenin tahmini tutmadi bu gercek.bugun istanbulu gezdim bati ve ust kisimlar haric hic bi yerde ortu yok.sevgili tahminci arkadaslar hepinize tesekkurler ama malesef sahil kesimlerinde hic kar yok.he bu saatten sonra olurmu olur kismet isi artik.yinede tesekkurler

• Allah aşkına öyle bir başlık atılıyorki " İSTANBUL İÇİN ACİL UYARI" bu ne demek ? "kırmızı alarm " demek . insanları diyorumki mübalağa (abartma sanatı) yaparak kullanmayın kendinizden soğutuyorsunuz.

sonrada kar az yağınca "ben öyle demedim diyor " tahminciler bal gibide dediniz önceki yazılarınızı bir kontrol edin .

gerçekci olalım lütfen yok acil uyarı filan ....

Einmal editiert, zuletzt von Yasin Erkan ()

• Allah aşkına öyle bir başlık atılıyorki " İSTANBUL İÇİN ACİL UYARI" bu ne demek ? "kırmızı alarm " demek . insanları diyorumki mübalağa (abartma sanatı) yaparak kullanmayın kendinizden soğutuyorsunuz.

sonrada kar az yağınca "ben öyle demedim diyor " tahminciler bal gibide dediniz önceki yazılarınızı bir kontrol edin .

Kim kimden soğuyor dostum, iyi misin sen? Kendi adına konuş.

Eğer yarın sabah hiç beklemediğniz bir örtüyle karşılaşırsanız ne diceksiniz?

• Ayağı yere fazla basan tahmin istiyorsanız burada işiniz ne ki ben anlamadım. O zaman gidin mgm'ye bakın, ne bileyim sadece Bünyamin Sürmeli'yi, Gökhan Abur'u takip edin. Buranın keyfi olabilecek maksimumların tartışılması, heyecan, adrenalin, vs. Mesela yıllardır hepimizin bir türlü getirmeyi beceremediği ama her sistem oluşumunda acaba bu O mu dediğimiz 1987 Mart sistemi.. İşte burayı ve yorumcu arkadaşları takip etmenin en büyük keyfi bu, hayal kurabilmenin ve insanların bunu birbirleriyle paylaşmasının verdiği keyif. Neyse ben ne kadar da yazsam benden 2 sonraki yorum bu sistem tırt çıktı, cort oldu, dağa kaçtı olacak, onun için eski bir abimizin dediği gibi ben susayım, hava konuşsun.

• Sistemde ters giden birşey var. Ben sadece bunu merak ediyorum. Bir hava meraklısı olarak. Öncelikle karayel sıcaklığı neden bu kadar az düşürdü. Sonrasında.rüzgar neden bu kadar güçsüz. Ve en önemlisi yağış neden az.İstanbulda Çatalca başakşehir dışında birde Çamlıca Kayışdağı Aydos dışında adam akıllı örtü yok. Oralardada 10 Cm ve civarı. Muhakkak açıklamasını yapacaktır tahminci arkadaşlar ama merak ettim. Ayrıca yağ ulan artık şöyle 5 Cm é de razıyım bir Pendikli olarak :)

• Bakırköyde 20 santime ulaştı kar.

Baktım çok gergin forum biraz neşelendireyim dedim.. :) sıkmayın canınızı arkadaşlar, kimseyide suçlamayın, tahmin bu. Ne diyodu azeri hava durumu sunucusu ben ne desem Allah ne derse o olur, öyle bakın olaya :)