• Samsun merkezin o sistemde yıldızları saymasının sebebi ters rüzgardı son sistemde ve genellikle tüm sistemlerde esen rüzgar sayesinde Samsun ve Trabzon olması gerektiği gibi karın tadını çıkardı Sinop ise bir nevi Trakya gibi dağlar çok geride olduğu için yağışlar tutunamıyor anlık olarak yağıp geçiyor ancak o sistemde rüzgar sayesinde saatlerce yağdı.

Samsun merkez son sistende 35 cm kar ölçmüşler bir sayfada okudum. Sinop adada 27 cm kar ölçmüşler.Sinop merkez her zaman Karadeniz üzerinden gelen sistemlerde şanslıdır. Son sistemde genel olarak yağış sıkıntısı vardı.Dek,ler tam olarak etkili bir şekilde Karadeniz üzerinden gelmedi orta karadenize.

• Subat 20 civari sert sistem beklentim artiyor ;) endeksler de yavas yavas o hareket var o tarih modellerin radarina girince bunu farkediceksiniz cayci is basinda diceksiniz :) ;)
    Kabul edelim ki herkes o cayciyi bile ozledi efsane gormek icin :)

• Subat 20 civari sert sistem beklentim artiyor ;) endeksler de yavas yavas o hareket var o tarih modellerin radarina girince bunu farkediceksiniz cayci is basinda diceksiniz :) ;)

hadi inşallah hocam.şöyle son bir sert sistem daha alsak dediğiniz zaman bu kiş için iyi bir kış diyebiliriz bence.en azından kötü diyemeyiz o kesin.bekliyoruz :)

Duy bunları çaycı reis :D şaka biryana ben herzaman hocalarımin yanındayım

• Şubat ortasından sonraki sistemler güneşlenme süresi ve açısı nedeniyle güçlerine nispetle daha az etkili oluyorlar bence. Gelsin de Haziran'da gelsin tabi ama, İstanbul Bursa gibi şehirlerde gündüz sıcaklıkları ve yağışın ardından gelen ısınma gibi durumlar üzücü oluyor. Yılbaşı sisteminde 2015 17 Şubat sistemine göre daha az kar aldık ama erime olmadığı için 2-3 gün sistemin tadını çıkarabildik.

Bu bakımdan Mart'ta gelecek güçlü bir sistemden ne en fazla ne beklemeliyiz?

• dostum sanırım bildiğime göre forumda bir arkadaş sistemler arası kar taşıma görevini yapan rüzgar ve sistem hareketini,çaycıya benzetmişti oradan o arkadaşın adı çaycı kaldı diye biliyorum ,geçen yine muhabbeti olmuştu forumda :) :)

Anladım sistemci kardeş.Sistemci kardeş 20 şubat ta saglam sistem beklentisi var cografyacı hocanın .