GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Şunun iğrençliğine bakarmısınız.Polar vortex yine çok kuvvetlenecek.Azor pide olacak.Soğuklar hapis kalacak.Soğukları oradan kurtaracak YB'lere ihtiyaç var.Buda Şubat 6'sından önce zor gibi.

• Uzunvadede gidişat çok kötü. Polar vortex çok kuvvetli. Azor bir şey yapamaz. Değişime açık olmakla birlikte şu anki diyagram, EPS ve ECMWF'ye göre Şubat ilk hafta kayıp gözüküyor. Anlayacağınız kışın en etkin günleri bu sezonda da boş geçecek gibi duruyor.

Fakat bu süreç içinde ara ara yağış alırız. Basınç çok yüksek gözükmüyor.

AF-YOK

• Uzunvadede gidişat çok kötü. Polar vortex çok kuvvetli. Azor bir şey yapamaz. Değişime açık olmakla birlikte şu anki diyagram, EPS ve ECMWF'ye göre Şubat ilk hafta kayıp gözüküyor. Anlayacağınız kışın en etkin günleri bu sezonda da boş geçecek gibi duruyor.

YB'li dönem çok uzun sürmeyecek.SSW ısınması bir yerlere sistem indirecek ama bakalım nereye.Yaklaşık 13 gündür SSW ısınmasını takip ediyorum.

• Silverhand  KarTutkusu03 Abi yapmayın be. Şu sistem benim tek umudum. Düzelir mi? Çok mu kötü?

"Değişime açık olmakla birlikte..." dedim. Şubata kadar bir şey olmayacağı kesin fakat. Atmosferin biraz dinlenmesi lâzım öyle değil mi :) ? 1929'da değiliz ne de olsa. Dua edin de şubatın ilk yarısını kaybetmeyelim.

AF-YOK

polar vortex ecmnin 240 saat görüntüsünde dağılma işaretini veriyor kutup yükseği oluşuyor gibi ao o tarihlerde kuvvetli negatife meil veriyor nao da +1 lere nao nun +1 lere gelmesi azorun kuvvetlenmesi ao nun kuvvetli negatife inmesi bir atak oluşmasına işarettir...şubat ilk günü gibi kutup girdabı dağılıyor...salınım var inşallah...o salınım atlantikede olabilir bizede izlandanın durumuna bağlı nasip ALLAH dan

Einmal editiert, zuletzt von yasin5385 ()

• polar vortex ecmnin 240 saat görüntüsünde dağılma işaretini veriyor kutup yükseği oluşuyor gibi ao o tarihlerde kuvvetli negatife meil veriyor nao da +1 lere nao nun +1 lere gelmesi azorun kuvvetlenmesi ao nun kuvvetli negatife inmesi bir atak oluşmasına işarettir...şubat ilk günü gibi kutup girdabı dağılıyor...salınım var inşallah...o salınım atlantikede olabilir bizede izlandanın durumuna bağlı nasip ALLAH dan

Yanlış hatırlamıyorsam o görüntü dün de vardı ECMWF'de. Valla bu sene iyice profesyonelleştim. Uzunvade tahmini için EPS ve diyagramları kaale alıyorum en çok. Endekslerdeki kararlılığa da bakıyorum bunların yanında.

AF-YOK

• Gfs gece güncellemesi başladı,hayırlısı olsun

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN