Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence karın tam o yadığı tutmada zirve yaptığı an sokağa çıkma yasağı olup. Kar yağışı dindiğinde sokağa çıkma yasağı kalkarsa. Ara sokaklar caddeler de çok fazla kar olur. Çok güzel olur. Zaten her araç ve kar küreme aracı karı ezdiğin de içim gidiyordu. :D2

Oh buna içi giden sadece ben sanıyordum eyvallah.

• Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde yağan kar ile valilikten sokağa çıkmak için izin alma girişimlerinin başladığını göreceğiz :) İnsanlar kaçak göçek kar topu oynarken polisin kovalamalarına şahit olacağız geleceği görür gibiyim :D

Bu arada yasağın olması kar birikmesi açısından mükemmel olur ne araba var ne karı mundar eden insanlar :d

En sevdiğim bozulmamış kar örtüsü 🤩

• Aralık ayı

16 Aralık yağış girişi yüksekler kar/ky

19-21 yağışlı kayak merkezleri başta olmak üzere yüksek takımlar karlı (hani accunun değimiyle Mountain snow

26-27 ve 29 Marmara havada diğer bölgeler karada kar yağışlı. Batı ege yağmurlu

31-1 Marmara ve hariç yeni yıla karla başlangıç batı ege yağmurlu

Ocak

6-9 milli sistem günleri Marmara pencere önünde batı ege Arap kızı camdan modu diğer bölgeler doğduğun rakım kaderindir

15 ocak ilk baba sistem batı egeliler bile mutlu o derece

19-20 üsteki sistemin bir tık altı

25-26 sondan bir önceki tango Marmara batı ege için

Şubat

Forumda isyan günleri

19 şubatta bastırılacak son tangoyla

Mart

1-2 süpriz sevenler için. Sonrası baharda kuşlar gibi gibi şarkısı ve kapanış...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Einmal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• 31 Aralık- 1 Ocak Tepemizde -13 var yılbaşına karla giriyoruz

21 Ocak-23 Ocak 7 Ocak Sistemini Aratmayacak

17 Şubat tepemizde -12 var marmara ve ege karlı

• Aralığın son haftası metrelik sistem gelecek ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle kar yığınları oluşacak.

araçlar hareket etmediği için kaybolacak. düz yerler 90 cm çukur yerler 150 cm derinlik oluşacak.

aralıksız yoğun şekilde 2 gün siklonlu sürecek diğer günlerde uzun metrajlı dekler vuracak.🙈

• Aralığın son haftası metrelik sistem gelecek ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle kar yığınları oluşacak.

araçlar hareket etmediği için kaybolacak. düz yerler 90 cm çukur yerler 150 cm derinlik oluşacak.

aralıksız yoğun şekilde 2 gün siklonlu sürecek diğer günlerde uzun metrajlı dekler vuracak.🙈

Ve sonrasında uyanacaksınız.

• Yılbaşına karlı gireceğiz. Ben köyde olacağım. Muhtemel 4 gün sokağa çıkma yasağı gelecek. Ben kardan adam yapıp buraya atacağım. Çatlayın emi

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• 6 ocak 2021 - sistem öncesi marmara ve karadeniz'de şiddetli lodos

7 ocak 2021 - marmara ve karadeniz'de yağmur başlıyor

8 ocak 2021 - gece 1 gibi -8 girişiyle marmara'da kar başlıyor sabah kar batı karadeniz'de öğle saatlerinde orta karadeniz'de öğleden sonra doğu karadeniz'de başlıyor aynı saatlerde marmara'da kar etkisini daha da arttırıyor ve güzel bi örtü oluşuyor akşam saatlerinde karadeniz'de de kar etkisini arttırarak gün sonunda yer yer 10-15 cm kar oluşuyor

9 ocak 2021 -14 girişi oluyor

İstanbul - 30 cm

Bursa - 30 cm

Tekirdağ - 32 cm

Kocaeli - 40 cm

Sinop - 35 cm

Samsun - 30 cm

Ordu - 40 cm

Giresun - 40 cm

Trabzon - 35 cm

Rize - 40 cm

Bazı ilçeler de yer yer 50-70 cm

• Aralık sonu Ocak başı 3-4 ilk sistem Ocak ortası 17-18 ikinci sistem Ocak sonu 26-29 Şubat başı 1-2 üçüncü sistem şubat ilk haftası 6-8 dördüncü sistem şubat 13-14 son beşinci sistem ve irili ufaklı beş sistem nasip bekliyip görecegiz

• Hislerimi yazıyorum. Eğer ki aralık sonunda kar yapacak bir sistem gelirse 6 ocak 2017 vari bir sistem bekliyorum.

Aralığın sın günleri karlı geçmişti. Sonra bomba

Zaten o sistemle de kapatmıştık kışı

• Tekirdağa kıyak geçmişsiniz 32 cmle teşekkürler.