İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaklaşık 22:30'dan beri karla karışık yağmur var, belki kar haberi veririm diye yazmadım ama bu gidişle kar filan olmayacak, daha fazla beklemeden yazayım. Son yarım saattir ara ara sulukara da dönüyor. Kara dönerse yazacağım. Pek umudum yok saf kar için ama bir süre daha uyumayacağım.

• Saf kar haberi veremedim, gerçi dağlar dışında beklentim de yoktu ama yine de bekledim. Ancak sulukara çok yakın bir yağış gördüm o da çok kısa sürdü. Gerisi karla karisik yagmurdu. Artık yağış yarın sabaha kadar hafif sağanaklar dışında kesiliyor. Beklemeyecegim. Yarın sabah için daha umutluyum.

• Yogun bir kky var Ümraniye'de. 15 dk ònce kuvvetli bir sulukar sağanağı oldu, simdi kesildi kky devam ediyor. Aydos ve Kayisdag zirvede kar yagiyordur muhtemelen.

• Kar falan yağdığı yok, kendinizi kandırmayın. Buz parçaları falan vardır belki bulgura benzer, yağmurun arasında yağanın en fazla olacağı o. Kar başka şey bulgur başka şey. Kar için şartlar uygun değil. Zaten ortada ne bir resim var ne de bir video. Bire bin katarak söylenen abartılı gözlemlerden başka bir kanıt yok.

• Kar falan yağdığı yok, kendinizi kandırmayın. Buz parçaları falan vardır belki bulgura benzer, yağmurun arasında yağanın en fazla olacağı o. Kar başka şey bulgur başka şey. Kar için şartlar uygun değil. Zaten ortada ne bir resim var ne de bir video. Bire bin katarak söylenen abartılı gözlemlerden başka bir kanıt yok.

Resim vidyo yokmuş. Üç tane kar tanesinin dustugu bir havada telefonla vidyo çek. Taneler vidyoda gorunuyorsa yerime yazar yapacagim seni. Kar tanelerini havada gordum, elime de geldi. Seni inandìrmak zorunda degilim. Baska sahitler de var. Gordugum sey kesinlikle bulgur degildi. Gozlerim gayet iyi goruyor, sizofren de degilim. Denizde dogru duzgun sicak, havada dogru duzgun soguk yokken hangi kararsizlik yagdiracak o kadar graupeli? Bir saganak desen tamam, ama bu havada butun yagislara bulgur dersen bi tuhaf oluyor.

öyle söyleme yagmistir kar