İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beklenti içine girmeyelim, oluruna bırakalım, olursa ne mutlu bize:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Uydu görüntülerine göre Kocaeli'yi vuran bant ağır ağır batıya kayıyor.
    • İstanbul'un bazı ilçelerinde rüzgar poyraza dönmüş durumda.
    • Gfs Zonguldak'ta oluştuğunu söylediğim alçak basınç alanı konusunda 6 saat içinde 180 derece dönüş yaparak merkezi neredeyse İzmit'e kadar batılatmış.
    • Skiron ve Poseidon kar vermiş.
    • MM5 kar vermiş.
    • Skew-T de 180 derece dönerek gecenin bi vakti konvektivite ve nem artacak demiş.
    • Euro4 bant vermiş.
    • Gem kar vermiş.
    • COAMPS kar vermiş.
    • Gfs yarın 500 hPa'da -30'u geri sokmuş. Bu gece için karadeniz açıklarına -14 indirmiş.
    • Ukrayna WRF'si geceye bir sürü bant vermiş.

Açıklama yapmıyorum. Bu verilere bakarak bir şey demek zorundaysam diyebileceğim tek şey; "kar küreme araçlarını hazırlayın"dır. Fakat dek işi şans işi olduğundan büyük beklentilere girmeyin. 6 saatte 180 derece dönen model bir daha dönüp herşeyi berbat da edebilir. Herkes uyuyup uyumama kararını kendi versin. Ben bir daha insanların hüsrana uğramasına sebep olmak istemediğimden bu konuda risk almayacağım. Ama dediğim gibi değişmezse veriler muhteşem. Kısaca oluruna bırakın diyorum ben de. :)

• Gfs Zonguldak'ta oluştuğunu söylediğim alçak basınç alanı konusunda 6 saat içinde 180 derece dönüş yaparak merkezi neredeyse İzmit'e kadar batılatmış.
    • MM5 kar vermiş.
    • Skew-T de 180 derece dönerek gecenin bi vakti konvektivite ve nem artacak demiş.
    • Euro4 bant vermiş.
    • Gem kar vermiş.
    • COAMPS kar vermiş.
    • Gfs yarın 500 hPa'da -30'u geri sokmuş. Bu gece için karadeniz açıklarına -14 indirmiş.

Açıklama yapmıyorum. Bu verilere bakarak bir şey demek zorundaysam diyebileceğim tek şey; "kar küreme araçlarını hazırlayın"dır. Fakat dek işi şans işi olduğundan büyük beklentilere girmeyin. 6 saatte 180 derece dönen model bir daha dönüp herşeyi berbat da edebilir. Herkes uyuyup uyumama kararını kendi versin. Ben bir daha insanların hüsrana uğramasına sebep olmak istemediğimden bu konuda risk almayacağım. Ama dediğim gibi değişmezse veriler muhteşem. Kısaca oluruna bırakın diyorum ben de. :)

Lütfen diğer tahmincilerde baksın bi herkes fikrini beyan etsin yoksa süpriz mi var ?????

• MM5 kar vermiş.
    • Euro4 bant vermiş.
    • Gem kar vermiş.
    • COAMPS kar vermiş.

Açıklama için hemde bu kadar hızlı bir açıklama için teşekkürler yatıp yatmama kararı için hangi ilçelere seslendin yada maltepe için düşünmeye değermi

• Yarın kar yok arkadaşlar, salı günü var ama salı günü kar topu oynayacak kadar kar olmayacak malesef. Yapmış olduğum uzun vadeli çslışmaya göre 8 şubatta kar başlıyor ve yoğun olacak İstanbul'a

• Yarın kar yok arkadaşlar, salı günü var ama salı günü kar topu oynayacak kadar kar olmayacak malesef. Yapmış olduğum uzun vadeli çslışmaya göre 8 şubatta kar başlıyor ve yoğun olacak İstanbul'a

Kim gönderdi seni İsim verebilirmisin ? Gece gece güzel güldüm.