İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bekledigimiz kütle yaklaşmaya başladı Bakalım neler yapıcak kereta şöyle 1 saat aralıksız yağsa yeminle tatmin olucam başka bişey istemiyorum.

• Bahsettiğin tahminciler bizler gibi kar delisi olan arkadaşlar bu bahsedilen sistemlerde modeller dahi mutabık kalamadı her güncellemede olayın boyutu değişti dolayısıyla tahminci arkadaşlarda iyi niyetle yaptıkları bilgilendirmede İNSAN oldukları için yanılabiliyorlar.Çok biliyosanız eleştirecek kadar bilgi sahibiyseniz buyrun sizler doğru tahminler yapın...

• Bahsettiğin tahminciler bizler gibi kar delisi olan arkadaşlar bu bahsedilen sistemlerde modeller dahi mutabık kalamadı her güncellemede olayın boyutu değişti dolayısıyla tahminci arkadaşlarda iyi niyetle yaptıkları bilgilendirmede İNSAN oldukları için yanılabiliyorlar.Çok biliyosanız eleştirecek kadar bilgi sahibiyseniz buyrun sizler doğru tahminler yapın...

Nokta :)

İmzamı atarım bu yoruma eline sağlık süper yorum.

• daha önce yazdım, bugun bu saate kadar neler yazıldı çizildi bilmiyorum ama emin olduğum bazı noktalar var bunlara dikkat çekmek istiyorum, sistemin bu halde zayıf ve çöp oldugunu kac gündür söyleyen tahminciler malesef afaroz edilirken, hayal ürünü orajlı, yogun kar yagıscı arkadaslar göklere çıkarıldı..
    durum ortada yoruma gerek yok..
    lakin konu bu değil, konu insanlarn yaptıkları tahminlerin yorumların sonuçlarına katlanıp katlanamamaları.. misal eger ben yanılmış olsaydım çıkar ümitlendirdiğim veya ümitlendirmediğim herkesten özür dilerdim, bir defasında twitter'da tahmin işlerini bırakmam yönünde bir eleştiri geldi ben de eyvallah diye cevap verdim.. herkes bu olgunluğu gösterebilmeli, olgunluğu öğrenebilmeli..
    çoğunuzun yaşı buna müsait olmayabilir ama bunu bir yerde ögrenmek durumundayız.. bakın durumundayız diyerek herkesin özeleştiri yapmasını teşvik ediyorum.
    herkese hayırlı akşamlar

• Arkadaş neye sinirlenip geriliyorsunuz anlamıyorum. Sanki burada tahmin yapan arkadaşlar kar yağdırıyor. Şöyle düşünün hava ile ilgili forumlar olmasaydı ne yapardınız ? Ben bunun cevabını biliyorum çünkü yıllarca yaşadım bu durumu. Bu yüzden de bu tarz forumların ve benimle aynı şeyi isteyen gönüllü tahmin yapan arkadaşların değerini iyi biliyorum. Eskiden kendi başımıza yalan yanlış tahminler yapardık. Çatıya çıkar bulut geliyor mu diye bakardım ben. Bu arkadaşlar trol değil değer bilmeyen ve yokluk nedir bilmeyen arkadaşlardır. Sabahtan beri susuyorum susuyorum delirttiniz beni sonunda. Yok dolunay görüyormuş yok birisi yıldızları sayıyormuş. Banane arkadaşım senin dolunay fantezinden. Git kendi kendine söylen dur evinde :)
    Neyse arkadaşlar o kuzeydeki kütle çok yavaş hareket ediyor ve kalınlaşıyor gibi geldi bana? Sanırım vurduğu yerlere beklenenden biraz daha fazla yağış bırakabilir.

• Bu sistemden artik istanbul ( ozellikle avrupa yakasinin bati kesimleri icin ozellikle ) icin beklenti icine girmek , kendi kendimizi umitlendirmek olur . Onumuzde sistemleri kovalamak lazim diye dusunmekteyim .