İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• O sistem benim umudum herseyim gelicek gelmeli.yikip gecmeli ortaligi can ve mal kaybi olmadan.

• Bu verilere göre bir yerlere çok fena sistem olası.Allahım ne olur biz olalım o.

Size abartmıyorum ne kadar yabancı forum,yabancı hava ile ilgilenen insan varsa şu SSW ısınmasından bahsediyorlar ve bir yerlere çok kuvvetli bir sistem inecek diyorlar.

• Bu verilere göre bir yerlere çok fena sistem olası.Allahım ne olur biz olalım o.

Size abartmıyorum ne kadar yabancı forum,yabancı hava ile ilgilenen insan varsa şu SSW ısınmasından bahsediyorlar ve bir yerlere çok kuvvetli bir sistem inecek diyorlar.

Hayırlısı, bize gelmeli,en son 2012 de böyle arka arkaya sistemler almıştık ve hatırlıyorsanız efsanenin kralı dibimize kadar gelmişti sibiryadan ve kaçırmıştık,bu sefer kaçırmayız umarım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Heyt be ben bu olası SSW ısınması ve buna bağlı olası extrem sistemden bahsettim diye birileri benle dalga geçmeye çalışmıştı 3-5 gün önce.Şimdi herkesin dilinde bu SSW olayı.

• Su anda burada parca parca bulutlar var ama hava oyle bir aydinlikki heralde yerdeki örtüden dolayi cok aydinlik yildizlar falan gorunuyor bildiginiz ama kameradan oyle gozukmedigi icin foto cekmedim

• Heyt be ben bu olası SSW ısınması ve buna bağlı olası extrem sistemden bahsettim diye birileri benle dalga geçmeye çalışmıştı 3-5 gün önce.Şimdi herkesin dilinde bu SSW olayı.

Bafralı stratosfer ısınmasıyla ilgili burada ufak bilgi paylaşımı yapabilirsin,takip edenler açısından yararlı olur

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Bu sww ısınması nedir? Ve bu ısınmanın bize ne gibi bir avantajı oluyor?

• Bu sww ısınması nedir? Ve bu ısınmanın bize ne gibi bir avantajı oluyor?

Ahanda kendimi kanitlamak icin bir firsat :D ben anlatiyim istersen
    Bu stratosferin asiri isinmasina verilen bir isim stratosferdeki soguklarin daha alt katmanlara inmesiyle stratosfer isinir ve alt katmanlar sogur
    Stratosferik soguma da tam tersi oluyor.

• Stratosfer ısınması ile ilgili kaynaklar mevcut bazı sitelerde

http://www.bluebox.bbs.tr/stra…nmasi-kuzey-kutup-bolgesi

https://bayhava.wordpress.com/tag/stratosfer/

SSW ısınması sayesinde güzel sistemler yani bazılarımızın dediği gibi efsane niteliği taşıyan sistemler alabiliriz ama elimizden de kaçabilir illa ki bizi etkileyecek diye bir şey yok.Şuan tek bildiğim SSW ısınmasının tüm Dünya meteoroloji uzmanları ve forumlarında konuşulduğu ve bir yerlerin fena etkilenebileceğinden bahsediliyor.

SSW ısınmasıyla kutup soğukları daha rahat güney enlemlere iner :)

• Tek korkum endeksin pozitifen negatife inmesi.ingiltere cevresindeki hareketlilik korkutmuyor degil. Bide uzun zamandir kış yasamadilar.hayirlisi artik.bu sistem bitince netlesir

• Ahanda kendimi kanitlamak icin bir firsat :D ben anlatiyim istersen
    Bu stratosferin asiri isinmasina verilen bir isim stratosferdeki soguklarin daha alt katmanlara inmesiyle stratosfer isinir ve alt katmanlar sogur
    Stratosferik soguma da tam tersi oluyor.

Bafralının birkaç gün önce paylaştığı yazıdada şu öngörülüyordu, Bu SSW sayesinde bu stratosferdeki soğukların avrupaya yada amerikaya gidebileceği ancak bunun daha belli olmadığı yönündeydi.

• Tek korkum endeksin pozitifen negatife inmesi.ingiltere cevresindeki hareketlilik korkutmuyor degil. Bide uzun zamandir kış yasamadilar.hayirlisi artik.bu sistem bitince netlesir

Aynısından bende korkuyorum.İngiliz forumlarındaki adamlar bu SSW olayına fazlasıyla takmışlar kafaya.Tüm umutlarını SSW ısınmasına bağlamışlar.

Bu sene Amerikada boşları oynuyor hocam o tarafada kaçabilir

• Bafralının birkaç gün önce paylaştığı yazıdada şu öngörülüyordu, Bu SSW sayesinde bu stratosferdeki soğukların avrupaya yada amerikaya gidebileceği ancak bunun daha belli olmadığı yönündeydi.

Onu paylaşdık diye dalga geçenler olmuştu :) ee oldu ki şimdi? Tüm Avrupa ve ABD'nin tek konuştuğu şey SSW ısınması oldu şimdi.Allahım ne olursun biz etkilenelim :) Sistemler gelsin :) 6 Şubat doğum günüm birde :D