İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Direk yazarlara suçu atmak bence mantıksız .Burda her sisteme efsane diyen sürüsüyle üye var . Ne hikmetse her gelen sistem efsane oluyor . Beklentiyi büyütenler üyelerdir.Bence yanlış bir davranış ,sistem gelincede sitem ediyorlar sonra ,vay efendim 40 cm dedilerde 5 cm bile yağmadı diye .Karı yağdıranlar yazarlar değil unutmayın.

Hepinize bol karlı günler inşallah...

Estağfrullah kimseye suç atmak değil amacım olamazda. Ben başka yorumlarımda da söyledim. Yazarların bize 2-3 hafta önceden kar yağacağını söylemesi muazzam bişey. Bunun için defalarca teşekkür ettim. Ama şöyle bir gerçek var. İstanbulda bugün kar yağmıyor diye isyan eden yada yazarlara neden yağmıyor diye soran var mı ? Yok. Neden ? Çünkü böyle bir beklenti içine girmediler, sokulmadılar. Peki. 1,5 - 2 haftadır yazarlar "İstanbulda 22-27 istanbul karlı." deseydi şuanda "nerde efsane?!" sitemlerini görmek yerine "x ilçesindeyim ne kadar kar görürüm, x semtindeyim bizede kar yağar mı?" gibi yorumlarla karşılaşacaktık. Yani aza kanaat etme olayı. Beklenti büyüyünce sorunlarda eşdeğerli olarak büyüyor. Şahsen ben kendi adıma yılbaşı sisteminden de 17 ocak sistemindende memnun kaldım. Ama neredeyse 3 senedir burayı takipteyim her sistem için mutlaka bir ya da bir kaç yazar efsane diyor. Sonuç? Bu işi gönüllü yapıyolar laf söylemek ne haddinize gibi yorumlarada katılmıyorum. Nasıl ki televizyondaki meteoroloji uzmanları halka mal olmuş ise burdaki yazarlarda HF üyelerine mal olmuştur. Televizyondaki kazanılan para ne kadar önemli ise burda üyeler tarafından kazanılan itibar, saygıda bir o kadar önemlidir. (amacım tartışmak ya da dalaşmak değil kimse yanlış anlamasın. Sadece daha iyi nasıl olabilir diye kendi eleştirime yapmak istedim.)

• Bünyamin Sürmeli ısrarla 3 gündür cuma cumartesi pazar zayıf bir kar yağışının olacağını söylüyor. Lütfen bunuda göz ardı etmeyelim. Azor biraz daha batilamali ki Doğu degil Türkiye sistemi olsun.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Sabahki güncellemelere gore avrupa yakasında 7-8cm bile olsa öpüp başınıza koyun. Anadolununda pek benzer yanı yok sadece biraz daha avantajlı.Sağlam tren boyu dekler oluşmaz. Beklentinizi düşük tutun hayal kırıklığına uğramayan..Bu yorumum efsane bekliyenler icindir sonra tatmin edici kar olmayinca neden efsane olmadi vb tavirlarla tahmincilere yukleniliyor.Akşama değişirse tekrar fikrimizi degistiririz.

güncellemeden güncellemeye fikir değiştirirsen ohooooo

• Bünyamin Sürmeli ısrarla 3 gündür cuma cumartesi pazar zayıf bir kar yağışının olacağını söylüyor. Lütfen bunuda göz ardı etmeyelim. Azor biraz daha batilamali ki Doğu degil Türkiye sistemi olsun.

Kesinlikle doğru ancak son dönemlerde bünyamin bey Butun sistemler icin aynı şekil de bahsediyor. Kendisine göre geçen sene 17 şubat sistemi çok az yağış olacaktı. Ama tam tersi oldu. Bünyamin bey en güzel yorumu sistem başladıktan sonra yapıyor. Sistemin gidişatı hakkında harfi harfine nokta atışı yapıyor diyebilirim

• İstanbul denkden yağış alacaktır arkadaşlar kimse kuru soğuk filan demesin milletin kafasını karıstırmayın tabikide sistemden en cok karadeniz etkilenecek ama unutmayın denklerin ne kadar yağış vereceğini tahmin etmek zordur ama içimden istanbul özelliklede anadolu yakası cok kuvettli kar yağışları görecektir geciyor.

• İstanbul denkden yağış alacaktır arkadaşlar kimse kuru soğuk filan demesin milletin kafasını karıstırmayın tabikide sistemden en cok karadeniz etkilenecek ama unutmayın denklerin ne kadar yağış vereceğini tahmin etmek zordur ama içimden istanbul özelliklede anadolu yakası cok kuvettli kar yağışları görecektir geciyor.

Ufak bir düzeltme yapmak istedim. Denk değil DEK olmalı yazdığınız..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ya buraya gelip paso anadolu yakası kar alacak diyenler ters totem yapıyor galiba çünkü bütün karı avrupa yakası özellikle başakşehir alıyor. O zaman bende bütün yağışı avrupa yakası alacak hatta özellikle başakşehir alacak diyorum.Birazda biz ters totem yapalım :).

• anlayan anlar kardeş.

Sizin doğru bilmeniz açısından söyledim. Yönetici notuyla mesajınız düzeltildi demesinide bilirdim.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ya buraya gelip paso anadolu yakası kar alacak diyenler ters totem yapıyor galiba çünkü bütün karı avrupa yakası özellikle başakşehir alıyor. O zaman bende bütün yağışı avrupa yakası alacak hatta özellikle başakşehir alacak diyorum.Birazda biz ters totem yapalım :).

istanbulda nedenini bilmediğim şekilde DEKlerin başlangıcı çatalca silivri hattıdır sonra beylikdüzü başakşehire kadar gelir ardından genişlemeye ve büyün istanbulu kaplamaya başlar genelde böyle olur.