İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Katiliyorum ancak sunu da eklemek istiyorum
    17 subat 36 saat kala batiladi

Bu sistem 17 şubat sistem,inden çok daha güçlü sistem. Bunu 17 şubat,la karşılaştıramayız. Umarım istanbul için biraz daha güçlenir. Ama çok fazla batılamasın. Ülkemizin her yerine inşallah güzel kar yağar.

• Ama yağış gittikçe zayıflıyor. Coğrafyacı kendi konusunda yılbaşı kadar örtü bile olmayabilir dedi ve bu benim için tam anlamıyla facia olur. Yılbaşı sistemi de benim için iyi bir sistem değildi zaten. Baksana efsaneden nerelere geldik. Hiç hoşuma gitmeyecek hatta kimsenin hoşuna gitmeyecek (karadeniz hariç) bir sistem olacağını düşünüyorum. Yine büyük hayal kırıklığına uğrayacağız. Bakalım bu akşamki modeller ne diyecek ama artık çok büyük değişiklikler olmaz.

Kardeşim Belli Değil Tam Olarak Bakalım Görücez Şimdiden Net Bişey Söylenmesi Zor Bence Net Bir Şey Yok

• Burda insanların bu karı beğenmemesi ya da sitem etmesinin sebebi ; şahsi fikrim olarak bazı yazarlardır. 3 gün öncesine kadar efsane geliyor metrelik kar görücek istanbul şöyle olacak böyle olacak sisteme 2 gün kala hafif kar yağışı olacağa dönüyorlar. Madem her sistemde "efsane" 2 gün kala kaçıyor o iki gün kalıncaya kadar ağzınızdan efsane kelimesi çıkarmayın. iyi kar olur ya da olmaz bunu bilemem. Ama ben son bir buçuk 2 haftalık forumun genel psikolojisini değerlendirdim.

• Burda insanların bu karı beğenmemesi ya da sitem etmesinin sebebi ; şahsi fikrim olarak bazı yazarlardır. 3 gün öncesine kadar efsane geliyor metrelik kar görücek istanbul şöyle olacak böyle olacak sisteme 2 gün kala hafif kar yağışı olacağa dönüyorlar. Madem her sistemde "efsane" 2 gün kala kaçıyor o iki gün kalıncaya kadar ağzınızdan efsane kelimesi çıkarmayın. iyi kar olur ya da olmaz bunu bilemem. Ama ben son bir buçuk 2 haftalık forumun genel psikolojisini değerlendirdim.

tek kelime ile doğru yorum

• tek kelime ile doğru yorum

Direk yazarlara suçu atmak bence mantıksız .Burda her sisteme efsane diyen sürüsüyle üye var . Ne hikmetse her gelen sistem efsane oluyor . Beklentiyi büyütenler üyelerdir.Bence yanlış bir davranış ,sistem gelincede sitem ediyorlar sonra ,vay efendim 40 cm dedilerde 5 cm bile yağmadı diye .Karı yağdıranlar yazarlar değil unutmayın.

Hepinize bol karlı günler inşallah...

• Sabahki güncellemelere gore avrupa yakasında 7-8cm bile olsa öpüp başınıza koyun. Anadolununda pek benzer yanı yok sadece biraz daha avantajlı.Sağlam tren boyu dekler oluşmaz. Beklentinizi düşük tutun hayal kırıklığına uğramayan..Bu yorumum efsane bekliyenler icindir sonra tatmin edici kar olmayinca neden efsane olmadi vb tavirlarla tahmincilere yukleniliyor.Akşama değişirse tekrar fikrimizi degistiririz.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()