İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• 20 Şubat - 24 Şubat arası beklediğimiz ilk sistem maalesef beklentilerimize uygun bir şekilde gelişimini sürdürememiştir, atmosferdeki kararsızlık doğal olarak tahminlerimize de yansımış ve bu tarihler arasında yanılmış bulunmaktayız. Anlayışınız için Teşekkürler.

Hava Forum

• admin geçen yaptığınız tahminde 24 şubata kar diyodunuz yanılırsınız dedim yanıldınız.bundada yanılacaksınız kar olmayacak en fazla 1 gün tamam.[hr]

Bahsettiğiniz günlerde soğuk havanın etkisini sürdüreceğini tahmin ediyoruz, fakat yağış konusunda tam olarak bir sonuca varamadık. Bu sebepten dolayı yağış konusundaki sağlıklı bilgilendirmeyi bir sonraki güncellememizde yapacağımızı duyurduk.

İstanbul'a 5 gün kar yağmaz demişsiniz. Özel bir nedeni mi var ? Ayrıca şuanki tahminlerimize göre 5 gün kar var doğrudur, ama yağışın şiddeti hakkında bilgilendirme yapmadık, şuan için erken. Tahminlerimizde 5 Gün boyunca kar gösterilmesi, bu kar yağışının etkili olacağı anlamına da gelmemelidir. Aralıklarla hafif kar şeklinde de bu süreç geçebilir. Bütün bu nedenlerden dolayı bu güncellememizde yağışın kuvveti hakkında bilgilendirme yapmaktan kaçındık, bir sonraki güncellememizde daha sağlıklı bilgilendirmelerde bulunacaz.

Teşekkürler.

admin geçen yaptığınız tahminde 24 şubata kar diyodunuz yanılırsınız dedim yanıldınız.bundada yanılacaksınız kar olmayacak en fazla 1 gün tamam.

Einmal editiert, zuletzt von memo ()

• admin geçen yaptığınız tahminde 24 şubata kar diyodunuz yanılırsınız dedim yanıldınız.bundada yanılacaksınız kar olmayacak en fazla 1 gün tamam.[hr]

admin geçen yaptığınız tahminde 24 şubata kar diyodunuz yanılırsınız dedim yanıldınız.bundada yanılacaksınız kar olmayacak en fazla 1 gün tamam.

Doğrudur, bir önceki tahminimizde kar bakımından yanıldığımızı biz de belirttik. Soğuk bakımından değerlendirirsek yanılmadık...

• :) ben hepsini takip ediyorum ama hiç bi yerde kar olmayınca demoralize oldum iicene.
    yahu herkez grip hasta. şu mubarek kar yagsada mikroplar bari kırılsa.