İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mrblusky accuweather gibi zor soğuk ve kar verir.hava forumu bu yüzden seviyorum herkes düşüncesini rahatlıkla dile getirebilyor karşı çıkan yok süper bir ortam :D

Mrblusky,Ocağımız bitmez ocağımızın ateşide bu kar sevdası olduğu sürece asla tükenmez.ben o ateşte tavada yumurta bile yapıyorum. :D :D [hr]

Mrblusky accuweather gibi zor soğuk ve kar verir.hava forumu bu yüzden seviyorum herkes düşüncesini rahatlıkla dile getirebilyor karşı çıkan yok süper bir ortam :D

Mrblusky,İçimizdeki bu sevda kar ateşi yandığı sürece ne Ocağımız biter nede Ocağımız söner.Ben o ateşte şimdi tavada yumurta yapıyorum. :D :D

Einmal editiert, zuletzt von asfalya. ()

• Ben her nekadar şuan modeller iyi göstersede 24-25 sistemini, ben bu sistemin sınıfta kalacağına ve istanbulda genel bir kar yağışı olmayacağını düşünüyorum. belki ayın son günü 31'inde bir ihtimal olabilir; Hemen neden böyle düşündüğümü açıklayayim arkadaşlar;

1)Uzun süredir marmara bölgesinde gece sıcaklıkları 0 derecenin altını görmüyor, hata bu kış marmara bölgesi genel bir donma yaşamadı geceleri, en fazla bölgesel olarak 0 dereceyi gördük yeryer aynı şekilde bu ay genellikle güneşi gördük; peki bunun getirisi nedir? İstanbul bir metropol kent olduğu için kente tüm gün binalar ısı emilimi yapıyor, ve geceleri bu ısıyı geri veriyorlar bu sebepten dolayı şehir sürekli kendini sıcak tutuyor(ciddi soğumalar görmediği sürece) Aynı şekilde denizlerin soğuma zamanı sabaha karşı 3-6 arasıdır çünkü bu saatlerde denizi ısıtan güneş etkileri tamamen yeryüzünden gitmişdir(bu sebepten sabahları daha soğuk olur yeryüzü) deniz suyu sıcaklığı şuan 10 derece, halbuki biraz kuzeyimizde balkanlarda 5-6 dereceyi gören yerler var.

2)Akdeniz resmen YB fabrikası gibi sürekli YB üretiyor şuan bu sistemin 24-25'ine kaymasının sebebide italya üzerine çıkan bir YB zaten

3)Sibirya üzerimize gelmek için bir yol bullamıyor.

Bu sebeplerden dolayı benim görüşüm bu gelecek sistemlerdede 2 / 3 derecenin altını göremiyecez.
    Net olarak pazar akşamı bir açıklama yapılabillir ama benim şimdilik görüşüm budur.

Şubat ayında ne olacağını kestirmek şimdiden zor onları uzun tarihli tahmincilerden dinlemek lazım.

Bir de bir dipnot: Aslına bakarsanız okadar kar sevdalısı biriyimdir ki, Sibiryaya taşınmayı orada yaşayıp rusça öğrenmeyi ciddi ciddi düşünmüşlüğüm vardır. :shy:

• yok diyorunuz ama bu sefer inşallah yağar her zaman var dedik ne oldu :)

• Kötü haber vermek hoşuma gitmiyor, böyle diagramların anlık değişmesine göre yorum yapmayı sevmiyorum ancak, modeller'de benim dediğime geliyor ne yazık ki! Yani şubatın 3'ünden sonra ki dalgalanmayı bekleyecez gibi, umarım kıdemsizliğim ve amatörlüğüm ile yanılırım, ve sistemverimli olur

• temkinli yaklaşılmış biraz geçenki sistemden sonra hehehe,şaka bir yana önceki güncellemelerinizin arkasında olduğunuzu gösterdiniz, asıl sonraki güncelleme önemli :D

• @BunyaminSurmeli Twitter :
    Salıdan itibaren gelecek soğuk yorganı yatağı toplamış yatıya gelmiş, uzun soluklu, şubatın ilk haftası da devam, eger değişim olmazsa...

• Sizlere bir sorum olacak:
    Acaba bu haftaki sistem (25 ocak) geçen seneki 23 ocak sisteminde örtü olarak geçebilecek mi?
    (yer Ataşehir-Rakım 110 geçen seneki kar örtüsü yaklaşık 20cm)
    Teşekkür ederim :)

• bence subatıda fazla sımartmayın ve sevinmeyin sonra üzülmesiniz 850mpde -12 -13 bizi mutlu ediyor ama sistem yaklastıgında onlar kayboyor mesela nolmalde ayın 29 da sistem gelcekti 29 yaklastı 30 olsu biraz daha yaklastı 1 oldu yarında 2 si olursa sasırmayın..[hr]
    ve ao cok kötü:(

Einmal editiert, zuletzt von beykozlu ()

• 26 Ocak'ta istanbul ve çevresi haricinde türkiyede heryer kar alıcağa benziyor. Öncedende öngördüğüm gibi sıcaklıklar kar için yetmiyor.