İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bakıyorum 22 ocak-25 ocak diye tarih vermeye başlamışınız şimdiden.ancak şu detayı unuttunuz sanırım ao hala pozitifte ve y.b kuzeye doğru cekilmezse 22 ocaktaki soğuk hava her an ötelenebilir.bu yüzdende sizlerden ricam lütfen tahminlerinizde biraz daha temkinli yaklasmaya calısın.yani şu gün kar olacak diyipte kimseyi umuda bağlamayın arkadaşlar tamam.bu nacizane düşüncemide sizlerle paylasmak istedim. sakın ola ki kimse üstüne alınmasın ben sadece fikrimi söyledim.katılıpta katılmamak artık size kalmıs bundan sonra..iyi aksamlar hepinize

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Haklisin ama su goruntude soguklar benimde ongordugum gibi 22 ocak tarihini gosteriyor sanki .Bakalim gorcez

[size=large]Istanbul için ilk kar tahminim:22 Ocak [/size]

• istanbul için bu modeller ile uzun vadede tahmin yapmayın derim.Ancak şahsi görüşüm durum her ne kadar kararsız gözüksede akdeniz y.b üretmekten vaz geçmeyecek gibi ve sibiryanın güçlenip kontrolü eline alabilceğini şuan için zannetmiyorum. Aynı şekilde aylardır altını çizmeye çalışıyorum. Kurak bir dönem geçiriyoruz 3-4 günlük yoğun yağışlar ardından düzenli olarak yağış almıyoruz yada vasat yağışlı akdenizli sistemleri alıyoruz. şahsi görüşüm şimdilik ne yazık ki havanın soğusada öyle aşırı kar yağışları olmayacağı yönünde.

• İstanbul bu haftayı biraz soğuk gecirebilir.ancak pazartesinden sonra yine kademeli olarak sıcaklıklarda artış olması bekleniyor.neyse bakalım pazar günü modeller netlesincee ao güncellemesi nasıl cıkacak acaba.insallah gene yan cizmez modeller bu seferde.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

• Modellerde bir kac gunluk oteleneme var gibi 24 une dogru . Ama yinede 22 Ocak cumartesi donum noktasi olacak gibi gozukuyor:)

[size=large]Istanbul için ilk kar tahminim:22 Ocak [/size]

• beklenen soğuk hava sistemi 23-24 ocak arası gelebilir.zira modellerde zaten bu tarihlere işaret ediyor.bakalım basınclar hele bir dengeye otursun.haftaya pazartesi(17 Ocak) her sey netleşir artık bence arkadaşlar.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

• Eh..Biraz daha bekleyelim bakalım.Karamsar olmaya hiç gerek yok.Ben şahsen Nisan ortasına kadar gelmeden kış bitti diyemem.Nisanda bile kar yağmışsa o tarihe kadar yine yağmayacağını kim iddia edebilir.2007 kışı bildiğim en kurak kışlardan biri olmasına rağmen,O yılda bile İzmire kar yağdığına göre bu yıldan umutsuz olmak boşunadır.

Bazıları,Şubatta yağan karı ben napayım diyor,arkası zaten bahar ayları diyor.....Kardeşim,Öyle kar yağar ki,soğuklar öyle üzerimize çullanır ki,feleğimizi şaşırabiliriz. :)

üstelik,22-24 Ocak sistemi bize gülümsemeye başlamışken. :D
    [hr]

Herkese iyi gülüşler keyifli sürüşler :D

Einmal editiert, zuletzt von asfalya. ()

• 5 günlük değil ancak şuan itibari ile 336 saat sonra istanbulda kar yağışı var olarak gösteriyor GFS. Güzel bir tablo keşke değişmese ancak değişiceğine eminim ne yazık ki.

GFS tablo :

Einmal editiert, zuletzt von Mrbluesky ()

• 5 günlük değil ancak şuan itibari ile 336 saat sonra istanbulda kar yağışı var olarak gösteriyor GFS. Güzel bir tablo keşke değişmese ancak değişiceğine eminim ne yazık ki.

GFS tablo :

valla çok güzel bir tablo inşallah değişmez

• Sabahki GFS güncelemeleri hiç iç açıcı değil. yukarıda paylaştığım tablonun tam anlamıyla tam tersi oluşmuş durumda ancak Accuweather gibi en sıcak ihtimali önbaz alan siteler istanbulda 24'ünden sonra kar ve kky göstermiş. şaşırtıcı doğrusu

• onlar aksam modlerine göre tahmin yapmıslardır kesin 10 gibi tekral bak eser olmaz bu arada sistem fos olma ihtimali dogdu haberiniz olsun neden derseniz moddler az gün kalmıs yine degisim oluyor bu iyi bir sey degildir. eger moddler böyle degismeye devam ederse risk deyiz demektir. ondan dolayı bünyemin ve abur beyde ondan kky olabilir dedi..