İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bakalım görücez inş.dediğiniz gibi olur ol kar alırız istanbulda hayırlısı

• Bu sistem Şuan Yenik düşüyor Dağılmalar başlamış Poyraz rüzgar hızını artırmazsa...Bir şey beklemeyin...Belki Akşam saatlerinde bir son ümit....Şuan görünen Bu sistemden bir cacık bile olmaz...Ne olacaksa 15.00-22.00 a Kadar geldi Geldi...Yoksa pufff...

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Sıcaklık sıfırın altına düşemedi. Çok düşmesini beklemiyorduk ama en azından sıfırın altında bir ya da ikiye düşeceğini düşünüyorduk. Yağış konusunda sıkıntı olmadı. Haftaya inşallah gelmesi muhtemel sistemde hem sıcaklık hem de yağış sorunu hallolacak :)

• Istanbulda şu an müthiş kar var en az 10 cm örtü oluştu

İstanbul sabah erken saatlerde semten semte göre farklılık göstermekle birlikte 5 -30 Cm kar örtüsü oluşmuştu. Sıcaklık değerlerinin sıfırın üstünde seyretmesinden dolayı erime hızlı gerçekleşiyor.

• İstanbulda daha kar yağarda örtü oluşur mu ?

Kar yağıp da oluşmaması için bir neden yok gelecek sistemde.

Istanbul ve izmirde mart ilk haftalari hava tahmini nedir acaba ?

Tahminlerimiz güncellenmiştir, ilk sayfadan bakabilirsiniz.

• Istanbul bugünkü görüntüsünde anadolu yakası şanslı görünüyor ama yarın akşam netleşecek ist bu sistemde tahminimce 40-50 cm kar alabilir 2004 -2008 benzeri bir olay olacak

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Admin bu hiç iyi olmadı ne anlıcakkı ıstanbullu kar yagıcak ewet ama herkes soke olucak cuma bol yagacak hafta sonu yagacak pazartesi günes açıcak sıcaklı kyükselicek bak bakalım o zaman merkez cm kalıyomu artı salı gnuydu herkes 14 subat dye beklıyodu smdı haftaya oldu gecenlerdek sıstemde aynıydı16 ocak galiba haftaya oldu gel gele kartala mili gram kar yagısı gldi gitti ben demledim cçayımı bitirdim kar yagışını dostlarımmm hepinize kalın salıcaklaaa

• Admin bu hiç iyi olmadı ne anlıcakkı ıstanbullu kar yagıcak ewet ama herkes soke olucak cuma bol yagacak hafta sonu yagacak pazartesi günes açıcak sıcaklı kyükselicek bak bakalım o zaman merkez cm kalıyomu artı salı gnuydu herkes 14 subat dye beklıyodu smdı haftaya oldu gecenlerdek sıstemde aynıydı16 ocak galiba haftaya oldu gel gele kartala mili gram kar yagısı gldi gitti ben demledim cçayımı bitirdim kar yagışını dostlarımmm hepinize kalın salıcaklaaa

Ümitsiz olmak için bir neden yok. Her şey yolunda, biz tahminlerimizde 14 Şubatı karlı göstermemiştik onu da hatırlatırım. :)

• Tamam haklısınız ama bana göre bu yogun kardan da nasip gelmicek suan ıstanbulun bu hava olaylarını takip etmeyen yüzde 50 insanı haberlerden aldıgı duyurularla 14 subattaki kar yagışını bekliyo bu hiç nromal deilmi yha da şansa bünyamının hava durumunu yakalıyo ordan bunyonun yutmalarıyla dinliyoo bizim halkımız böle sonra dışarı çıkıyor :D