Mevsimin İlk Soguk Hava Dalgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben yakın zamanda aşık olabilirim. Aklımı kaybedersem yardımcı olun, saçma şeyler söylersem de dikkate almayın. :(

• Bilmem kac bin metredenmi :)

Hocam arkadaşım var zigana dağında aralıklarla kar,kky yağıyormuş ancak tutan birşeyde olmamış iç bölgelerde daha yüksek olan taraflarda etkili kar yağışları oluyormuş tahminen 2700,2800m üstü yerlerde güzel şeyler oluyordur

• Bütün yaz çok uğraştım, çok şey öğrendim. Tatilim meteoroloji işleriyle geçti. Şuan çöp olduğunu fark ettim. Hiç ilgilenen yok tahminlerimle. Blogumun reytingleri de rezalet, twitter'da takipçiler sabitlendi. Artık uğraşmak istemiyorum, bırakmayı düşünüyorum hava işlerini. Hayat da kötü zaten.

• Bütün yaz çok uğraştım, çok şey öğrendim. Tatilim meteoroloji işleriyle geçti. Şuan çöp olduğunu fark ettim. Hiç ilgilenen yok tahminlerimle. Blogumun reytingleri de rezalet, twitter'da takipçiler sabitlendi. Artık uğraşmak istemiyorum, bırakmayı düşünüyorum hava işlerini. Hayat da kötü zaten.

Bu sistemin ne şekilde geleceğini,ne tür bir etki yapacağını günler öncesinden tahmin ettik,şimdi hafta sonu lodosla sıcaklıklar artacak,gerçek tahmine devam.:)

• Ben meteoroloji ve iklime bakmam, oldugum yerin gerceklerine gelirim baglum ve yükseltepe ankaradan farkli. Oralar ankaranin sibiryasi, yakutsk si :D

Merkeze kky yağarsa oralara kar yağar buda normal yükseklik farkı tıpkı çankaya oran incek gibi :) o nedenle de önce yağışın yanında yeterli soğuma gerekli.Yani şehir merkezinde güneş varken palandökende erciyeste kar yağdığı gibi değil ankara merkez ile yükseltepe ve bağlum farkı.Dolayısıyla olduğun yerin gerçeği yine meteorolojiye iklim şartlarına bağlı!

Einmal editiert, zuletzt von HaKaN-EFE ()