...Genel Konular...

• Arkadaşlar yogun kıs temposunu artik yavas yavas geride birakiyoruz.Bu sitede eğer kar sevdalıları var ise biliyorum ki coğrafi olaylari sıradışı dünya olayları hepimizin ilgisini cekiyordur bizde bu yüzden forumdayız diye düsünüyorum.şahsen benim bu konular hep dikkatimi cekmiştir.bu konuyu bu yuzden actim ekstrem doga olaylarini bu konuda yorumlayalim forumu guncel tutalim yaz aylarinda ki sessiz forum olma yolundan uzaklasalim istiyorum.

• 14 temmuz 2014 izmir yaman bolgesinde cekilmis bir resim ve butun degerler dikkate alinarak incelenmis fotoğrafta herhangi bir montaja rastlanmamistir.
    simdi kar sevdalilarina soruyorum bana gore kar sevenler benim gibi cografyaya ekstrem olaylara da asik insanlardir.bu tur olaylara inanirmisiniz?evrende UFO var midir ?

• evet Kuranda bile geçiyor 18 bin Alem? Ne demek istiyor? Hala anlayamadinizmi O kadar galaksi var onlar boşu boşuna mı?Allah büyük ilim sahibidir.. onlardada vardır bir ilim başka canlılar olduğu kuran'da geciyor..

• yazın dediğiniz gibi sıcak kavurucu bir hava olacaksa ki. ani hava olaylarına tanıklık edicez ozman...

Daha cok bahar aylarinda gorulmektedir yaz ayi dedigimiz temmuz agustos gibi aylarda bu denli saglam ruzgarlar yani hortum dereceli hava olayi yasanmaz.hortum olusmasi icin sicak soguk havanin ani degisimi nemli su buhari yani kumulus dedigimiz yagis bulutlarinin olmasi gerekir bu denli ani havalar daha cok bahar ayinda goruluyor.sonbaharda da yasadik fazlasiyla bu hava olaylarini neyseki cok sorun yasatmadi kademeli hortumlar vardir yanlis hatirlamiyorsam 5 kademeli olur genelde orta amerikada olur ani hava olaylarinin sicak soguk havanin ve okyanus uzerinden gelen nemli havayla siddetli 5.kademeli dedigimiz hortumlar bu bolgede olusur vurdumu yikip goturur.Allah bizleri o denli felaketlerden korusun diyelim biz yinede ;)

• evet Kuranda bile geçiyor 18 bin Alem? Ne demek istiyor? Hala anlayamadinizmi O kadar galaksi var onlar boşu boşuna mı?Allah büyük ilim sahibidir.. onlardada vardır bir ilim başka canlılar olduğu kuran'da geciyor..

Her bolgenin sahibi vardir gorunen canlilar gibi gorunmeyen canlilarda vardir.korkutmak gibi olmasin herkesin bunu bilmesi gerekiyor artik ve su bir gercek gun gectikce ufo konulari articak

• Daha cok bahar aylarinda gorulmektedir yaz ayi dedigimiz temmuz agustos gibi aylarda bu denli saglam ruzgarlar yani hortum dereceli hava olayi yasanmaz.hortum olusmasi icin sicak soguk havanin ani degisimi nemli su buhari yani kumulus dedigimiz yagis bulutlarinin olmasi gerekir bu denli ani havalar daha cok bahar ayinda goruluyor.sonbaharda da yasadik fazlasiyla bu hava olaylarini neyseki cok sorun yasatmadi kademeli hortumlar vardir yanlis hatirlamiyorsam 5 kademeli olur genelde orta amerikada olur ani hava olaylarinin sicak soguk havanin ve okyanus uzerinden gelen nemli havayla siddetli 5.kademeli dedigimiz hortumlar bu bolgede olusur vurdumu yikip goturur.Allah bizleri o denli felaketlerden korusun diyelim biz yinede ;)

AMİN..teşekkürler hocam

• yuksek basincli havayi alip daha alcak basincli havayla bulusarak doymus nemle birlikte olusan hortumu radardan gorebiliyoruz nasilda etkili bir sekilde duruyor karadenizdeki nemi alip marmara dogusuna kayiyor