Batıya 5-6 saatlik, İç Bölgelere 24 saatlik kar geliyor…

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam tuttu diyorum sen bana sulu kar 1 ay yağsa da tutmaz diyorsun. O kadar temel bilgim var zaten konuyla ilgili. Ben de o yüzden şaşırdım zaten. Buraya sulu kar yağacaktı, kısa süreli bir geçiş olacaktı güya. Sabahtan beri yağıyor, öncesinde yağmur vardı ve yerler ıslaktı ama buna rağmen tuttu. Beklentilere göre tutmaması ve hatta çoktan durmuş olması lazım.

Millet sistemin babası bile geldiğinde kar tutmadığı için yanar sen sistemin "sis" i sayılamayacak bir soğuk hava dalgası geçişinde kar tuttuğuna dert yanıyorsun nasıl iş bu kardeş?:D Kar tutmuş bunda bi problem mi var? Tutsa ayrı dert tutmasa ayrı :D:D:D Milletimize karlardan kar beğendiremiyoruz ona gülüyorum :D

• Yok dert yanmıyorum, şaşırdığım için yazdım. Daha çok yağsa keşke. Ama garip geldi ya ne bileyim. Sürpriz oldu. Güzel güzel yağıyor şimdi ama kartopu oynanacak ya da kayılacak seviyeye gelmeyecek. Yarın eriyip gidecek. O açıdan haklısın, bu karı beğenemedim. :P

• Simdi eve geldim esenyurta sadece yagmur var djjdjd bu nasil bi celiski ya esenyurta kar gelir mi ?

istanbul genelinde hava sıcaklığı arttı yağmur görmen normal 1-2 saat daha yağmurdan sonra bu sisteme de elveda diyebilirsin.

• Balıkesir'de 12 den beri süren yağış iyiydi de 5 den sonra kesildi çok az yağıyor yağan karlarda eriyo bu gece iyi kar alır mıyız okulların tatil olması için