GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• bence dememiştir:)15 gün önce demişse de yanlış demiştir diyemez zaten kimse 15 gün önceden diyemez) bu şuna benziyor, bende derimki önümüzdeki kış ocak ayı içerisinde bir efsane geliyo derim gelirse ben efsane olurum:)

Ama sen sallarsın o modelleri ve diyagramları bilimsel olarak okur tahminini yapar fark da bu zaten

• bence dememiştir:)15 gün önce demişse de yanlış demiştir diyemez zaten kimse 15 gün önceden diyemez) bu şuna benziyor, bende derimki önümüzdeki kış ocak ayı içerisinde bir efsane geliyo derim gelirse ben efsane olurum:)

2 gün önce dedi kardeşim efsanemiz yola çıktı geliyor diye

• Efsane Semih geçen gün efsanevi oluşumlar var dedi biraz takip edin.

efsane geliyor demedi efsanenin ayak sesleri dedi ayrca benim asıl katıldığım yer 2. kısmı kostanzanın yazdığının

• Dediğiniz tarihte sonra İstanbul'un kışı en az 1 ay daha devam ediyor

katılıyorum zaten söylemek istediğim aslında gittikçe ılıman bir havaya doğru gitmemiz, gelen sistemleri herseferinde efsane olarak yorumlamamak gerekiyor, geçen sistemin soğuğu bile çok güzeldi artık bu yıllarda istanbul da -4, -5 ler görmek çok zor üstelik 1.5 derece hava ısınmışken:)bunu demek istiyorum.. yoksa kışı bitirmedim emin olun bende çok istiyorum kar yağmasını yani ılıkçı falan değilim..

12 Ocak sisteminden sonra adam konu bile açtı 1 ay öncesinden 9 Şubat efsane sistemi diye. Bak 1 ay öncesinden konu açtı diyorum

• buyrun

evet bunu söyleceğini düşünmemiştim üstadın, belki sitedekilerin baskısıyla söylemiş ola.ilir diye düşünüyorum:)
    ben katılmıyorum o zaman bu yoruma, yorumlara katılmamak doğal karşılanıyor değil mi:) ben efsane falan gelmez diyorum ozaman benimde yorumlarım unutulmasın lütfen:)
    bu arada benim efsane kriterim 3 gün yağan 20 cm kar değil, blokajla 10 gün süren sert soğuklardır çok da kar olmasına gerek yok..
    benim düşüncemdir..

Einmal editiert, zuletzt von kostanza ()

• 12 Ocak sisteminden sonra adam konu bile açtı 1 ay öncesinden 9 Şubat efsane sistemi diye. Bak 1 ay öncesinden konu açtı diyorum

aşağıda yazdığım gibi 1 ay öncesinden olamaz öyle birşey ecmwf gibi sitelerde görünenler ileriye dönük o programların tahminleridir, içinde matematik yoktur tamamen görsel tahmin siteleridir, dikkat edin bigün iyi olan sistem ertesi gün niye bozuyor!?) vazmı geçiyor sistem, gördüklerimiz radar görüntüleri değildir, yarının gelen havasını bugünden radar nasıl görebilir!:)

• evet bunu söyleceğini düşünmemiştim üstadın, belki sitedekilerin baskısıyla söylemiş ola.ilir diye düşünüyorum:)
    ben katılmıyorum o zaman bu yoruma, yorumlara katılmamak doğal karşılanıyor değil mi:) ben efsane falan gelmez diyorum ozaman benimde yorumlarım unutulmasın lütfen:)
    bu arada benim efsane kriterim 3 gün yağan 20 cm kar değil, blokajla 10 gün süren sert soğuklardır çok da kar olmasına gerek yok..
    benim düşüncemdir..

Seninki karseverlikten çok soğukseverlikmiş :D Ama bu kış öyle bir sistem gelmez bence

• biliyoruz kanımızda türk kanı var sabırsızız ama az sabır edin bu ne arkadaş sistem iyi efsane sistem kötü kış bitti bıktık bu yorumlardan hele Bİ yaklaşsın bakalım efsane mi kestane mi